مقالات

کاربرد رنگ سیاه در طراحی داخلی

استفاده از رنگ سیاه باعث شیک و مجلسی شدن محیط میشود. رنگ سفید در دکوراسیون بیش از پیش محبوب شده است، ولی این بار می‌خواهیم رنگ سیاه را برای اتاق پذیرایی‌تان پیشنهاد کنیم.

کفپوش سیاه برای محیط منزل مناسب است و خانه را شیک نشان می‌دهد. بهتر است از وسایل دیگری که کمی ‌رنگ سیاه در آن‌ها به‌کار رفته هم استفاده کنید و در کنارش وسایل دیگری با رنگ‌های سفید به‌کار ببرید تا نمای کلی را روشن‌تر کند. مثلا از آثار هنری یا تابلوهای زرد مانند تصویر استفاده کنید.

 

 

در این تصویر هم می‌بینید که کف‌پوش سیاه و دیوارها سفید هستند و این ترکیب نه تنها سنگین نیست، بلکه دل‌پذیر است. کسانی که به رنگ سفید در دکوراسیون خانه علاقه دارند بهتر است به رنگی سیاه هم فکر کنند و در خانه ترکیبی از این دو را به کار ببرند.

 

 

اگر در خانه خود جزئیات معمارانه جالبی دارید که می‌توانید بر آن‌ها تاکید کنید، از رنگ‌های سیاه و سفید استفاده کنید تا این جزئیات را از هم متمایز کنید. در این تصویر در نگاه اول می‌توانید زیبایی سقف طاقی و رنگ‌های متضاد را تشخیص دهید.

 

 

معمولا شما دوست دارید که فضای اتاق پذیرایی‌تان صمیمی و راحت باشد. اگر سقف اتاق بلند است، می‌توانید از لحاظ بصری آن را پایین بیاورید و با استفاده از رنگ سیاه صمیمیت بیش‌تری ایجاد کنید. باید نور مناسبی نیز فراهم کنید تا فضا زیادی تاریک نباشد.

 

 

کمی هم از اشیای قدیمی استفاده کنید. به‌دنبال فضاهایی باشید که بتوانید رنگ سیاه را به آن‌ها تزریق کنید، مثلا در را سیاه کنید یا چوبه‌کاری‌ها یا لوستر را سیاه انتخاب کنید. درهای سیاه، آینه‌های قاب سیاه، و آویزهای بزرگ سیاه، نقاط مرکزی در این اتاق پذیرایی هستند.

 

 

همه شرکت‌های رنگ‌سازی، انواع مختلف رنگ‌های سیاه را تولید می‌کنند و می‌توانید از میان آن‌ها یکی را انتخاب کنید. بعضی از آن‌ها سایه‌های آبی یا سبز دارند و بعضی دیگر حالت قهوه‌ای دارند و رنگ‌های گرم‌تری هستند. با مقایسه آن‌ها می‌توانید انتخاب درستی انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *