مقالات

طراحی دکوراسیون متناسب با اتاق نوزاد

طراحی دکوراسیون اتاق نوزاد شرایط و چیدمان خاصی می طلبد باید طوری چیدمان شود که هم شاد و دل انگیز باشد و هم کودک در آن احساس راحتی کند که البته بسته به پسر یا دختر بودن کمی متفاوت خواهد بود .

قبل از اینکه بخواهید دکوراسیون اتاق کودک و نوزاد خود را چیدمان کنید باید با خودتان سبُک و سنگین کرده و بدانید که دقیقا به دنبال چه چیزهایی هستید. فراموش نکنید تمام وسایلی که انتخاب می کنید باید از ایمنی مناسب و کافی برخوردار باشند. در این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با نکات اولیه در دکوراسیون اتاق نوزاد خود آشنا کنیم.

تخت خوابی انتخاب کنید که تغییر سایز پیدا کند

بسیاری از تخت خواب های اتاق کودک و نوزاد به گونه ای هستند که با بزرگ شدن و قد کشیدن فرزندتان می توانید از امکانات ریلی آنها استفاده نموده و تخت را کمی بزرگ تر و کشیده تر نمایید. اغلب این تخت ها دارای دو اندازه ارتفاع برای قرارگیری تشک ها دارند که همین امر در کنار رشد و قد کشیدن فرزندانمان، خیالمان را راحت تر خواهد کرد.

نکته قابل اهمیت دیگری که وجود دارد این است که باید حتما از جنس و مرغوبیت تخت خواب نوزاد خود اطمینان حاصل نمایید. فراموش نکنید که نوزاد و کودک شما حساس است و کمترین مقداری از رنگ و مواد سمی و نامرغوب می تواند بر سلامت او تاثیرگذار باشد. پیشنهاد می کنیم که قبل از خرید، حتما با متخصصان این حوزه مشورت کنید و از آنها یاری بگیرید.

 

فضایی مناسب و کافی برای تخت خواب نوزاد خود در نظر بگیرید

صدالبته اهمیت فضای قرارگیری تخت خواب نوزاد کمتر از دکوراسیون اتاق او نیست! نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که حتما فاصله کافی و مناسبی را بین شیشه پنجره و نور مستقیم خورشید با تخت خواب نوزادتان حفظ نمایید! به خصوص اگر در مناطق زلزله خیز زندگی می کنید.

نکته: سعی کنید وسایل زیادی را در بالای سر نوزاد و تخت خواب او قرار ندهید! مگر آنکه آن را به دیوار و یا سطح دیگری آویزان کرده و چسبانده باشید. در این صورت نیز حتما از میزان استحکام آن اطمینان خاطر حاصل نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *