مقالات

شلف های دیواری و تاثیرآنها بر زیبایی دیوار

درگذشته های دور ، دیوار خانه ها طاقچه هایی داشتند که نگهدارنده ی عکس های خانوادگی و دکوری های کاربردی بودند که در حال حاضر با مدرن شدن زندگی ، این طاقچه ها جای خود را به شلف های دیواری داده اند که از جنس ها و مدل های مختلفی ساخته می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند ، با ما همراه باشید تا با چند نمونه از این شلف ها و چگونگی کاربرد آنها بیشتر آشنا شوید .

شلف های دیواری بدون قاب

یکی از رایج ترین شلف های دکوری، شلف های بدون قاب هستند. این شلف ها به ظاهر فقط صفحه ای چوبی یا فلزی در طرح های گوناگونی‌اند که روی دیوار نصب می شوند اما درواقع می توان گفت برخلاف ظاهرشان، بسیار مستحکم هستند و با پیچ روی دیوار ثابت می مانند. این نوع از شلف ها، نگهدارنده  لوازم دکوری مختلفی از جمله شمع، عروسک، گلدان، قاب عکس و … بوده و در هر فضایی از پذیرایی گرفته تا آشپزخانه و سرویس بهداشتی، قابل نصب و استفاده هستند. با چیدمان خاص شلف های بدون قاب روی دیوار، می توان به دیوار خالی اتاق، مخصوصاً اتاق کودک جان بخشید و آن را با عروسک ها و وسایل بازی کودک، به زیبایی تزیین کرد.

شلف های دکوری قاب دار

یکی دیگر از انواع شلف‌های دیواری که طراحی خاص و کاربردی دارند، شلف های قاب دار هستند. شلف های قاب دار، چهارچوبی امن و زیبا محسوب می‌شوند که با سبکی مینی‌مال، هم دیوار خانه را از سادگی و خالی بودن درمی‌آورند و هم نمود و جلوه بهتر و زیباتری به وسایل تزیینی می بخشند. اگر به دنبال راه‌حلی برای نگهداری و به نمایش گذاشتن وسایل دکوری و عتیقه  خود در خانه بوده یا نگران افتادن و شکستن آنها هستید، پیشنهاد ما به شما استفاده از شلف های قاب دار است. با این نوع شلف‌ها می توان دست به نورپردازی‌های خلاقانه هم زد و به وسایلی که روی آن قرار می گیرد، بُعد و عظمت خاصی اضافه کرد.

شلف های بوفه ای چندطبقه

همه  ما در خانه های خود به مکانی برای نگهداری ظروف شیشه ای و شکستنی مانند بشقاب، دیس، لیوان، قوری و … نیاز داریم. برخی افراد کابینت ها را برای نگهداری انتخاب می کنند اما برای برخی دیگر به نمایش گذاشتن این ظروف و در دسترس بودن‌شان هم مهم است. در این شرایط می توان از شلف های بوفه ای چندطبقه که به نوعی شبیه همان بوفه های قدیمی هستند، استفاده کرد. این شلف های بوفه ای چندطبقه فضایی بسته و امن با دیواره ای شیشه ای دارند که علاوه بر زیبایی، باعث بهتر دیده شدن وسایل هم می‌شوند. در برخی از این شلف های بوفه ای از آینه هم استفاده شده است. شما می توانید این شلف ها را در طرح ها و مدل های مختلف تهیه کنید. تنها کافی است که به خواسته های خود بیندیشید.

شلف های دیواری با اشکال هندسی خلاقانه

این نوع از شلف ها گزینه بسیار مناسبی برای طراحی داخلی خانه و اتاق محسوب می‌شوند. همچنین محلی متفاوت و خاص برای قرار دادن وسایل مختلف دکوری هستند. این نوع شلف‌ها به‌قدری زیبا و خلاقانه و بدون محدودیت طراحی هستند که حتی می توان از آنها به ‌تنهایی روی دیوار استفاده و خانه را زیبا کرد. همچنین از این نوع شلف‌ها می توان برای قرار دادن تعدادی از کتاب ها هم استفاده کرد؛ بله کتاب ها! شما می توانید با استفاده از شلف‌های خلاقانه، صاحب کتابخانه ای متفاوت و زیبا شوید. انتخاب طرح و مدل و حتی متریال این شلف ها کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد؛ به ‌طوری‌که می توانید طرح های دلخواه خود را سفارش دهید تا صاحب شلفی شخصی برای کارکردی خاص و ویژه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *