قبل و بعد بازسازی خانه (نمونه کارهای بازسازی منزل)

پروژه بازسازی باغ ویلا

اگر به فکر تغییر بخش‌هایی از خانه خود هستید و نمی‌دانید که چطور این تغییرات را اعمال کنید یا اینکه اطلاع ندارید که بعد از بازسازی چه تغییراتی درون خانه شما ایجاد می‌شود، پروان دکور ارائه دهنده انواع خدمات بازسازی خانه در مشهد مفتخر است شما را با تصاویر قبل و بعد خانه‌های بازسازی شده و تغییرات اعمال شده در آن‌ها آشنا کند.

بازسازی خانه‌های قدیمی قبل و بعد

دیدن عکس بازسازی خانه‌های قدیمی قبل و بعد، به شما کمک می‌کند که هم بیشتر با مبحث بازسازی خانه آشنا شوید و هم بتوانید انواع ایده‌ها در این حوزه را بشناسید.

به طور کل عملیات بازسازی مزایای زیادی از جمله چند برابر شدن ارزش خانه، ارزان بودن بازسازی نسبت به خرید خانه جدید، ارتقای امکانات و افزایش زیبایی در جزئیات خانه و آپارتمان شما را دارد. اگر نمونه کارهای قبل و بعد از بازسازی خانه تیم پروان دکور را مقایسه کنید، می‌توانید تغییر و تحولات شگرف و کاربردی‌ سازه‌ها را مشاهده کنید.

قبل و بعد بازسازی اتاق نشیمن

اتاق نشیمن معمولاً یکی از پرکاربردترین فضاها در هر خانه‌ای محسوب می‌شود؛ بنابراین ایجاد احساس خوب و صمیمی در خانه می‌تواند راهی عالی برای ارتقای حس رضایت شما از ملک‌تان باشد. به طور کل می‌توان اتاق نشیمن را قلب هر خانه‌ای در نظر گرفت؛ زیرا همانطور که در عکس قبل و بعد خانه‌های بازسازی شده مشاهده می‌کنید، بازسازی اتاق نشیمن باعث می‌شود که خانه روح تازه‌ای بگیرد.

روکش‌های چوبی و تیرهای زیادی در اتاق نشیمن خانه باعث می‌شوند که فضا محصور و تاریک به نظر برسد.

همانطور که در نمونه کار بازسازی ساختمان مشاهده می‌کنید، حذف درهای اضافی، نصب کف پوش‌ها و پنجره‌های جدید برای آوردن نور طبیعی بیشتر به اتاق‌های ساختمان یکی از نکات مهم در بازسازی محسوب می‌شود.

قبل و بعد بازسازی آشپزخانه

همانطور که در قبل و بعد بازسازی خانه مشاهده می‌کنید، ارتقا و بازسازی آشپزخانه شامل موارد زیادی از جمله تغییر کابینت‌ها، کفپوش‌ها، نورپردازی، جزیره یا تغییر تم کلی آشپزخانه می‌شود.

قبل و بعد بازسازی کابینت آشپزخانه

همانطور که در عکس نمونه کارهای بازسازی منزل قابل مشاهده است، در این مرحله رنگ کابینت‌ها می‌تواند تغییر کند. شما می‌توانید روش رنگ زدن یا نصب برچسب‌های مخصوص سطح کابینت را انتخاب کنید. تغییر دستگیره‌ها و در برخی موارد تعویض اپن آشپزخانه در این مرحله انجام می‌شود.

قبل و بعد بازسازی کاشی سرامیک آشپزخانه

همانطور که در عکس قبل و بعد خانه‌های بازسازی شده مشاهده می‌کنید، کاشی سرامیک آشپزخانه می‌تواند تغییر خیلی زیادی در فضای کلی آشپزخانه ایجاد کند. کاشی‌ها می‌توانند در انواع رنگ و طرح‌های مختلف تغییر یابند و با توجه به عدم محدودیت در تعداد این طرح‌ها در پروان دکور، می‌توانید با آزادی عمل بیشتری کاشی سرامیک آشپزخانه خود را تغییر دهید.

قبل و بعد بازسازی کفپوش آشپزخانه

قبل و بعد بازسازی منزل شما ممکن است بعد از اجرا به کل تغییر کند. شما حتی می‌توانید کفپوش‌های آشپزخانه خود را تغییر دهید و جلوه تازه‌ای به آشپزخانه خود ببخشید. برای انتخاب نوع کفپوش باید به عواملی مانند متریال، نوع کفپوش و همچنین اینکه بتوان راحت آن را تمیز کرد، توجه شود. همچنین سبک انتخابی باید با سایر اجزای آشپزخانه همخوانی داشته باشد؛ مثلا برای ایجاد تغییر در قبل و بعد بازسازی خانه‌های مدرن، استفاده از کفپوش روشن توصیه می‌شود و برای آشپزخانه‌هایی با سبک کلاسیک و مدرن می‌توانید از کفپوش چوبی استفاده کنید.

قبل و بعد بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

ممکن است به دلایل زیادی از جمله موارد زیر تصمیم به بازسازی و دکوراسیون داخلی خانه در بخش حمام و سرویس بهداشتی بگیرید.

 • قدیمی شدن طراحی سرویس بهداشتی و حمام
 • خراب و فرسوده شدن اجزای داخل سرویس بهداشتی و حمام از جمله کاشی، سرامیک، شیرآلات ساختمان، توالت و دوش حمام
 • ترک خوردن یا نشتی لوله‌های آب و فاضلاب این بخش
 • محدود یا کوچک بودن فضای داخلی سرویس بهداشتی و حمام همچنین از سری نکاتی که موجب تغییر و تحول در نمونه کار‌های بازسازی در بخش سرویس بهداشتی و حمام می‌شود موارد زیر است.
 • استفاده از رنگ‌های خنثی توصیه می‌شود. در حمام و دستشویی‌های کوچک از رنگ روشن یا سفید استفاده کنید.
 • از پنل‌های روکار ضد آب و یا پنل‌های روشنایی توکار، در وات‌های مختلف در انواع رنگ‌های آفتابی و مهتابی برای انجام نورپردازی حمام و سرویس استفاده می‌شود.
 • کفپوش سرویس بهداشتی و حمام باید مقاومت بالایی در برابر رطوبت داشته باشد و بتوان آن را به راحتی تمیز کرد و جنس لیزی نداشته باشد.
 • برای انتخاب این فضا می‌توان از جنس سرامیکی استفاده کرد که به راحتی تمیز شوند و خاصیت ضد لغزندگی داشته باشند.
 • همانطور که در نمونه کار بازسازی ساختمان مشاهده می‌کنید، بازسازی سرویس بهداشتی و حمام به علت رطوبت و مشکلاتی که ممکن است برای زیر ساخت ساختمان به وجود آورد یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک ساختمان است.

قبل و بعد بازسازی اتاق خواب

همانطور که در تصاویر قبل و بعد بازسازی آپارتمان مشاهده می‌کنید، گاهی حتی یک تغییر رنگ ساده می‌تواند فضای کلی اتاق خواب را تغییر دهد. از آنجایی که اتاق خواب اتاقی است که باید در آن احساس آرامش داشته باشید، شلوغی در آن بی معناست. در نمونه کار بازسازی خانه قبل و بعد، اتاق خواب به کل تغییر پیدا می‌کند.
به نکات زیر که در عکس نمونه کارهای بازسازی منزل در رابطه با بازسازی اتاق خواب نیز قابل مشاهده است، توجه کنید.

 • همانطور که در عکس آپارتمان بازسازی شده مشاهده می‌کنید یکی از مقاصد اصلی در عملیات بازسازی از بین بردن رنگ و فضای دلگیر در اتاق خواب خانه است.
 • یکی از بخش‌های مهمی که در اتاق خواب باید به آن توجه شود دیوارهاست. گاهی به این علت که رنگ دیوارها بسیار دلگیر یا نامناسب است یا از کاغذ دیواری‌هایی با طرح‌های ناهماهنگ و شلوغ استفاده شده، جلوه اتاق بسیار نامناسب شده است. می‌توان برای تزیین دیوار اتاق خواب از گچ بری سنتی و پارکت‌های دیواری استفاده کرد یا می‌توان نقاشی‌های گرافیکی زیبا بر روی دیوار کشید و بعد از بازسازی می‌توانید مشاهده کنید که تغییرات قبل و بعد بازسازی منزل شما تا چه حد خواهد بود.
 • یکی دیگر از روش‌های مناسب برای ایجاد تغییر در فضای اتاق خواب تعویض کفپوش اتاق است. می‌توان از سرامیک یا پارکت در کف اتاق خواب استفاده کرد؛ همچنین می‌توان به دلخواه فرش یا قالیچه‌ای نو را برای فضای اتاق خواب تهیه کرد.
با دریافت مشاوره رایگان و برآورد هزینه‌ها در پروان دکور، خانه‌تان را از نو بسازید.          
با دریافت مشاوره رایگان و برآورد هزینه‌ها در پروان دکور، خانه‌تان را از نو بسازید.
سوالی داری؟ بدون تعارف بپرس