مقالات

روش صحیح انتخاب پرده

يك باور اشتباه درباره انتخاب پرده!
بسيارى از مردم تصور مى كنند ارتفاع پرده ها حتماً بايد متناسب با ارتفاع پنجره باشد به اين معنى كه ارتفاع پرده می بایست با حداکثر ۱۰ تا۲۰سانتیمتری با ارتفاع پنجره در نظرگرفته شود ، اما بر اساس اصول طراحى داخلى ، اين يك باور اشتباه است.
در مورد پنجره هاى بلند ، تصميم گيرى آسان است اما در مورد پنجره هاى كوتاه ، صرف نظر از ارتفاع پنجره تا سقف يا زمين ، نصب پرده كوتاه يك اشتباه بارز است. طراحان داخلى بر اين باور هستند بهترين حالت نصب پرده صرف نظر از اندازه پنجره، نصب آن از سقف ( يا نزديك ترين فاصله به سقف) با ارتفاع ٣-٥ سانتى مترى از زمين است.
لطفا به عكس هاى بالا دقت بكنيد، در هر عكس دو پنجره با سايز دقيقا مشابه مي بينيد كه نصب پرده به دو شيوه مختلف در آن نمايش داده شده است. همان طور كه مي بينيد نصب پرده بلند نه تنها باعث مى شود پنجره شما بزرگتر به نظر برسد بلكه ارتفاع منزل شما را بلندتر نمايش ميدهد، همچنين پرده هاى بلند از نماى بهتر و جلوه خوش آيند ترى برخوردارند.

پرده ها روح دكوراسيون شما هستند ولى با يك نصب اشتباه حتى زيباترين و تجملى ترين پرده ها هم جلوه لازم را نخواهند داشت و برعكس با بهره گيرى از اصول صحيح طراحى داخلى و نصب مناسب، ساده ترين پرده ها نيز مى توانند مركز توجه فضاى منزل شما باشند و چشم ها را به سمت خود خيره كنند.
بنابراين اين باور اشتباه را از ذهن خود خارج كنيد و به ياد داشته باشيد حتی اگر پنجره پذیرایی خانه تان قدی نیست و به صورت نیمه است ، دلیل بر این نمی شود که شما حتما مجبورید پرده ای با همان ارتفاع آویزان کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *