مقالات

قاعده استفاده از پوشش های مختلف در دکوراسیون داخلی

 

پوشش های مختلفی در دکوراسیون داخلی وجود دارد که می توان هریک را در انواع فضاها استفاده کرد که البته نقش سبک طراحی داخلی بسیار تعیین کننده خواهد بود.

هنگام تصمیم گیری درمورد پوشش دیوارهای فضا ها ، پوشش های دیواری بسیار زیاد ی وجود دارند که می توانند با شکوه و زیبا به نظربرسند،مانند پارچه،آیینه و موزائیک.

تزیین دیوار هواره نقش تاثیرگذاری در زیبا سازی و جلوه بخشیدن به فضای دکوراسیون داخلی شما دارد، دیوارپوش ها در این زمینه شرایط ایده آلی را ایجاد می کنند.

 

دیوارپوش ورودی

استفاده از دیوار پوش در فضای ورودی خانه ها می تواند جذابیت این فضا را دو چندان کند، می توانید از انواع مختلف دیوار پوش برای این فضا استفاده کنید. دیوارپوش ها را می توان به تنهایی یا در ترکیب با دیگر سایر متریال ها در طراحی  ورودی به کار برد. اگر سقف فضا کوتاه باشد، می توان با  نصب عمودی دیوارپوش ها آن را تا حدود زیادی بلندتر نشان دهیم و همچنین با نصب افقی دیوارپوش ها می توان راهروی ورودی را بلندتر نشان داد.

دیوارپوش فضای نشیمن

دیوارکوب در فضای نشیمن می تواند به گونه های مختلف ایجاد شود. در واقع تغییر یک دیوار در فضای نشیمن می تواند تغییر منحصر به فردی ایجاد نماید کافی است یکی از دیوارهای خود را انتخاب کنید و با استفاده از دیواپوشهای خاص آن را تغییر دهید.

اصولا برای اتاق های نشیمن بزرگ ازچند نوع دیوار پوش استفاده می شود . می توان دیوارپوش را در کنار رنگ، کاغذ دیواری یا سنگ به کار برد که ترکیب این متریال نیاز به دقت بالایی دارد  همچنین می توان از ترکیب دو دیوارپوش متناسب با یکدیگر در دکوراسیون استفاده کرد.

 

 دیوار پوش فضای اتاق غذاخوری

در طراحی دکوراسیون اتاق غذاخوری هم می توان از انواع دیوار پوش ها استفاده کرد .اگر فضای غذا خوری گوشه از آشپزخانه یا سالن نشیمن باشد دیوار پوش ها به ما کمک می کنند تا این فضا را از سایر فضا ها تفکیک کنیم و فضایی مجزا از سایراتاق نشیمن و یا اتاق های دیگر داشته باشیم .

دیوارپوش فضای آشپزخانه

در آشپزخانه، دیوارپوش ها معمولا بین یا بالا و پایین کابینت ها قرار می گیرد، اما می توان آن ها را در قسمت های دیگر نیز به کار برد.  جنس و رنگ دیوارپوش را متناسب با دکوراسیون آشپزخانه انتخاب کنید، چون فضای آشپزخانه محیطی مرطوب است و بر ظاهر دیوارپوش تاثیرزیادی می گذارد. دیوارپوش می تواند از هر جنسی انتخاب شود و ظاهر فضای شما را تغییر دهد. بعضا در کنار دیوار پوش ها از کاشی ها هم استفاده می شود که در ترکیب کاشی و دیوار پوش ها باید دقت زیادی در انتخاب جنس و رنگ و بافت ها داشته باشیم .

 

دیوارپوش فضای اتاق خواب

دیوار پوش فضای اتاق خواب معمولا برای بخش هایی مانند دیوار پشت تخت استفاده می شود و چهره ی متفاوتی به فضای شما می بخشد.

 در طراحی دکوراسیون اتاق خواب های مدرن از چند متریال برای طراحی اتاق خواب ها استفاده می شود .برای انتخاب دیوار پوش ها برای طراحی اتاق خواب هاانتخاب وسیعی از این دیوار پوش در اختیار ماست فقط کافی است رنگ و سبگ طراحی دکوراسیون اتاق خواب مد نظر گرفته شود .در بسیاری از مواقع فقط قسمتی از اتاق خواب را با دیوارپوش ها پوشش می دهند و سایر دیوار ها را با رنگ یا کاغذ دیواری ها پوشش می دهند .

آن قسمت از دیوار هم می تواند نقطه ی قوتی برای دکوراسیون اتاق شما محسوب شود و ظاهر خاصی با دیوار پوش های متفاوت مانند دیوارپوش mdf و دیوارپوش pvc و.. به آن ببخشید.

دیوارپوش اتاق کودک

این دیوار کوب می تواند در طرح ها و نقش های خاص فانتزی حتی دیوارکوب سه بعدی مورد استفاده قرار بگیرند و ظاهر اتاق کودک شما را تغییر اساسی بدهید.

 رنگ های روشن بسیار مناسب فضاهای اتاق کوکان می باشد به همین دلیل دیوار پوشهای رنگ روشن برای فضاهای داخلی و دیزاین دکوراسیون اتاق کودکان بسیار کاربردی است .

 

دیوارپوش  سرویس بهداشتی

استفاده از دیوارپوش ها حتی در فضای حمام و سرویس بهداشتی نیز ممکن می باشد. از آن جا که فضای سرویس بهداشتی مرطوب است ، دیوارپوشی که برای اجرا در این فضاها مورد استفاده قرار می گیرد، باید در برابر نفوذ رطوبت مقاومت کافی را داشته باشد.

دیوارپوش سرویس بهداشتی را نیز می توان در قسمت های مختلف اجرا کرد و در ترکیب با رنگ یا کاشی به کار برد. بهتر است دیوارپوشی که برای سرویس بهداشتی در نظر گرفته می شود،  از میان رنگ های روشن انتخاب شده باشد تا فضا را خفه نکند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *