مقالات

تاثیر رنگها ی ملایم دردکوراسیون اتاق نشیمن

رنگها آنچنان در روح و روان آدمی اثر می گذارد که موجب تغییر رفتار وی می شوند و این نوع تغییر به تحول در خصوصیات و شخصیت افراد منجر می گردد،رنگ بخش میانی مغز را تحریک می کند و در نتیجه بر اعصاب و روان انسان اثر می گذارد .ین اثرات ضعیف چه مثبت و چه منفی در صورت تکرار می توانند منجر به تأثیر کلی و محسوس گردند.بنابر این بهترآن است که در طراحی دکوراسیون از وسایلی با رنگهای ملایم استفاده شود .

مبلمان بهاری در دکوراسیون نشیمن

از آنجایی که اتاق نشیمن یکی از فضاهای مهم در آپارتمان است باید در انتخاب وسایل آن نیز دقت لازم و سلیقه کافی را به کار برد. در چیدمان اتاق نشیمن، مبلمان اهمیت ویژه ­ای دارد. با انتخاب مبلمانی با سبک و رنگ مناسب، می­ توان سایر وسایل را بر مبنای آن تهیه کرد. همچنین در صورتی که تمایل دارید مبلمان خانه خود را تعویض کنید، گزینه‌ هایی با رنگ خنثی و سبکی ساده انتخاب مناسبی است. چیدمان مبلمان نیز بسیار حائز اهمیت است و باید سعی شود طبق اصول انجام شود تا از هدر رفتن فضا جلوگیری کند.

میز مبلمان و میز جلو مبلی در نشیمن

اتاق نشیمن بدون وجود میز مبلمان فضایی ناقص خواهد بود. قرار دادن میز مبل در چیدمان کاملا ضروری است و آن را کامل خواهد کرد و علاوه بر این می‌ تواند زیبایی اتاق را نیز دو چندان کند. میز جلو مبلی می­ تواند کاملا دکوری باشد یا برای قرار دادن وسایل مختلف از آن استفاده شود. برای انتخاب میز مناسب، نوع مبلمان و مقدار فضای موجود مواردی است که باید به آنها توجه شود و بر مبنای آنها میز مناسب را تهیه کرد.

کنسول چوبی نشیمن

میز کنسول از وسایلی است که به دکوراسیون نشیمن جلوه بسیار زیبایی می‌ بخشد و آن را جذاب‌ تر و دل‌ نشین‌ تر می ­کند. کنسول می ­تواند برای ذخیره وسایل مختلف و قرار دادن اکسسوری و لوازم دکوری نیز گزینه خوبی باشد. برای انتخاب کنسول باید به سبک چیدمان دقت و گزینه‌ ای را انتخاب کرد که با سایر وسایل هماهنگ باشد.

کوسن در دکوراسیون بهاری

پیشنهاد می­ شود برای اینکه دکوراسیون نشیمن شما جذاب‌ تر شود از کوسن‌ هایی با رنگ‌ ها، طرح­ ها و اندازه‌ های مختلف استفاده کنید. قرار دادن کوسن روی مبلمان با توجه به فصل یا نوع مهمانی می ­تواند حس و حال آن فضا را کاملا منتقل کند. با وجود انواع طرح ­ها و رنگ‌ های موجود در بازار، به‌ راحتی می­ توانید طرح و رنگ مورد نظر خود را پیدا کنید.

آباژور در نشیمن

نورپردازی و روشنایی در فضای خانه اهمیت ویژه ­ای دارد. هر بخش از خانه روشنایی خاص خود را داشته و باید بنا بر موقعیت و استفاده‌ ای که دارد، نوردهی شود. روشنایی مناسب در اتاق نشیمن فضای آن را بسیار دلچسب کرده و آرامش و امنیت را برای اعضای خانواده به ارمغان می ­آورد. قرار دادن آباژور در جای مناسب در اتاق نشیمن ایده بسیار خوبی است.

قفسه و کتابخانه

اتاق نشیمن فضایی است که افراد خانه در آن به آرامش و راحتی می­ رسند؛ بنابراین می‌ توانید با کمک وسایلی این آسایش و آرامش را چند برابر کنید. قفسه و کتابخانه وسایلی‌ اند برای قرار دادن کتاب­ های مورد علاقه و لوازمی که پاسخگوی نیازهای‌ تان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *