مقالات

طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک

معمولا اتاق خواب جایی برای آسایش و آرامش بیش از پیش برای هر فردی به خصوص برای کودکان می باشد و لازم است که دکوراسیون آن به درستی و زیبایی طراحی شود تا کودک در اتاقش نهایت آرامش لازم را اساس نماید.

باید پتانسیل اتاق خواب کوچک کودک را تقویت نمود تا فرزند شمابتواند در هر سنی از آن استفاده نماید .

این یک واقعیت در زندگی است : کوچک ترین اتاق خواب خانه به جوان ترین عضو خانه اختصاص دارد . اما ، پدر و مادر به خوبی می دانند که اتاق خواب نقش مهمی برای کودکان ، نوجوانان و جوانان دارد . اتاق خواب بچه باید مناطق راحتی برای استراحت ، مطالعه و خیال بافی و همچنین مکانی قابل دسترس برای ذخیره کردن وسایل کمد ، وسایل بازی و وسایل مدرسه داشته باشد . در اینجا به برخی از ایده ها برای بهینه سازی هر اینچ از اتاق خواب کوچک کودک برای ایجاد یک اتاق که نیازهای او را از تولد تا دانشگاه رفع کند ، نگاه می کنیم .

هنگام طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک کودک برای پسر یا دختر خود ، به کابین های قایقی و جمع و جور اتاق های خوابگاه فکر کنید . که به استفاده از حداقل و بهره بردن از حداکثر فضا کمک می کند . نصب یک تخت خواب که بر روی دیوار جمع می شود یا یک تخت دو قلو در زیر پنجره می تواند به ایجاد یک فضای باز برای انجام تکالیف ، یک منطقه برای لباس و یا یک منطقه قلعه بازی کمک کند . از کنارتختی ، میز ، چهار چوب تخت دارای فضای مکعبی ، طاقچه ی معلق و دراورهایی که می تواند همه چیز را در خود نگه دارد استفاده کنید . همچنین می توانید از قطعات دو منظوره استفاده کنید . مانند ، ottomans ، window seat و جعبه های نگه دارنده اسباب بازی در اتاق ، که هم یک فضای نگه دارنده و هم یک مبل هستند . از تخت خواب های دارای کشو که می تواند لباس ها را در خود جای دهد یا سطل های اسباب بازی و یک میز و صندلی تاشو ای که می توانید هر زمان که نیاز دارید آن را بیرون بکشید ، استفاده کنید .

از کودک خود بپرسید از چه طرحی لذت می برد ، به همراه او از طرحی استفاده کنید که هم از زیبایی آن خوشنود شود و هم به راحتی بتواند اتاق را تمیز کند . از نقوش جسورانه و طرح های رنگارنگ استفاده کنید تا به راحتی خودنمایی کند . از طرح های خلاقانه ای که مورد توجه قرار می گیرد استفاده کنید ، برای مثال از یک تخته سیاه مغناطیسی بر روی یک دیوار استفاده کنید که می تواند یک مرکز پیام ، گالری هنری و یا یک مکان برای خط خطی کردن باشد . برای افزایش کاربرد دیوار ، می توانید از طاقچه های معلق در بالای تخته سیاه استفاده کنید ، اما نه آنقدر بالا که دست او به آن نرسد .

طبقه بندی محیط شسته رفته در اتاق خواب کوچک کودک ، یک چیز مهم است ، تا فضای کافی برای بازی کردن وجود داشته باشد . اگر بودجه شما اجازه می دهد ، یک فضای ذخیره سازی داخلی قابل نمایش بسازید . کمد های دیواری یا کمدهای قابل تنظیم سازمان دهنده ، خودشان را با کودک شما وفق می دهند. از گوشه های کمتر استفاده شده ، کتابخانه ، طاقچه های معلق ، سبد ها و سطل ها با رنگ های پر جنب و جوش در اتاق خواب کوچک کودک استفاده کنید . از یک صندوقچه ی باز با قلاب های محکم بر روی دیوار یا درب ، در ارتفاع بچه استفاده کنید تا او به راحتی بتواند کوله پشتی ، وسایل ورزشی و لباس های بیرون خود را در آن قرار دهد .

با برنامه ریزی مناسب و چند ترفند در طول راه ، شما می توانید فضا ی دکوراسیون اتاق خواب کودک خود را طوری طراحی کنید که همراه با او رشد کنند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *