مقالات

بازسازی حیاط خانه

تصویر بازسازی حیاط خانه

با توجه به اینکه امروزه شهرنشینی و آلودگی هوا رو به افزایش است و اکثر خانه‌ها آپارتمانی شده‌اند داشتن حیاط یک فضای بسیار مهم در خانه محسوب می‌شود؛ اما یک موضوع بسیار مهم در خانه‌هایی که دارای حیاط هستند، این است که آیا حیاط شما نیاز به بازسازی دارد یا نه؟

حیاط اکثر خانه‌ها به علت قدیمی بودن ممکن است جلوه و کارایی خود را از دست داده باشند و برای اینکه بتوان حال و هوای تازه‌ای به خانه بخشید بازسازی این بخش امر مهمی است.

اگر حیاط خانه شما قدیمی است و به فکر بازسازی آن هستید با پروان دکور، تیم بازسازی خانه در مشهد همراه باشید تا شما را با اصول طراحی حیاط منزل یا هر سازه دیگری آشنا کنیم.

 

مراحل بازسازی حیاط خانه قدیمی 

قبل از شروع عملیات بازسازی یک لیست از اشکالات و عیب‌های موجود تهیه کنید؛ چون باید در نظر داشته باشید که این موارد در بازسازی حیاط باید در اولویت اول قرار گیرند.

سپس اولین مرحله از بین مراحل حیاط سازی ساده و شیک این است که شما باید تشخیص دهید که انجام چه کارهایی لازم است تا در حیاط شما انجام شود. اگر حیاط خانه شما قدیمی است و قصد بازسازی آن را دارید یا قصد دارید که فضای حیاط خود را مدرن سازی کنید این مرحله باید برای شما مرحله مهمی تلقی شود.

تصویر بازسازی خانه

نکات بازسازی خانه حیاط دار چیست؟

از سری نکات مهم در عملیات بازسازی خانه حیاط دار موارد زیر است.

 

موارد لازم را یادداشت کنید

فرقی نمی‌کند قصد بازسازی حیاط کوچک یا بزرگ را داشته باشید، پیشنهاد ما به شما این است که روی این موضوع توجه کافی را داشته باشید و با تفکر مناسب دریابید که نیازهای شما از یک حیاط چیست و سپس تک تک موارد را لیست کنید؛ به طور مثال اگر در حیاط خود به باربیکیو نیاز دارید یا اگر یک آب نما نیاز دارید آن را یادداشت کنید و از پیمانکاران خود بخواهید که برای هر کدام از این موارد جای مشخصی را در حیاط در نظر بگیرد. 

 

برآورد هزینه

مرحله بعدی برآورد هزینه برای بازسازی حیاط شماست. این مرحله مشخص کننده تجربه شما از یک عملیات بازسازی است؛ چرا که اگر بخش برآورد هزینه اشتباه صورت گیرد ممکن است در میانه راه با مشکل تامین بودجه مواجه شوید و یک خاطره بد از عملیات بازسازی برای خود بسازید. به همین دلیل سعی کنید برای مرحله برآورد هزینه و با موفقیت به پایان رساندن آن از یک کارشناس متخصص در این زمینه کمک بگیرید. شما می‌توانید با کارشناسان فنی تیم گروه معماری و بازسازی پروان دکور در خصوص برآورد هزینه بازسازی به صورت رایگان ارتباط بگیرید. 

پس از برآورد هزینه و اتمام این مرحله باید مقدار بودجه خود برای انجام یک عملیات بازسازی را مشخص کنید. سعی کنید مقداری از بودجه خود را برای هزینه‌های غیر قابل پیش بینی عملیات‌های بازسازی نگه دارید؛ زیرا این نوع هزینه‌ها در تمام عملیات‌های بازسازی وجود دارند و همیشه هم قابل پیش بینی نیستند. توجه داشته باشید که این مبلغ حدودا 10 تا 15 درصد از کل بودجه بازسازی شما است تا در صورت بروز مشکلات، بتوانید کنترلی روی فرایند کلی پروژه داشته باشید و عملیات بازسازی را به بهترین شکل ممکن به پایان برسانید. 

 

بررسی مجدد 

پس انجام کامل این مراحل، پیشنهاد می‌کنیم که باز هم به مرحله اول برگشته و دوباره نیازهای خود را بررسی کنید تا موضوعی جا نمانده باشد و در آینده برایتان مشکل ساز نشود. 

حالا بعد از انجام این موارد شما رسما آماده وارد شدن به یک عملیات بازسازی هستید. برای شروع عملیات بازسازی حیاط خانه می‌توانید با بررسی نمونه کارهای بازسازی منزل خودتان هم قادر به انجام این فرایند باشید یا ممکن است کارهای بازسازی بسیار جزئی و ساده باشند که رفع آن‌ها نیاز به تخصص نداشته باشد؛ اما توصیه می‌شود که کار را به کاردان بسپارید و با اطمینان خاطر نسبت به کیفیت نهایی این فرایند تخصصی را به متخصصان ما در این حوزه بسپارید. اگر بازسازی سازه شما نیاز به تخصص داشته باشد و یا به اصطلاح بازسازی حیاط منزل شما یک بازسازی تخصصی است پیشنهاد می‌کنیم که حتما سعی کنید با یک پیمانکار مجرب و یا یک گروه معماری که در این زمینه تجربه کافی داشته باشند همکاری کنید.

تصویر حیاط بازسازی شده

اصول بازسازی حیاط منزل

از سری اصول مهم در بازسازی حیاط خانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

پیدا کردن پیمانکار خوب

اولین اصل مهم در بازسازی حیاط خانه ویلایی پیدا کردن یک پیمانکار خوب است. راه‌های مختلفی برای یافتن یک پیمانکار خوب وجود دارد. اگر شما عملیات بازسازی حیاط خانه خود را به تیم با تجربه‌ای مثل پروان دکور بسپارید می‌توانید مطمئن باشید که از بهترین پیمانکاران در عملیات خود بهره‌مند خواهید شد.

 

ثبت قرارداد

موضوع مهم بعد از یافتن یک پیمانکار خوب ثبت قرارداد است. برای داشتن یک عملیات بازسازی خوب و در نهایت داشتن یک نتیجه فوق العاده حتما سعی کنید که بهترین قرارداد ممکن را بنویسید؛ به طوری که نه شما و نه پیمانکار مورد ضرر قرار گیرد. حتما سعی کنید که تمامی نیازهای خود را درون متن قرارداد ذکر کنید تا پیمانکار موظف به رفع تک تک آن‌ها باشد. همچنین سعی کنید برای داشتن یک قرارداد بی دردسر یک نفر را که هم شما و هم پیمانکار، ایشان را قضاوت کننده مناسبی می‌دانید مشخص کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید به ایشان مراجعه کنید. 

 

طراحی اولیه

نکته مهم که در کلیه قراردادهای بازسازی روی آن تاکید داریم، داشتن یک طراحی اصولی و اجرایی قبل از شروع عملیات بازسازی حیاط است؛ چون طراحی حیاط منزل ایرانی ساده ممکن است با خانه‌های ویلایی متفاوت باشند. طراحی علاوه براین که کمک می‌کند تا شما پایان کار را قبل از شروع عملیات ببینید و در صورت نیاز تغییرات را اعمال کنید، به شما در مدیریت هزینه‌ها بسیار کمک خواهد کرد. یک دیگر از مزایای طراحی قبل از بازسازی حیاط خانه، جلوگیری از دوباره کاری‌ها و هدر رفتن پول و وقت ارزشمند شماست.

صفر تا صد این طراحی توسط تیم پروان دکور انجام می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *