مقالات

7 روش برای طراحی اتاق کار لوکس در خانه

شاید این نیاز شما هم باشد که بخواهید یک فضای کار در منزل ایجاد کنید و آن را طراحی کنید و جزئی از دکوراسیون منزل خود را به آن فضا اختصاص دهید. عملا فضای زیبا را برای خود طراحی می کنید تا بتوانید کارهای خود را بخوبی در آن انجام دهید. در این مقاله ما 7 روش برای طراحی اتاق کار لوکس در خانه را به شما نشان می دهیم:

 

۱- همه چیز بستگی به میز کار دارد.

دکوراسیون اتاق کار در منزل که به نظر گران قیمت تر برسد، کاری که انجام می دهید را مهمتر جلوه می دهد و تاثیر خوبی بر اعتماد به نفس شما می گذارد. هرچه میز کار شما در خانه بزرگتر باشد، بهتر است. در این حالت می توانید تمام وسایل مورد نیاز را بدون نگرانی از فضا در دسترس خود قرار دهید.

۲- راحتی، اصل فراموش نشدنی

مهمترین نکته برای طراحی اتاق کار در خانه توجه به راحتی و آسایش فرد است. باید فضایی را خلق کنید که برای شما آرامش به همراه داشته باشد و از بودن در ان لذت ببرید. در این صورت است که برای انجام امور کاری ترغیب می شوید. از صندلی کاری استفاده کنید که نشستن و کار کردن در آن برای شما راحت باشد و سطحی نرم داشته باشد.

۳- از لوازم دکوری استفاده کنید.

زمانی که می خواهید اتاق کار خانه خود را به سبک لوکس طراحی کنید، مهم است عناصری را وارد فضا کنید که اغلب نادیده گرفته می شوند. به جای اینکه تعدادی وسایل و لوازم اداری را به دکوراسیون بیاورید، از ست مناسب برای فضای خانه استفاده کنید. میز و صندلی کار با تزیینات زیبا و با پارچه های فاخر، می تواند دکوراسیون فضا را زیباتر کند.

۴- نورپردازی را فراموش نکنید.

تنها به نورهای سقفی اتاق کار خود در خانه اعتماد نکنید. به جای آن، از نورپردازی کاربردی و زیبایی استفاده کنید تا فضایی لوکس بوجود آید. اولین آنها استفاده از آباژور رومیزی برای اتاق کار است و سپس می توانید روشنایی دیواری را هم به اتاق اضافه کنید. فراموش نکنید که تعادل باید حفظ شود.

۵- فرش یا قالیچه ای نرم در زیر پای خود بیندازید.

نکته ای که در مورد اتاق کار در خانه وجود دارد این است که اغلب بدون طراحی و تنها با قرار دادن مبلمانی ساده در کنار هم ایجاد می شود. ولی باید گفت هرچه طراحی این فضا فکر شده تر و مناسبتر باشد، راندمان کاری شما بیشتر خواهد بود و نتیجه بهتری از کارهای مهم خود به دست می آورید. یکی از تفاوت های عمده اتاق کار در خانه این است که دیگر نیازی به پوشیدن کفش نیست! فرشی نرم و راحت در زیر میز کار شما باعث می شود احساس راحتی و آرامش بیشتری کنید.

۶- نظم را همیشه حفظ کنید.

تقریبا در تمام فضاها نظم حرف اول را می زند و خصوصا زمانی که اتاق کار وارد فضای داخلی خانه می شود باید این قانون را همیشه رعایت کرد. اگر برگه و کاغذها روی میز کار رها باشند، فضای اتاق شلوغ و نامرتب به نظر می رسد.

۷- رنگ را به اتاق کار در خانه بیاورید.

برای داشتن اتاق کار به سبک لوکس در خانه بهتر است از رنگ های با وقار و تیره استفاده کنید. رنگ بادمجانی، سیاه، قهوه ای و مانند اینجا جلوه خوبی به فضا می دهد. رنگ طلایی نیز به عنوان نماد سلطنت در میز و صندلی کار لوکس بودن را به طور قطع تامین می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *