مقالات

خانه بازی و مهدکودک باید چه سرگرمی هایی داشته باشد

تجهیزات مهدکودک

کودکان امروزی دنیای تازه­‌ای را دور از خانه و همراه با کودکان دیگر در محیط مهدکودک می‌گذرانند. یکی از مشکلات طراحی دکوراسیون داخلی محیط بازی در اکثر مهد کودک ها یا خانه بازی کودک  مبود فضا برای طراحی مناسب و ایده آل است. از این رو برای داشتن طراحی موفق برای ایجاد محیط بازی شاد و پر انرزی باید از فضای موجود نهایت استفاده را برد و ضمن ایمن ساختن محیط بازی، فضایی با انرژی برای کودکان تدارک دید در خانه بازی دکوراسیون از هر چیزی مهم تر است و خانواده ها و کودکانشان بیشتر از هرچیزی به دکوراسیون، نما، ویژگی های ظاهری و نظافت اهمیت می دهند. شما برای اینکه نظرات خانواده ها را جلب کنید و مشتریان خاص خود را به طور ثابت داشته باشید، باید به این امور اهمیت دهید. خانه های بازی که امروز بوجود آمده اند، فضای کاملاً متفاوت و سبک جدیدی دارند و ملکی که در اختیار دارند فضا را متفاوت کرده است و سبب اختلاف درآمد بیشتر و بهتر در مقایسه با سایر رقیبانشان شده است.برنامه های متفاوت در خانه بازی همانقدر که وسایل بازی، مکان و فضا مهم هستند، اهمیت دارند و ایده های نو و خلاقیت را در اولویت های خود باید قرار دهید.

1-مهدکودک و خانه بازی کودک باید چه سرگرمی هایی داشته باشد؟

-جدیدترین اسباب بازی های روز دنیا و برندهای معتبر

-کارگاه آب بازی

– استخر توپ

استخر شن

-کارگاه آشپزی

– استخر اسفنج

– ترامبولین

– بازی های گروهی

– همراه با مربیان آموزش دیده

-کارگاه سفالگری

 

 

2- برای راه اندازی خانه بازی مخصوص کودکان چه چیزهایی نیاز است؟

افراد برای راه‌­اندازی مهدکودک باید از سلامت جسم و روان به تائید روان‌پزشک معتمد سازمان بهزیستی برخوردار باشند  برای راه اندازی خانه بازی مخصوص کودکان به مدارکی نظیر مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی و سابقه کاری مرتبط نیاز است و اگر آقا هستید باید کارت پایان خدمت داشته باشید یا از خدمت سربازی معاف شده باشید.

3- چگونه  باید مجوز خانه بازی بگیریم؟

در تجهیز مهدکودک باید چند موضوع مهم را در نظر گرفت. یک اتاق مخصوص شیرخوار (در صورت جذب) حتما باید تعبیه شود. اگر ساختمان چند طبقه باشد باید تمامی پله‌ها ایمن‌سازی شده و کف آن با موکت‌­های نرم پوشانده شود.

سازمان بهزیستی به افراد دارای مجوز یک سال زمان می‌­دهد تا نسبت به تهیه جا و مکان اقدام کنند. خانه بازی کودک باید استانداردهایی به لحاظ فضا و سیستم آموزشی و اداری داشته باشد. برای اینکه بدانید چگونه می توانید مجوز خانه بازی بگیرید، باید ابتدا به ترتیب تمام این متن را با دقت بخوانید و طبق شرایط ذکر شده عمل کنید تا به هدف خود برسید.

 

پس از تهیه ملک باید تجهیزات مورد نیاز تهیه شود. طراحی داخلی و دکوراسیون یک اصل مهم در مهدکودک است. باید تمامی دیوارها با رنگ­‌های شاد پوشانده شده و دیوارها به نقاشی مزین شود. برای راه اندازی  مهدکودک و خانه بازی کودک درصد زیادی از سرمایه برای خرید یا اجاره‌ی محل خانه بازی مصرف می‌شود، پس محله‌ای که برای تاسیس کسب و کار خانه بازی خود انتخاب می‎‌کنید، اهمیت زیادی دارد. هزینه‌ی خرید یا اجاره‌ی ساختمانی در یکی از طبقات یک مرکز خرید بزرگ با هزینه خرید همان ساختمان در یک محله‌ی مسکونی خلوت خیلی متفاوت است. باید در ملکی بزرگ و مناسب قرار گیرد که سر پوشیده باشد. ملک باید  باید از نظر شرایط فیزیکی و  استاندارد هایی مشخص  بهزیستی بررسی کنید در نتیجه اگر قصد خرید فضایی را دارید قبل از اقدام به خرید از این مطمئن شوید که این فضا استانداردهای مورد نظر سازمان صادر کننده مجوز را دارا می باشد. فضای خانه بازی کودک باید حداقل ۱۵۰ متر مربع باشد و فضایی خوب برای ثبت نام و امور اداری داشته باشند، همچنین پله های موجود در خانه بازی کودک باید دارای حفاظ مناسب باشند و روشنایی کافی را داشته باشند و لغزنده نباشند! بخش های تیز و خطرناک باید با ضربه گیرهای مناسب پوشانده شوند.کلاس آموزش خانه کودک باید دارای تهویه مطبوع و سیستم سرمایشی و گرمایشی ایمن و مناسب باشند. همچنین در فضا باید تمامی تجهیزات مهدکودک و کفپوش و دیوارپوش مناسب داشته باشد 

در صورت لزوم مشاوره و راه اندازی یک مهدکودک با تمامی امکانات میتوانید با مشاورین و کارشناسان ما در تماس باشید :

09155106859

05136111211

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *