بازسازی

بازسازی منزل ویلایی تلفیق سبک بوهمیان و مراکشی

بازسازی منزل ویلایی تلفیق سبک بوهمیان و مراکشی

بازسازی منزل ویلایی تلفیق سبک بوهمیان و مراکشی  در دوره‌ای که نگاه‌ها به سمت چیدمان به سبک دکوراسیون مدرن پرواز می‌کند، و در پس زیبایی‌های فریبنده آرامش کمی موج می‌زند، این دکوراسیون بوهمیان است که شما را در راحتی و بی دغدغگی غرق می‌کند. با اینکه سبک دکوراسیون بوهمیان سعی می‌کند به سبک‌های امروزی شباهت داشته باشد تا از یکنواختی و روزمرگی جلوگیری کند، اما با قدرت درونی خود، مانع از یکی شدن با متد روز می‌شود و به هیچ وجه دو وجهی نبوده و نخواهد بود. اشتراک کلی با همه و تفاوت بزرگ با تک تک سبک‌های دکوراسیون از ویژگی‌های این نوع دکوراسیون است. این خانه بسیار زیباست و به سبک بوهمیان ساخته شده است .  که کاملا بر اساس فرهنگ کشوری است که در آن قرار دارد  . از آنجایی که این خانه دارای ویوی بسیار زیبایی از سواحل مدیترانه و مراکشی است این خانه به مساحت 1050 متر مربغ در منطقفه کاستیا شرق اسپانیا واقغ شده است که درسال 1946 ساخته شده و عملیات بازسازی فضای داخلی و خارجی این منزل حدود 5 ماه طول کشیده است . جنس خشن دیوار ها و مبلمان می تواند این فضا را طبیعی تر نماید  عملیات بازسازی از قسمتهای بیرونی فضای گاراژکه فضای 350 از کل فضای خانه دربک کنار حیاط خلوت این منزل قرار دارد . این قسمت بیشتر برای کارهای رختشویی و به عنوان انباری وسایل مورد استفاده قرار میگرفته است و به درخواست صاحب خانه از این فضا به فضای بزرگتر و محل پذیرایی مهیمانان تیدیل شود. یکی از مشکلات اساسی که معماری این خانه داشته است فضای کوچک اتاق ها و بلاعکس فضای بزرگ ناهار خوری است . در بازسازی این منزل فضا رابرای 6نفر و فضای اتاق برای 2 نفر طراحی شده است. این سبک الهام گرفته شده از زندگی افرادی است که تصمیم گرفته‌اند به صورت غیر متعارف ولی با احترام به اصول خود را به نمایش بگذارند. دسته‌هایی چون بازیگران، نویسندگان و حتی کسانی که بسیار مسافرت می کنند…
سبک بازسازی و لوازم چوبی کوتاه و همچنین مبلمان با روح روستایی جذابیت خاصی به این خانه داده است . المان ها و متریالهای بکاررفته بیشتر مواد ارگانیک و الهام گرفته از فرهنگ غنی ان منطقه سبک مراکشی و مدیرانیه است . در ادامه به معرفی دقیق انها میپردازیم با ما همراه باشید : 1 – المان ها و مواد ارگانیک المانهایی وجود دارد که با رعایت آنها میتوانید حس و حال اسپانیایی را به خانه تان منتقل کند . مثل سقف های سفالی، دربهای آرک دار، دیوارهای گچی و راهروهایی با سقف های کوتاه . برای مثال تیرهای چوبی در معرض دید در سقف خانه های مراکشی بسیار برجسته هستند. تغییرات ایحاده در سقف مثلا دیوارهای با رنگ گچی و یا استفاده از چوب با رنگ تیره بیشتر از مواد ارگانیک که فرسوده و قدیمی هستند استفاده شده است . دیگر خصوصیت در دکوراسیون بوهمیان  استفاده از آهن در دکوراسیون است. مکانهای محبوب برای اضافه کردن آهن شامل لوستر، شمعدانهای روی میز، نرده های پله، استفاده از تزئینات فلزی آنتیک بر روی دیوار و … است.
2- گیاهان در خانه از گیاه pothos یکی از گیاهان پرطرفدار آپارتمانی هست استفاده شده است و جزء گیاهان رونده است که علاوه بر زیبایی که به دیوار ها میدهد و ارتباط با فضای بیرونی خانه برفرار میکند در تصیفه هوا داخلی خانه موثر است . همچنبن از درخت بومی منطقه درکای بزرگ در فضای در ورودی استفاده شده است تاحس بومی این منطقه خفظ شود . در های خانه ها در این منطقه معمولا در طول روز باز میماند از نظر رنگ، در خانه های با سبک اسپانیایی از رنگهایی با تن زمینی  مثل رنگ های چوب تیره، دیوارهای با رنگ سفید یا شنی و سقفهای سفالی قهوه ای استفاده میشود.
3- در و پنجرهای رنگی بزرگ همانطور در تصاویر میبیند درها و پنجرهایی رنگی بزرگ در این خانه بیشتر متمرکز شده است همچنین در دکوراسیون خانه به سبکی بوهیمای استفاده از لهجه هایی از رنگهای قرمز روشن، زرد یا آبی نیز مناسب است. یک راه آسان برای اضافه کردن این رنگها، استفاده از کاشی هایی است که این رنگها در آن به کار رفته است.

4- مبلمان و دیوارها با نقوش برجسته

قالیچه ها و مبلمان های بکار رفته الهامی از سبک کولی ها است . در دکوراسیون بوهمیان هیچ دستور و قاعده‌ای برای رعایت رنگ وجود ندارد نقوش شلوغ و پر نقش نگار از رنگ گرم با تناژ قرمز و نارنجی استفاده شده است که بیشتر الهام گرفته از طبیعت وحشی ان منطقه است . ایجاد لایه‌های رنگی همان چیزی است که شما را از دیگران متمایز می‌کند و باعث می‌شود خاص به نظر برسید. پس آن‌ها را دست کم نگیرید. استفاده از پارچه‌های رنگی و شلوغ که نمونه‌های آن را در کامبوج یا آسیای مرکزی می‌توانید بیابید به فضای منزلتان حس عجیب و غریب بودن خواهد داد. جنس لوازم در دکوراسیون بوهمیان  استفاده از مواد طبیعی در خانه مانند پارچه‌های ساخته شده کیسه مانند و همین طور فایبرهای جنگلی مکزیکی که با ابریشم و پارچه‌های دست دوز ترکیب می‌شوند
  همچنین بخوانید : دکوراسیونی با پارچه های دیواری زیبا منبع: ویکی پدیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *