مقالات

ایده هایی چشم نواز برای چیدمان عکس ها

عکس های خانوادگی در دکوراسیون داخلی هر خانه و خانواده ای جایگاه ویژه ای دارند که اگر این عکسها با خلاقیت و چیدمان منظم در جایگاهی مناسب نصب شوند فضای خانه را دل انگیز خواهند نمود .و اکنون ایده های پیشنهادی ما برای چیدمان هر چه زیباتر عکس هایتان .

۱- استفاده از استیکرها و یا چسب های مادهدکوراتیو یکی از ساده ترین راه ها است. کافیست آنها را با توجه به دکوراسیون و فضای درون منزلتان انتخاب و از بازار تهیه کنید و بر روی دیوار مورد نظر نصب گردانید. برخی از این استیکرها دارای قسمتی برای نصب قاب عکس هستند و برخی نیز چنین قابلیتی  ندارند؛ انتخاب با شماست. می توانید در هر قسمت از شاخه های درخت قاب عکس هایتان را قرار دهید تا همانند برگ های درخت به نظر رسیده و نمای زیبا و جذابی بر روی دیوار شما ایجاد کنند.

۲- اگر شما و یا یکی از اعضای خانواده تان در نقاشی کردن مهارت دارید پس دست بکار شوید. بر روی دیوار انتخابی درختی با اندازه و رنگ دلخواه کشیده و برگ های آن را با عکس های خانوادگی پر کنید. برای زیباتر شدن کارتان تعدادی برگ نیز در بین عکس ها نقاشی کنید.

۳- اگر دکوراسیون منزل شما کلاسیک است و یا عاشق سبک قدیمی هستید بشقاب های عکس می تواند ایده خوبی باشد. به این صورت که عکس های دلخواهتان را روی بشقاب چاپ کنید. اکثر آتلیه های عکاسی و شرکت های تبلیغاتی که چاپگر مخصوص دارند این کار را برای شما انجام میدهند. می توانید این بشقاب ها را بر روی دیوار آویزان کرده و یا توسط پایه در جای دلخواهتان قرار دهید تا چیدمانی جذاب ایجاد کنید.

۴- کودک شما می تواند در این کار به شما کمک کند. با استفاده از کاغذ رنگی و وسایل دیگری با همراهی و یا به کمک کودکتان خلاقیت او را شکوفا کرده، کاردستی زیبایی از درخت به همراه شاخ و برگ های آن بسازید، روی دیوار بچسبانید و عکس عزیزانتان را به عنوان برگ های درخت نصب کنید.

۵- طناب، بندهای نازک و نخ های رنگی راهی خلاقانه برای عکسهای شما هستند. به این گونه که بند یا طناب را در بین دو تخته چوب و یا قاب خالی بزرگی چفت کنید.  بنا به سلیقه و تعداد عکس های مورد استفاده می توانید یک تا چند ردیف بند یا طناب داشته باشید. آنها را به دیوار متصل کرده و عکس ها را به کمک گیره های رنگی بر رویشان آویزان کرده و یا بچسبانید.

۶- گاهی اوقات مسایلی پیش می آید که ناچار به قطع درختان خشک و یا شکسته هستیم. این فرصت خوبی برای شما است تا از شاخه های آن برای شجره نامه خانوادگی تان استفاده کنید. شاخه ای مستحکم از آن را جدا کرده و درون قابی قرار دهید. برای اینکار می توانید از روبان های رنگی استفاده و سپس عکسهای مورد نظرتان را از شاخه های آن آویزان کنید. استفاده از برگ های زیبای خشک و یا مصنوعی به زیباتر شدن ایده تان کمک خواهد کرد.

۷- بدون هیچ گونه تزئینات و موارد اضافی نیز می توان چیدمانی زیبا و ساده ای از عکس ها داشت. آنها را با پونزهای رنگی و با سلیقه خاص خودتان به صورت خلاقانه بر روی دیوار نصب کنید. همچنین با قاب هایی به رنگ ها و شکل های متفاوت نیز میتوان جلوه ای زیبا و شاد ایجاد کرد. تنها کافیست در چیدمان آنها از نهایت ذوق و خلاقیت خود استفاده کنید.

۸- قاب ها همیشه نقش بسزایی در دکوراسیون ایفا می کنند و معمولا در تمامی خانه ها قابی خالی و یا قدیمی و بلا استفاده پیدا می شود. این قاب ها برای قرار دادن عکس ها بسیار کارآمد هستند برای شروع اگر نیاز به تعمیر و یا رنگ کردن آن است این کار را انجام دهید. پارچه جیر و یا مخمل تیره درون آن بگذارید. اکنون آماده اید تا عکس هایتان را در آن قرار دهید و بچسبانید.

۹- آویزان کردن قاب ها روی دیوار ایده ای ساده اما جذاب است. قاب عکس هایتان را توسط زنجیر و یا بسته به سلیقه خودتان طناب های نازک، روبان های رنگی و … بر روی دیوار آویزان کنید. چگونگی چیدمان قاب ها نیز احتیاج به خلاقیت شما دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *