مقالات

دکوراسیونی با فضای داخلی خنک و تابستانی

تابستان از فصل های زیبایی است که گاهی گرمای آن فضای داخلی خانه را غیر قابل تحمل میکند که میتوان با چیدمانی متناسب با این فصل هم از تابستان لذت برد وهم از فضای داخلی خانه و اما چگونگه لذت بردن از این فصل گرم با عناصر و وسایل تابستانی :

مبلمان راحتی نشیمن

مبلمان، مهم‌ترین عنصر در اتاق نشیمن است و هرچه راحت‌تر و نرم‌تر باشد، فضای اتاق نشیمن برای استراحت، دلنشین‌تر و دلچسب‌تر می‌شود و می‌توانیم زمان زیادی را با آرامش در آن سپری کرده و از آن لذت ببریم، پس باید در این انتخاب، دقت کافی را به کار برد. مبلمانی با رنگ‌های روشن مانند آبی و سفید برای تابستانی کردن فضای نشیمن مناسب هستند و حس دریا را نیز در آن فضا تداعی می‌کنند. اگر نمی‌خواهید مبلمان خود را تعویض نمایید استفاده از روکش‌هایی با رنگ روشن نیز ایده خوب و باصرفه‌ای خواهد بود.

 

کوسن نشیمن تابستانی

کوسن یکی از عناصر جذاب و مهم در اتاق نشیمن است، چراکه با تغییر رنگ و ترکیب آنها به‌راحتی می‌توان فضاهای مختلفی را بدون تغییر سایر وسایل و صرف هزینه زیاد ایجاد کرد. برای تابستانی کردن دکوراسیون نشیمن، استفاده از کوسن‌هایی با المان‌های دریایی و یا انواع گل‌ها و رنگ‌های روشن مانند آبی و یا رنگ‌های گرم پیشنهاد می‌شود.

دکوراسیون اتاق نشیمن با انواع میز

میز هم از وسایلی است که لازمه هر اتاق نشیمن به‌حساب می‌آید، تا حدی که ممکن است مبلمان بدون میز، فضای نشیمن را ناقص و غیرمعمولی جلوه دهد. قرار دادن انواع اکسسوری‌ و گلدان گل، یکی از موارد کاربرد میز است. برای نشیمن تابستانی، میزهایی به شکل تنه درخت، ایده جالبی خواهد بود. میزهای عسلی نیز در این فضا موردنیاز است. برای آنها نیز می‌توان از شکل تنه درخت استفاده نمود.

 

عناصر حصیری در نشیمن

از آنجا که حصیر، برگ‌ درخت نخل است و نخل به مناطق گرمسیری کاملاً مرتبط است، پس استفاده از عناصر حصیری نیز می‌تواند ایده هوشمندانه‌ای برای تابستانی کردن فضای نشیمن به‌حساب آید. استفاده از صندلی حصیری به‌صورت تک و یا جفت، نشیمن بسیار زیبایی را فراهم خواهد آورد. حتی می‌توانید آنها را به رنگ‌های استفاده‌شده در آن فضا درآورید. آباژور حصیری نیز ایده جالبی است. هم‌چنین می‌توانید طبق سلیقه و به‌دلخواه خود از سایر المان‌های حصیری استفاده نمایید.

پرده اتاق نشیمن

از آنجایی‌که استفاده از پرده باعث محفوظ ماندن حریم خانه می‌شود، می‌توان پرده را یکی از مهم‌ترین عناصر در خانه دانست. پرده مناسب و هماهنگ با چیدمان، فضا را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند. شما می‌توانید از انواع مختلف پرده با توجه به چیدمان و سبک فضا استفاده نمایید. برای فضای تابستانی، استفاده از پرده‌های نازک و رنگ روشن پیشنهاد می‌شود.

 

دکوراسیون نشیمن تابستانی با لامپ و روشنایی

نور و روشنایی در خانه اهمیت زیادی دارد و این اهمیت در اتاق نشیمن چندبرابر خواهد بود، چراکه این قسمت از خانه معمولاً برای دورهمی‌های افراد خانواده است و نور مناسب آن، فضا را دلنشین‌تر کرده، باعث صمیمیت بیشتر آن شده و هم‌چنین حس امنیت را نیز افزایش می‌دهد. باید به محل قرارگیری منبع نور نیز دقت کرد و آن را در قسمت مناسبی قرار داد تا آرامش و تعادل فضا به هم نخورد.

 

اکسسوری‌های تابستانی اتاق نشیمن

اکسسوری‌ها نیز از عناصری هستند که در زیبایی فضا نقش مهمی دارند. هرچه هماهنگی و تناسب بین آنها بیشتر باشد، فضا دلنشین‌تر و زیباتر می‌شود. برای یک نشیمن تابستانی، استفاده از عناصر دریایی، ایده بسیار هیجان‌انگیزی است. هم‌چنین استفاده از انواع تابلو و آویز بر روی دیوار نیز فضا را صمیمی‌تر خواهد کرد.

 

گل و گیاه در خانه

گل و گیاه هم برای دوستداران آنها عنصری جدانشدنی و ثابت در هر فضایی هستند، پس اگر شما نیز از این‌ دست افراد هستید از آنها غافل نشوید و فضاهای خالی را پرکنید. این ایده، هم باعث زیباتر شدن فضا می‌شود و هم لطافت و آرامش خاصی را به همراه خواهد داشت. پیشنهاد ما گل آفتابگردان و انواع گل‌های تابستانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *