مقالات

کابینت های ایده آل برای آشپزخانه کوچک

پروژه بازسازی خانه در مشهد

آشپزخانه ی کوچک معضلی است بزرگ که فقط می توان با کمک کابینت هایی ایده آل و جا دار مشکل کوچکی و کمبود جا برای وسایل آشپزخانه را رفع نمود اگر مشکل کوچکی و کمبود جا در دکوراسیون آشپزخانه دارید با این مقاله همراه باشید .

کابینت هایی برای نگهداری در و ظروف در کنار هم

کابینت های سنتی به گونه ای هستند که به دلیل ارتفاع یکسان طبقه ها، شما نمی توانید ظروف و درهای آنها را به شکل تفکیک شده ای در کنار هم قرار دهید، اما راهکاری که ما به شما پیشنهاد می کنیم :

طبقه ای برای تخته خرد کن در دکوراسیون آشپزخانه کوچک

 می توانید تخته خرد کن کشویی را تهیه کنید و در زیر آن سطل آشغال قرار دهید تا از راه حفره و سوراخی که بر روی آن قرار دارد بتوانید به راحتی زباله های خود را در آن بریزید.

کابینت اشپزخانه

فضای پایینی کابینت ها به عنوان کشو

شما نیز می توانید از فضای پایین کابینت استفاده کرده و از آن به عنوان کشویی بهره بگیرید. شما می توانید قالب های شیرینی و کیک و یا هر وسیله ای که با ارتفاع این کشو هماهنگ هستند را در این فضا استفاده نمایید.

کشویی مخصوص ادویه جات و تخته ها در دکوراسیون آشپزخانه کوچک

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید می توانید کشویی با عمق کم برای ادویه جات خود ترتیب دهید تا بتوانید به راحتی و بدون صرف فضای خیلی زیاد، از آنها نگهداری کنید. این کار به شما کمک می کند که در هنگام نیاز بتوانید تمامی ادویه ها را به صورت تفکیک شده در دسترس داشته باشید و به راحتی گزینه مورد نظر خود را بردارید . می توانید به سراغ فضاهای باریک بین کابینت ها نیز بروید; و از آنها به عنوان فضایی برای نگهداری تخته ها نیز بهره مند شوید.

فضای خالی زیر سینک آشپزخانه

شما می توانید از فضای خالی زیر سینک آشپزخانه خود استفاده بهینه داشته باشید. با این کار می توانید; مایع ظرف شویی، کیسه های زباله و سایر لوازم این چنینی را با نظم و ترتیب خوبی نگهداری نمایید.

قفسه ای برای پارچه ها و سفره ها در دکوراسیون آشپزخانه کوچک

اکثر افراد در آشپزخانه کوچک خود، فضایی برای نگهداری پارچه های آشپزخانه و سفره هایشان ندارند. می توانید قفسه ای را در زیر کابینت های خود تعبیه نمایید. با این کار می توانید آنها را به صورت اتوکشیده نیز حفظ کنید.

کشو کابینت آشپزخانه

نگهداری از قاشق و چنگال در دکوراسیون آشپزخانه کوچک

می توانید با تعبیه فضاهای قوطی شکل و استوانه ای در کابینت های خود از قاشق، چنگال و لوازمی این چنینی استفاده فرمایید.

نگهداری از لوازم خانگی در آشپزخانه کوچک

می توانید در دکوراسیون آشپزخانه کوچک با لوازم خانگی خود از سطح متحرکی برای کابینت خود بهره بگیرید و وسایل سنگین و جاگیر خود را در هنگام استفاده بر روی آن قرار دهید . علاوه بر این می توانید با تعبیه قفسه ای کشویی در داخل کابینت  آنها را به شکل منظمی نگهداری نمایید.

کشوهای عمیق برای کابینت آشپزخانه

اگر قابلمه و ظروف عمیق بزرگی دارید که نمی دانید; با آنها چه کنید به فکر کشوهایی با عمق بیشتر باشید. با این کار می توانید ظروف عمیق خود را با هر عمق و ارتفاعی که دارند به خوبی نگهداری نمایید.

کشو و فضاهای خالی پنهانی برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک

اگر سایر لوازم آشپزخانه و غذاخوری شما نیز جایی برای قرارگیری ندارند به دنبال فضاهای بلا استفاده و پنهانی برای نگهداری از این وسایل خود باشید.

کشو های مخفی در کابینت

نگهداری از شارژر موبایل در آشپزخانه کوچک

اگر نگهداری از شارژر موبایل، خودکار، دفترچه یادداشت ; و وسایلی از این دست نیز در دکوراسیون آشپزخانه شما نیز سخت و غیر ممکن به نظر می رسد،. کشویی را در زیر کابینت خود به این کار اختصاص دهید. دقت کنید که لازم نیست کشوی عمیقی داشته باشید!

کابینتی برای نگهداری از ظروف در دکوراسیون آشپزخانه کوچک

شاید بهتر باشد با کمی سازمان بندی بیشتر به کابینت های ایده آل برای آشپزخانه کوچک برسید. می توانید در آنها قفسه هایی قرار دهید و با این کار، نهایت استفاده را از فضاهای آنها داشته باشید.  با این کار می توانید به خوبی ظروف خود را در نهایت نظم، درون آن چیدمان نمایید . با کمک چنین کابینت تقسیم بندی شده ای نیز می توانید وسایل این چنینی را به خوبی نگهداری نمایید.

تلگرام پروان دکور
اینستاگرام پروان دکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *