مقالات

کاغذ دیواری بهتر است یا رنگ؟

کاغذدیواری بهتر است یا رنگ ؟

دیوار خانه یا آپارتمان شما توانایی تغییر چشم انداز و محدوده خانه شما را دارد، اما شما باید تصمیم بگیرید که بهترین گزینه برای تصویر پس زمینه رنگ چیست.  که آیا  شما یک اتاق نشیمن و اتاق خواب با تصاویر پس زمینه عالی را ترجیح می دهید یا بهتر است کاری را انجام دهید که با رنگ دلخواه شما ترکیب می شود؟ قبل از تصمیم گیری بین  کاغذدیواری و رنگ، مهم است که جوانب مثبت و منفی هر دو گزینه بدانید. چنین جزئیاتی شامل سهولت کاربرد، هزینه، تنوع و سایر عوامل است که در زیر نشان داده شده است. ماهیت این است که شما را در یک موقعیت قرار می دهد که در آن شما قادر به انتخاب آگاهانه  بیشتر نسب به رنگ قرار میدهد .

دلایل منطقی  انتخاب کاغذ دیواری به جای رنگ‌ کردن دیوارها  

در جواب باید بگوییم یكی از مهم‌ترین دلایل این است كه طرح‌ها و رنگ‌هایی كه به وسیله کاغذ دیواری می‌توان روی دیوار به وجود آورد، در حقیقت با نقاشی دیوارها غیرممكن است.رنگ‌آمیزی دیوارها كاری بسیار عالی و ایده‌آل است، اما به شرطی كه تمایل به تك‌رنگ بودن دیوارها داشته باشید یا بخواهید از دو رنگ متفاوت با هم، اما ساده برای دیوار‌های مجاور استفاده كنید. اما اگر تمایل دارید طرح و نقشی خاص را با جلوه‌ای جذاب و متمایز بر دیوار داشته باشید یا منظره‌ای دیدنی را روی دیوار خانه خود ایجاد كنید، تنها راه، استفاده از کاغذ دیواری است؛ زیرا در صورتی كه شما در زمینه هنر طراحی و نقاشی توانایی خوبی نداشته باشید، ایجاد طرح و نقش زیبا روی دیوار، مطمئنا از توان شما خارج خواهد بود، بنابراین اینجاست كه کاغذ دیواری بهترین گزینه برای دكوراسیون است. کاغذ دیواری تیراژه هارمونی را می‌توان به نحوه‌های مختلف روی دیوارهای یك فضا نصب كرد. برای مثال می‌توان تمام دیوارها را با یك مدل کاغذ دیواری پوشش داد یا برای برجسته كردن نقطه كانونی، تنها یك دیوار اتاق را کاغذ دیواری كرد؛ هم‌چنین می‌توان برای هر دیوار، از کاغذ دیواری‌ با طرح‌های متفاوت استفاده كرد. هم‌چنین می‌توانید تنها نیمه پایینی دیوار را كاغذ كنید و نیمه فوقانی را با رنگی هماهنگ و مناسب رنگ‌آمیزی كنید؛ یا بالعكس، نیمه پایینی را با کاغذ دیواری طرح‌دار و نیمه فوقانی را با کاغذ دیواری ساده و با رنگی متناسب بپوشانید.

 

مفاهیم استفاده از کاغذدیواری

تصاویر کاغذ دیواری و مواد دیگر است که در دکوراسیون داخلی برای تزئین دیوارهای داخلی خانه خود استفاده می شود. در زیر برخی از مزایای استفاده از کاغذ دیواری:

طول عمر: تصاویر پس زمینه بسیار با دوام هستند و می توانند به پیش بینی های غیر قابل پیش بینی کودکان که قادر به نگه داشتن دست خود از دیوار نیستند، مقاومت کنند. به یاد داشته باشید که برای داشتن فرزند در خانه خود نیازی به داشتن یک پدر و مادر نیستید. برادرزاده های کوچک و فرزندان شما با همان میزان انرژی صرفه کثیف کردن رنگ دیوارها بکنند.

تنوع: کاغذ دیواری به شما طیف وسیعی از طرح ها، الگوهای، سایه ها و بافت ها را می دهد که می توانید از آنها انتخاب کنید. هزینه طراحی های سفارشی با پیشرفت در چاپ دیجیتال کاهش یافته است. شما همچنین از مزایای کار با نوارها لذت می برید. به عنوان مثال، طرحها  راه راه های عمودی می تواند سقف های شمارا بسیار بالاتر از آنها  در حالت واقعی به نمایش بگذارد که نوار افقی می تواند اتاق را در  نگاه گسترده تر نشان دهد.

طول عمر طولانی: نقاشی دیوارهای شما ارزانتر از داشتن کاغذ دیواری است. با این حال، کاغذ دیواری ها  طول عمر بیشتری دارند. با گذشت زمان، هزینه نقاشی و ترمیم آن  نهایت از بین می رود.

ضایعات دیوار را پوشش می دهد: اگر قسمت های زیادی از دیوار شما ضعیف شده یا آسیب دیده باشد، پوشاندن آن با تصاویر کاغذ دیواری یک گزینه ارزان تر از گچ و نقاشی است. به ویژه اگر شما خودتان آن را انجام می دهید.

اثرگذاری در روحیات : کاغذ دیواری و پوسترهای 3بعدی با اضافه کردن عمق، سبک و گرما به دیوارهای خود، به طریقی که رنگ های تک رنگ برای تکرار تلاش می کنند، بهتر است.

مضرات استفاده از کاغذ دیواری

علیرغم مزایای استفاده از تصاویر کاغذ دیواری زیبا در دیوارهای خود، با استفاده از برخی از ناهنجاری ها، که در بالا ذکر شد، استفاده می شود:

رطوبت نمی تواند مقاومت کند: بر خلاف رنگ، تصاویر پس زمینه به خوبی رطوبت نمی گیرند. این انتخاب بد برای حمام، آشپزخانه و دیگر اتاق های رطوبت بالا است. هنگامی که در چنین اتاق ها استفاده می شود، تصاویر پس زمینه به لایه برداری و از بین رفتن ارزش زیبایی تبدیل می شوند.

مشکل حذف: وظیفه حذف تصویر زمینه به طور پیش فرض خسته کننده است. برای انجام این کار به درستی، شما نیاز به ابزار مناسب دارید و باید صبر کنید. مواد شیمیایی همچنین می تواند برای ضرب و شتم تصاویر پس زمینه در کاغذ دیواری استفاده می شود، اما شما باید مراقب باشید برای جلوگیری از آسیب رساندن به دیوار.

زمان مصرف: تصاویر پس زمینه نسبت به نقاشی بیشتر وقت دارند.

گرفتن گیرنده: بر خلاف تصاویر پس زمینه، شما نمی توانید بیش از یک کاغذ دیواری را نقاشی کنید اگر با آن از قبل پیش از آن خسته شده باشید. اگر واقعا میخواهید آن را تغییر دهید، باید آماده باشید که برای اولین بار از آن استفاده کنید.

 

مفاهیم استفاده از رنگ

مزایای متعددی وجود دارد که شما هنگام رنگ آمیزی دیوارهای داخلی خانه خود لذت می برید. به برخی از آنها نگاهی بیندازید.

 

ارزان بودن : رنگ معمولی گزینه بسیار مقرون به صرفه است که شما نیاز به تغییر چشم انداز از خانه خود را. نقاشی یک اتاق ارزانتر از داشتن تصاویر پس زمینه است

سهولت استفاده: رنگ پیچیده برای اعمال به خانه شما نیست. حتی در مواردی که نقاشی بیش از یک دیوار آسیب دیده را نقاشی کنید، می توانید اول رنگ روشنتر  را قبل از استفاده بر روی یک رنگ تیره تر اعمال کنید. این زمان آماده سازی شما کوتاه تر می شود و روند را آسان تر می کند.

تنوع: شما در واقع می توانید خانه خود را به رنگ خود رنگ کنید و رنگ های مختلف را انتخاب کنید. قاعده اساسی برای درک در مورد رنگ این است که بالاتر از شفاف رنگ، بالاتر از درخشش است. با فرمت، بیشتر درخشان رنگ است، رنگ پایدار تر خواهد بود. انواع مختلفی از رنگ وجود دارد – رنگ تخت هیچ درخشندگی ندارد در حالی که یک رنگ با وضوح بالا همه درخشان است. علاوه بر این، ما دارای پوسته تخم مرغی، نیمه براق و رنگ ساتن است.

جهانی قابل اجرا: شما می توانید رنگ را به دیوارهای هر اتاق در خانه خود اعمال کنید. بر خلاف تصاویر پس زمینه، شما می توانید آنها را در اتاق های رطوبت بالا اعمال کنید.

مزایای استفاده از رنگ: اگر شما برای یک طرح رنگ خاصی هدف قرار دهید، این کار ساده تر با رسم تصاویر پس زمینه است. تعداد روزافزون شرکت های رنگ این طرح های رنگی را با استفاده از رنگ های آماده آماده می کند. این طرح ها خطرات مربوط به تولید پالت رنگ خود را کاهش می دهد.

اشتباهات تصحیح: اشتباه نقاشی را می توان به راحتی بر خلاقیت نقاشی کرد. در مورد تصاویر پس زمینه، تصحیح اشتباهات سخت تر است و نیاز به تکه تکه کردن بیشتر دارد.

تصاویر پس زمینه در مقابل رنگ در خانه – املاک خصوصی مشهدپوشش

 

 

مضرات استفاده از رنگ نسبت به کاغذ دیواری

 

معایب استفاده از رنگ که شما باید بدانید وجود دارد.

 

آسیب: دیوارهای خانه شما می توانند از بین بروند یا ضربه بزنند. وقتی این اتفاق می افتد، منجر به شکستن دیوار می شود. برای بازگرداندن یکنواختی این قسمت دیوار، شما باید آنرا تعمیر کنید و آن را دوباره رنگ کنید.

محدود کردن: نقاشی دیوارهای خود را به شما طیف غنی از رنگ و طیف طراحی را انتخاب کنید.

لمس کردن: رنگ تراشیده شده برای لمس کردن رنگ بر روی دیوارهای خود را اغلب از شما ممکن است راحت است.

کثیف کسب و کار: به طور پیش فرض، نقاشی ایجاد یک ظرف غذا را حذف کنید. برای جلوگیری از رنگ آمیزی وسایل، کف و مبلمان، باید احتیاط بیشتری انجام دهید.

خطرات بهداشتی: هنگامی که شما آنها را اعمال می کنید، رنگ هایی که ترکیبات آلی فرار (VOCs) را آزاد می کنند وجود دارد. این ترکیبات برای انسان مضر بوده است.

افکار نهایی در کاغذ دیواری  در مقابل رنگ

با وجود مزایا و معایب تصویر زمینه به رنگ، شما می توانید بهترین از هر دو جهان با کشیدن گزینه های قابل پوشاندن تصاویر پس زمینه لذت ببرید. آنها طولانی در کمک به پوشش نقص در دیوارها و کمک به اتاق های کوچک می اندازند.

تصاویر پس زمینه رنگی در هر دو رول یا چسبناک قرار می گیرند. شما باید توجه داشته باشید که پس از اعمال تصویر زمینه بر روی دیوار، شما می توانید آن را به عنوان آن را ترک و یا شما می توانید تصمیم بگیرید که آن را نقاشی کنید.

دانستن جوانب مثبت و منفی پس زمینه و رنگ به شما امکان می دهد که بدانید چه چیزی برای شما و در برابر شما کار می کند. تصمیم شما هنگامی که با تصویر زمینه در مقابل رنگ مواجه می شود، به شدت تحت تاثیر بودجه شما، اندازه و نوع اتاق شما تزئینات و همچنین چگونگی دفع مجدد آن است.

طراحان و مشاوران ما آماذه پاسخگویی به شما هستند :

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *