مقالات

بازسازی مغازه

تصویر بازسازی مغازه

چرا بازسازی و تغییر دکوراسیون یک فروشگاه اهمیت زیادی دارد؟ چون افراد از جایی خرید می‌کنند که حس خوبی به آن‌ها منتقل کند.

پس بازسازی و دکوراسیون یک مکان تجاری نسبت مستقیم با درآمد اون فروشگاه دارد و چه بسا یکی از دلایل فروش بالای بعضی از واحدهای صنف، دکوراسیون بسیار زیبای آن‌هاست.

 

چرا بازسازی مغازه مهم است؟

امروزه با وجود رقابت بسیار شدید در بین تمامی فروشندگان یک برگ برنده که هر فروشنده‌ای می‌تواند داشته باشید زیبایی و شیک بودن محل کار اوست. امروزه مردم به سمت افتتاح یک فروشگاه می‌روند تا بتوانند درآمدی از این راه کسب کنند و مردم هم از فروشگاهی خرید می‌کنند که در آن حس خوبی داشته باشند. فروشگاهی که بوی خوبی به مشام مشتری بخورد و شاید هم در هنگام خرید مشتری، موزیک مناسبی پخش شود. حتی گاهی اوقات دیده شده که مشتریان به سمت فروشگاه‌های پر نورتر کشیده می‌شوند. پس تمامی این دلایل بر این موضوع حاکم است که دکوراسیون داخلی و خارجی یک فروشگاه برای جذب مشتری‌های بیشتر و در نهایت دریافت درآمد بیشتر بسیار اهمیت دارد.

اگر شما هم یک فروشگاه و یا یک واحد تجاری در شهر مشهد دارید و قصد بازسازی آن را دارید توصیه می‌کنم برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه بازسازی خانه در مشهد یا هر سازه دیگری با کارشناسان ما در پروان دکور ارتباط باشید. کارشناسان ما به بهترین شکل ممکن شما را در زمینه بازسازی مغازه و واحد تجاری راهنمایی می‌کنند و ضمن اطمینان بخشیدن باعث شکل گیری یک ذهنیت درست از عملیات بازسازی در ذهن شما می‌شوند.

تصویر مراحل بازسازی خانه

 نکات بازسازی مغازه قدیمی

در حقیقت دکوراسیون داخلی و جلوه زیبا در واحدهای صنفی است که یکی از دلایل مهم فروش بیش از حد آن است. البته موارد دیگر هم در این امر تاثیر گذار هستند. در بازسازی واحدهای صنفی مثل مغازه‌ها موارد بسیار مهمی وجود دارد که سعی می‌کنیم به تمامی آن‌ها بپردازیم.

 

1. اولین مورد برآورد هزینه است. کارفرما باید قبل از شروع بازسازی و حتی قبل از انجام هر عمل دیگری که مربوط به عملیات بازسازی باشد برآورد هزینه را انجام دهد تا متوجه مقدار هزینه لازم برای بازسازی شود.

2. تعیین اولویت‌های بازسازی دکور مغازه براساس شغل شماست؛ به عنوان مثال برای یک رستوران و فروشگاه موادغذایی، بهداشت و نظافت پارامتر اول در گزینه‌های بازسازی است.

3. سومین مورد در نظر گرفتن این است که اکثر فروشگاه‌ها اجاره‌ای هستند؛ پس خیلی مراقب باشید و حتی الامکان از تغییرات زیر بنایی در فروشگاه خودداری کنید.

حتی الامکان از متریالی در بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنید که علاوه بر قیمت مناسب، به راحتی قابل بازشدن باشند و چه خوب است اگر امکان جابجایی بدون تخریب را نیز داشته باشند.

4. نورپردازی: برخلاف واحدهای مسکونی، در بازسازی فروشگاه‌های تجاری نورپردازی اهمیت بسیار زیادی دارد و بهتر است هنگام برآورد هزینه، برای آن یک سرفصل جداگانه در نظر بگیرید.

5. طراحی: در فروشگاه‌های تجاری و مغازه‌ها به دلیل محدودیت فضا، اهمیت طراحی اصولی و مناسب به مراتب بیشتر از سازه‌های مسکونی است.

6. آخرین مورد اهمیت زمان‌بندی در پروژه‌های بازسازی فروشگاه‌ها است؛ چون به ازای هر روز تاخیر در انجام کار مجبور به پرداخت اجاره‌های سنگین از یک طرف و همچنین محرومیت از کسب درآمد از طرف دیگر هستید.

 

بازسازی دکوراسیون داخلی مغازه چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان در عملیات بازسازی همیشه جزو مهم‌ترین موارد در بازسازی منزل و ساختمان‌های مسکونی است؛ اما این مورد در بازسازی مغازه و واحدهای تجاری از اهمیت بسیار بالاتری نسبت به واحد مسکونی برخوردار است. دلیل اهمیت بسیار زیاد این موضوع هم هدر رفتن وقت کارفرما برای کسب درامد است. قسمتی از زمان صرف شده برای بازسازی صرف گرفتن مجوز بازسازی مغازه می‌شود. پس اولین فاکتور که قبل از شروع یک عملیات بازسازی مغازه باید در مورد آن از گروه بازسازی مغازه مورد نظر باید تحقیق کنید مدت زمان بازسازی است. مدت زمان بازسازی مغازه به عوامل بسیار زیادی مانند نیروی اجرایی، نوع متریال استفاده شده، میزان تخریب، آمادگی متریال، متراژ، میزان بودجه کارفرما و… بستگی دارد. هر کدام از مواردی که در بالا نام بردیم در مدت زمان بازسازی عاملی مشخص کننده هستند پس حتما توجه کافی به این موارد داشته باشید.

تصویر مراحل اولیه بازسازی مغازه

هزینه بازسازی مغازه چقدر است؟

هزینه بازسازی مغازه یک فاکتور بسیار مهم دیگر در عملیات بازسازی است که عموما بسیار مورد توجه کارفرما قرار می‌گیرد. هزینه بازسازی یک واحد تجاری به موارد بسیار زیادی مانند نوع متریال مصرفی، متراژ، مدت زمان بازسازی، مقدار تغییرات فضا میزان تخریب و… بستگی دارد. در مورد هزینه‌های بازسازی دکور مغازه یک واحد تجاری حتما در نظر داشته باشید که مقداری از بودجه خود را برای هزینه‌های غیر قابل پیش بینی ذخیره کنید. هزینه‌های غیر قابل پیش بینی یکی از همراهان همیشگی هر عملیات بازسازی هستند و بسیار اهمیت دارند؛ پس لطفا به این موضوع حتما توجه داشته باشید. لازم به ذکر است که این قاعده در خصوص بازسازی ویترین مغازه هم حتی صدق می‌کند. 

 

بازسازی دکوراسیون داخلی مغازه؛ از طراحی تا اجرا

تاکنون در مورد دو فاکتور بسیار مهم در بازسازی مغازه یا واحد تجاری یعنی هزینه بازسازی مغازه و مدت زمان بازسازی مغازه صحبت کردیم؛ اما این مورد که ما در زمینه طراحی هیچ صحبتی نکنیم بسیار کار اشتباهی است؛ زیرا طراحی سومین فاکتور بسیار مهم در بازسازی مغازه است که هر کارفرما و پیمانکاری باید آن را در نظر بگیرد. اگر شما بدون داشتن یک طراحی مناسب که تمام نیازهای شما را رفع کند شروع به انجام یک عملیات بازسازی کنید حتما در نتیجه یک عملیات بازسازی ناخوشایند را تجربه خواهید کرد. داشتن یک طراحی م‌تواند مسیر راه را برای شما مشخص کند و حتی با انجام یک طراحی بعدی می‌توانید در نهایت، نتیجه کار را مشاهده کنید. پس داشتن یک طراحی مناسب بسیار اهمیت دارد. همچنین در نظر داشته باشید که تمام نیازهای خود را لیست کرده و مطمئن شوید که در طراحی شما تمامی این نیازها رفع شده باشند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *