مقالات

چرا کاغذ دیواری بهترین پوشش برای دیوار است؟

کاغذ دیواری را می توان بعنوان بهترین گزینه برای پوشش دیوارها بحساب آورد. اما چرا کاغذ دیواری بهترین پوشش برای دیوار است را می خواهیم در این مقاله با هم بررسی کنیم. با دکوراسیون داخلی پروان همراه باشید.

1- کاغذ دیواری ها تنوع عالی دارند :

 می توانند ظاهر اتاق شما را به روشهای مختلف تغییر دهند، تصمیم بگیرید که برای هریک از اتاقهای خانه تان میخواهید چه کاغذ دیواری اجرا کنید. می خواهید وقتی وارد هریک از اتاقهای منزلتان می شوید چه احساسی داشته باشید؟

کاغذ دیواری مثل یک لباس خوب باعث می شود که زیبایی های اتاقتان زیباتر و عیوب آن پوشیده شود.

کاغذ دیواری ها :

یک اتاق تاریک را روشن میکنند

به یک اتاق بی روح و خسته کننده روح می دهند.

بدون اضافه کردن هیچ امکانات معماری ، اتاق ها را گرم تر می کنند.

با ایجاد خطای دید ، فضای صمیمی و گرمی ایجاد می کنند.

شخصیت شما را بیشتر از دیوارپوشهای دیگر نشان می دهند.

به علاوه اینکه برخی طرحهای کاغذ دیواری مثل راه راه به این خاطر چاپ می شوند که با ایجای خطای دید، مثلاً اتاقهایی که در حالت عادی دراز به نظر می آیند، مکعبی شکل تر به نظر آیند. یا اگرسقف آنها کوتاه است، سقف آنها بلند تر به نظر آید.

2- کاغذ دیواری تم ایجاد میکند:

هیچیک از دیوارپوش های موجود ، چنین طیف وسیعی از رنگ و طرح و پوشش را که با تمامی سلایق و مودها و نیازها سازگار باشد را ارائه نمی کنند، لذا کاغذ دیواری میتواند بزرگترین تاثیر را در اتاق شما ایجاد کند.

3- کاغذ دیواری ها اقتصادی هستند.

در حالی که خیلی از دیوارپوشها ممکن است به نظر ارزان قیمت باشند، اما شما مجبور هستید که طولانی مدت مواظب آنها باشید. اما امروزه بسیاری از کاغذ دیواری ها عمری حدود 7 تا 10 سال دارند. بعلاوه اینکه، کاغذ دیواریهایی که به عنوان قابل شستشو معرفی می شوند، به راحتی با یک اسفنج نرم مرطوب تمیز می شوند.

4- نصب کاغذ دیواری آسان است.

بی شک تا کنون در هنگام نقاشی کردن خانه با رنگ به مشکلاتی از قبیل بوی تند رنگ و مدت زمانی که باید مراقب دیوارها باشید تا خشک شوند برخورد کرده اید.؛ اما  در نصب کاغذدیواری، به علت استفاده از چسب مخصوص کاغذ دیواری که در آب حل میشود ، نه تنها بویی زننده و مضری در محیط وجود ندارد، بلکه سرعت خشک شدن آن نیز بسیار عالی است.

5- نصب کاغذ دیواری سریع است .

 کاغذ دیواری در مقایسه با سایر دیوارپوشها نظیر رنگ و یا پانلهای چوبی و یا پلاستیکی دارای کوتاهترین زمان نصب است ، عموما نصب کاغذ دیواری در یک واحد با زیر بنای 100 متر مربع در یک روز کاری پایان میپذیرد در حالیکه در صورت استفاده از سایر دیوارپوشها زمان نصب میتواند در حدود یک هفته باشد.

 

6- کاغذ دیواری ها تمام علاقه مندی های شما را به جا می آورند.

به قایقرانی ، ساحل دریا،  گلف، به طرحهای عروسکی، راه راه، چینی و یا امپرسیونیستی  علاقه دارید؟ کاغذ دیواریتان را با تکیه بر علایقتان انتخاب کنید.

کاغذ دیواری روی دیواری که قبلاً خالی بوده، جزئیات ایجاد می کند.

آیا به خانه ای اسباب کشی کرده اید که دیوارهای سفید ساده و بی روح دارد؟ از کاغذ دیواری استفاده کنید.

 بدون اینکه کسی را برای تغییر معماری داخلی استخدام کنید ، کاغذ دیواریها اقتصادی ترین راه برای اضافه کردن المانهای معماری به محیط هستند. یک سقف معمولی را با استفاده از طرحهای کاغذ دیواری که اطرافشان را بریده اید و روی دیوار استفاده کرده اید ، به یک سقف مقرنس تبدیل کنید.

با استفاده از یک طرح قوی که روی شومینه استفاده می کنید، توجه را به سمت شومینه جلب کنید. یا اینکه  روی یک دیوار خالی با استفاده از  همان طرح قوی نقطه مرکز توجه ایجاد کنید. تمام چیزی که نیاز دارید قوه تخیل است.

کاغذ دیواری ها با طرح هایی که شما دوست دارید هماهنگ هستند.

امروزه طراحان کاغذ دیواری تقریباً تمام مدهای پرطرفدار روز را در طراحیشان در نظر می گیرند. از طرح های ساده و ارزان تر تا طرح های لوکس و نقش های مدرن.

کاغذ دیواری ها قیمت خانه شما را بالاتر می برند.

کاغذ دیواری عیوب روی دیوار را که رنگ نمی پوشاند، می پوشاند.

جلوی کثیف شدن سطح دیوار را می گیرد. مخصوصاً در خانواده های پرجمعیت.

فضایی خاص و غنی و با کیفیت ایجاد می کند که در خانه های بدون کاغذ دیواری پیدا نمی شود.

کاغذ دیواری کردن یک روش سریع درست کردن دیوارها است برای کسانی که می خواهند منزلشان را بفروشند. کاغذ دیواری ها گستره وسیعی از طرح های ساده و ظریف دارند، با رنگهایی که محیط  داخلی منزل را خنثی می کند میتوان کاری کرد که خانه با تمام سلایق جور درآید.

همچنین به مهمترین سرمایه زندگی شما یعنی خانه تان ارزش بیشتری می دهد. مطالعات نشان داده اند که  یک خانه با سلیقه دکور شده می تواند ارزش خانه شما را 10-15 درصد افزایش دهد.

کاغذ دیواری ها  همیشه روی بورس هستند.

کاغذ دیواری ها همیشه مد هستند. همزمان با ظهور مدهای جدید، طراحان کاغذ دیواری از آنها استفاده می کنند و آنها را با رنگ بندی های مختلف ارائه می کنند.

 

با این خاصیت که کاغذ دیواری ها می توانند هر طرح و رنگی داشته باشند، به شما کمک می کند که با انتخاب آنها استایل و شخصیت خود را نشان دهید، از مدرن و امروزی یا رمانتیک تا ساده پسند و سخت پسند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *