مقالات

کاغذ دیواری مناسب دفتر کار شما

دفتر کار بنا به دلایلی همچون رسمی تر بودن فضاهای اداری نسبت به دیگر فضاها و اهمیت تمرکز مورد نیاز برای انجام کار دکوراسیون باید بهترین شکل طراحی شود، یکی از متریالی که در طراحی داخلی فضای کار می تواند تاثیر زیادی داشته باشد کاغذ دیواری است.

کاغذ دیواری مناسب برای فضای کار باید از انواعی انتخاب شود که دارای الگوهای ساده تری هستند. طرح های پیچیده، شلوغ باعث ایجاد حواس پرتی شده و به همین دلیل پیشنهاد نمی شوند. انواعی که دارای الگوهای بسیار ریز هستند و یا چشم را اذیت می کنند، برای اتاق کار مناسب نخواهند بود. اگر بخواهیم با دید کلی به انتخاب کاغذ دیواری برای فضای کار بنگریم، می توان گفت که تعداد نمونه های قابل استفاده در چنین فضاهایی کم و انگشت شمار است. با این حال، طرح های مناسبی وجود دارند که می توان از آن ها برای ایجاد یک فضای ایده آل در دفتر کار بهره گرفت.

 

 

طرح ساده

مسلما یک از بهترین گزینه هایی که می توان برای انتخاب کاغذ دیواری دفتر کار مد نظر داشت، طرح ساده است. از آن جا که فضای کار، نیازمند بالاترین میزان تمرکز است و عموما نیز حالت رسمی دارد، کاغذ دیواری های بدون الگو یا دارای طرح ساده می توانند گزینه های مناسبی در طراحی داخلی آن باشند. انواع دارای طرح های کمرنگ نیز جزو این دسته قرار می گیرند.

طرح راه راه

یکی از طرح هایی که برای اکثر فضاها مناسب است و معمولا همیشه جزو گزینه های موجود در نظر گرفته می شود، طرح راه راه است. دفتر کار هم از فضاهایی است که می توان از کاغذ دیواری با طرح راه راه در طراحی دکوراسیون آن استفاده کرد. این طرح در عین داشتن جذابیت، از رسمی بودن دفتر نکاسته و آن را در حد متعادلی نگه می دارد.

 

 

طرح پوستری

طرح های پوستری از دیگر مدل های کاغذ دیواری هستند که می توانند در دفتر کار استفاده شوند. طرح پوستری این مزیت را نسبت به دیگر طرح ها دارد که دقیقا مطابق نظر شما و با هر تصویری که تمایل داشته باشید، اجرا خواهد شد. این طرح را معمولا روی یکی از سطوح به اجرا در می آورند که می تواند دیوار پشت میز کار باشد، چرا که شاخص ترین فضای اتاق بوده و با ورود افراد جلب توجه می کند.

طرح هندسی

از دیگر طرح هایی که برای استفاده در طراحی داخلی دفاتر کار مناسب است، می توان طرح هندسی را نام برد. طرح های هندسی با دامنه وسیع اشکالی که دارند، می توانند برای محیط کار نیز مانند دیگر فضاها مناسب باشند. باید توجه داشت که طرح های هندسی با رنگ های تند یا فرم های بسیار ریز و شلوغ، برای دفتر کار توصیه نمی شوند، چرا که باعث حواس پرتی و آشفتگی فرد می گردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *