مقالات

زیبایی با دیوارپوش پارچه ای

معمولا کسانی که می خواهند به دکوراسیون خود زیبایی و جلوه ببخشند، روش های گوناگونی را امتحان می کنند. دیوارپوش پارچه ای هم گزینه ی خوبی است که می تواند به زیباتر کردن دکوراسیون منزل کمک کند. گذشته از زیبایی خاص دیوارپوش های پارچه ای، خصوصیات منحصر به فرد آن ها نیز می تواند دلیل دیگری برای انتخاب شان باشد.

برای آشنایی با دیوارپوش های پارچه ای، ویژگی های آن ها و کاربردی که در دکوراسیون داخلی دارند، همراه ما باشید.

 

 

دیوار پوش پارچه ای چیست؟

دیوار پوش پارچه ای یک نوع پوشش نهایی برای سطح دیوارهای داخلی است که از مواد طبیعی مورد استفاده در پارچه و الیاف ویسکوز ساخته می شود. نمونه های این پوشش را می توان در لوازم مختلف منزل مثل مبلمان و پرده نیز دید. شاید بتوان گفت به همین خاطر این دیوارپوش ها تناسب بسیار خوبی با دیگر بخش های دکوراسیون و لوازم و مبلمان ایجاد می کنند. گذشته از این، دیوارپوش های پارچه ای می توانند در مقایسه با انواع کاغذی حس دعوت کنندگی بیش تری به فضای منزل بدهند و محیط را گرم تر کنند.

 

 

جنس دیوارپوش پارچه ای

دیوارپوش های پارچه ای انواع، طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی دارند و در جنس های مختلفی نیز قابل تهیه هستند. از جمله معروف ترین پارچه های مورد استفاده برای این دیوارپوش ها می توان به مخمل، ساتن، ابریشم کتان، چرم و ژاکارد اشاره کرد. مسلما بسته به این که شما از چه نوع پارچه یا پارچه هایی در دکوراسیون منزل و انتخاب مبلمان و وسایل استفاده کرده اید، جنس دیوارپوش نیز می تواند متغیر باشد و در تناسب با بخش های مذکور انتخاب شود تا هماهنگی و یکپارچگی بیش تری در دکوراسیون منزل ایجاد گردد.

مزایای دیوارپوش پارچه ای

اگر به دنبال این هستید که یک دیوارپوش را برای مدت زیادی مورد استفاده قرار دهید و به این زودی ها مجبور به تعویض و جایگزینی آن نباشید، می توانید به سراغ این دیوار پوش ها بروید. دیوارپوش های پارچه ای عمر زیادی دارند و برای مدت زیادی مهمان خانه تان خواهند بود. مسلما وقتی از دیوارپوش پارچه استفاده می کنید، دوام بیش تر آن ها را نسبت به انواع کاغذ دیواری یا رنگ تجربه خواهید کرد. نصب و اجرای دیوارپوش های پارچه ای یا همان پارچه های دیواری خیلی ساده تر از رنگ آمیزی است و تقریبا به راحتی نصب کاغذ دیواری انجام می شود. خصوصیت دیگر این دیوارپوش ها که آن ها را به یک گزینه خوب برای انتخاب تبدیل می کند، الیافی است که از ورود ضربه به دیوار جلوگیری می کنند. علاوه بر همه این ها، دیوارپوش های پارچه ای می توانند تا حدی به عنوان عایق نیز عمل کنند.

 

 

قیمت دیوارپوش پارچه ای

هزینه ای که شما برای تهیه و نصب این دیوارپوش ها متحمل می شوید، چیزی در حدود همان قیمت کاغذ دیواری و شاید کمی بیش تر است که البته با توجه به دوام زیاد این دیوارپوش ها و خصوصیات منحصر به فردی که دارند، مقرون به صرفه خواهد بود.

دیوارپوش پارچه ای برای کجا مناسب است؟

طبیعتا شما می توانید بنا به تمایل خود از این دیوارپوش ها در هر فضایی استفاده کنید. همان طور که پیش تر نیز گفته شد، دیوارپوش های پارچه ای به این خاطر که خاصیت آکوستیک یا همان ویژگی عایق های صوتی را دارا هستند، می توانند در نقش مانع برای عبور صدا عمل کنند و در نتیجه برای فضاهایی مثل اتاق خواب که باید محیط آرام و بی سر و صدایی داشته باشد، خیلی مناسب هستند. این دیوارپوش ها را می توان در اتاق تلویزیون، سالن کنفرانس و فضای نشیمن نیز استفاده کرد.

برای نصب دیوارپوش پارچه ای چه باید کرد؟

پیش از آن که فکر خرید این دیوارپوش ها را کنید یا به مرحله اجرا برسید، باید به یک سری نکات توجه داشته باشید. اول این که باید مواد مورد نیاز برای نصب را به مقدار کافی در اختیار داشته باشید. بعد از این، حتما بررسی کنید که دیوارپوش های خریداری شده عیب نداشته باشند، زیرا اگر چیزی در حدود سه باریکه از آن ها را نصب کنید و بعد متوجه وجود مشکل شوید، شرکت یا فروشگاه ارائه دهنده دیگر آن ها را پس نخواهد گرفت. در مرحله نصب توجه کنید که سطح مورد نظرتان کاملا تمیز و خشک باشد. هر گونه غبار یا آلودگی را از سطح دیوار پاک کنید تا برای نصب دیوارپوش آماده شود. همچنین باید سطح دیوار را کاملا هموار و یکدست کنید. اگر گچ دیوار به تازگی اعمال شده است، اجازه دهید کاملا خشک شود.

 

 

روش نگهداری دیوارپوش پارچه ای چیست؟

برای نگهداری از دیوارپوش های پارچه ای می توانید از برس استفاده کنید. البته ممکن است دیوارپوشی که شما تهیه کرده اید، روش خاصی برای نگهداری داشته باشد. در این صورت، بهتر است از خود فروشنده سوال کنید که دقیقا چگونه باید نگهداری را انجام داد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *