مقالات

چیدمان وسایل چند منظوره در دکوراسیون

یکی از مشکلاتی که همیشه بوده و هست کوچک بودن فضای داخلی می باشد که این معضل کار چیدمان دکوراسیون را سخت می کند که می توان با استفاده از وسایل چند منظوره تا حدودی این مشکل را رفع نمود

 بیشتر زوج های جوان  آنها دوست دارند دائم با دوستان و هم‌سالان خود در رفت‌وآمد داشته باشند اما کم بودن فضای داخلی خانه شاید آنها را از این امر منصرف کند. اما با اگر کمی پول و خرید وسایل چندمنظوره، تاشو یا جابه‌جا شونده  بسیاری از مشکلات حل خواهند شد.
در این مقاله برایتان توضیح داده ایم به چه زیبایی می توان یک آپارتمان کوچک را به قصری برای پذیرایی چندین مهمان تبدیل کرد؛ تازه، مهمان هایی که شب را هم در آپارتمان شما بخوابند و به هیچ وجه کمبود جا را احساس نکنید.
۱.    این تصویر، ظاهر و باطن آپارتمان موردنظر ما را تشکیل داده است. اتاق نشیمن، غذاخوری، آشپزخانه و .. همه در یک فضای کوچک در کنار هم قرار دارند. نه دیوا حائلی وجود دارد، نه کانتری بلند برای تفکیک فضای آشپزخانه از اتاق نشیمن.
۲.    معجزه اول در این جا روی می دهد. جزیره ساکت و بی ادعایی که در آشپزخانه قرار دارد، میزی چوبی در زیر خود نهان دارد که به صورت کشویی بیرون کشیده می شود و می توان نقش میز کار یا میز غذاخوری را ایفا کند.
۳.    با قرار دادن دو صندلی در دو طرف میز، فضای ناهارخوری به این اتاق اضافه کرده اید.
۴.    حالا تصور کنید، قرار است مهمان بیاید و شما به میزغذاخوری بزرگ تر و فضای باز بیشتری نیاز دارید. چاره چیست؟ اینکه مبلمان را به انتهای سالن هل دهید. میز زیر کانتر را بیشتر بیرون بکشید تا به اندازه یک میز ناهارخوری ۸ نفره به شما فضا بدهد. صندلی هایی که در انبار دارید را در اطراف آن بگذارید و با سرعت و سلیقه زیاد، یک فضای غذاخوری بسیار شیک برای مهمانان ایجاد کنید. میز تلویزیون را نیز باید قابل جابه‌جایی انتخاب کنید که بدون هیچ اشکالی به هر سمت اتاق که می خواهید بتوانید آن را بکشانید.
۵.    تلویزیون در گوشه دیوار و عقب جای گرفته است. میزناهارخوری چیده شده است و شما می توانید روی کانتر جزیره کارهای آشپزی خود را انجام دهید.
۶.    در آسایش خیال از مهمانان خود پذیرایی کنید و نگران تنگ یا کوچک بودن فضا نیز نباشید.
۷.    پس از صرف غذا برای اینکه فضای نشستن کافی وجود داشته باشد، میز را دوباره به غار خودش که زیر کانتر جزیره آشپزخانه است بازگردانید. تلویزیون را از جلوی تاقچه دیواری انتهای سالن بردارید. مبل تاشویِ جای گرفته در دیوار را بیرون بکشید آن را باز کنید.
۸.    در دیوار روبه رو نیز کانه سه نفری دیواری را باز کنید. مبلمان موجود را نیز به سلیقه خود در اطراف آنها بچینید.
۹.    از کاناپه دونفره تاشو می توانید به عنوان تختخواب مهمان هم استفاده کنید.
۱۰.    برای تفکیک فضا خواب مهمان از فضای خواب خود صاحبخانه می توانید دیوار تاشو و ریلی در قسمت تورفتگی واحد نصب کنید. شب هنگام خواب، دیوار را بکشید تا دو اتاق مجزا ایجاد شود.
 
۱۱.    کاناپو تاشو دیواری در قسمت بالای خود تخت‌خواب دونفره دارد. آن را باز کنید و راحت روی تخت بخوابید.
۱۲.    هنگامی که مهمان ندارید می توانید تخت را همیشه باز بگذارید و دیوار کشوییِ حائل را کنار بزنید. این چیدمان این مزیت را دارد که ال‌سی‌دی را می توانید درست روبه روی تخت قرار دهید تا شب پیش از خواب فیلم و سریال های موردعلاقه خود را تماشا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *