مقالات

کاغذ دیواری ها را باید در کل خانه استفاده کرد؟

در دنیای کاغذ دیواری ها تنوع و ایده خیلی زیاد است و هرچقد درباره آنها بنویسیم کم است. در این مقاله می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم که آیا کاغذ دیواری ها را باید در کل خانه استفاده کرد یا فقط در قسمت های خاصی. کاملا مشخص است که برای چنین تصمیمی باید دکوراسیون و شرایط منزل را در نظر قرار دهیم. با دکوراسیون داخلی پروان همراه باشید تا باهم بررسی کنیم.

رنگ یا کاغذ دیواری؟

امکان ندارد که بخواهید دیوارپوش برای خانه تان انتخاب کنید و این سوال برای تان پیش نیاید که رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری؟ خب به طور قاطع می توان گفت باتوجه به تنوع و قیمت کاغذ دیواری از رنگ خیلی بهتر است  ،هر چند ،  هر کدام از آن ها مزایا و معایبی دارند .

آیا باید کل خانه را کاغذ دیواری کنیم؟

جواب این سئوال باتوجه با مزایایی بیشماری که کاغذ دیوار نسبت به رنگ دارد کاملا مشخص است . مهمترین مزیت های آن تنوع رنگ  وطرح ، قیمت مناسب ، تعمیر راحت ، انجام سریع و ….. می باشد

ولی نکته مهم در خرید کاغذ دیواری توجه به مساحت منزل شماست ، اگر خانه ای کوچک دارید و اصرار هم بر استفاده از کاغذ دیواری ها دارید باید این را بدانید که اولا نباید کل خانه را کاغذ دیواری طرح دار بزنید ، ثانیا از کاغذ دیواری با رنگ روشن استفاده کنید و همچنین استفاده از کاغذ دیواری هایی با چندین رنگ متفاوت در یک فضا خودداری کنید .

به طور مثال در عکس بالا؛ شاید بهتر بود برای چنین فضایی کاغذ دیواری با طرح های کوچک تر و رنگی روشن تر استفاده می شد. تیرگی رنگ و طرح های بزرگی که مقیاس آن ها اصلا با ابعاد و اندازه اتاق جور در نمی آیند همه و همه دست به دست هم داده اند که این اتاق دلگیر باشد. البته این مشکل با گذاشتن آینه کمی تا قسمتی حل شده است. ببینید که انتخاب درست چقدر می تواند در تجربه فضایی شما تاثیر گذار باشد.

 

کاغذ دیواری های باهوش

کاغذ دیواری ها می توانند بسیار هوشمند باشند، اگر شما در انتخاب آن ها هوشمندانه عمل کنید. اگر در خانه تان نقطه عطفی دارید که می خواهید آن را بیشتر به نمایش بگذارید از کاغذ دیواری های طرح دار استفاده کنید. مثلا پشت شومینه ها بهترین جا برای جلوه گری کاغذ دیواری ها است. آن ها توانایی آن را دارند که شومینه خانه تان را تبدیل به یک قسمت خاص در دکوراسیون داخلی منزل تان کند. یادتان باشد که اگر از کاغذ دیواری ها به صورت تکه ای استفاده کنید هوشمندانه تر و زیبا تر جلوه می کنند.

کاغذ دیواری های طرح دار برای دکوراسیون داخلی خانه

اگر قصد استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار برای دکوراسیون داخلی خانه تان استفاده کنید، سعی کنید فقط در یک سری از دیوارهای خاص از آن ها استفاده کنید. مثلا دیوارهایی که بغل آن ها پنجره وجود دارد یا دیوار امتداد دیگری ندارد. حضور طرح های زیاد در خانه باعث می شود تا بعد از مدتی دکوراسیون داخلی خانه تان کسل کننده شود.

کاغذ دیواری های خاص، فضاهای خاص

از کاغذ دیواری ها برای تاکید بر فضاهای خاص و ارزشمند در دکوراسیون داخلی خانه تان استفاده کنید. این ترفند دکوراسیونی مخصوصا در خانه هایی با پلان باز به شدت کاربردی هستند و می توانند به عنوان جدا کننده هایی فضایی هوشمند عمل کنند.

کاغذ دیواری ها عیب و ایرادات خانه شما را می پوشانند

اگر در خانه تان فرورفتگی و یا برجستگگی خاصی دارید که نمی دانید با آن ها باید چه کار کنید، بهترین راه این است که آن ها را با استفاده از کاغذ دیواری های زیبا بپوشانید و یا به اصطلاح کاور کنید. همین کار باعث می شود تا شما به قدرت کاغذ دیواری ها پی ببرید.

یک طرح یا چند طرح برای کاغذ دیواری ها

ممکن است وقتی با دنیای سراسر طرح و رنگ کاغذ دیواری ها روبرو می شوید گمراه شوید که باید کدام رنگ و طرح را انتخاب کنید، اصلا شاید هم چند طرح و رنگ را تهیه کنید، اما باور کنید این تعدد رنگ و طرح ها جز بر هم زدن تعادل و خوانایی دکوراسیون داخلی خانه تان هیچ نتیجه دیگری نخواهد داشت. اگر هم می خواهید از طرح های مختلف استفاده کنید باید فضاهای انتخابی شما کاملا تفکیک شده و مجزا باشند تا تداخل این طرح و رنگ ها آزار دهنده نباشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *