مقالات

چیدمان دکوراسیون داخلی با مبلمان حصیر ی

حصیر یکی ازصنایع دستی و اصیل ایرانی است که از دیرباز در ایران مورد توجه بوده و هست و در تمام نقاط ایران به اشکال مختلف هم در دکوراسیون داخلی و هم در فضای باز بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد که انواع مختلفی دارد که میتوانید با مطالعه ی این مقاله با مزایا و نحوه ی استفاده از این هنر دست ایرانی بیشتر آشنا شوید .

 

از مبلمان حصیری کجا استفاده می شود؟

به طور کلی از گذشته های دور از حصیر برای جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب و خنک نگه داشتن هوا استفاده می شد و مبلمان حصیری به عنوان مبلمان باغی و مبلمان فضای بیرونی بسیار پرطرفدار است، اما همان طور که همیشه گفته ایم در برخی موارد برای دکوراسیون داخلی قاعده و قانون خاصی را نمی توان در نظر گرفت، بنابراین به سادگی می توانید با توجه به سبک و سیاق دکوراسیون داخلی تان از مبلمان حصیری برای فضای داخلی تان نیز استفاده کنید و حس و حال تابستان را مهمان خانه های خود کنید.

 

 

چه نوع حصیری برای مبلمان حصیری مناسب است؟

به طور کلی بیشتر تولیدات حصیر در نقاط شمالی و جنوبی کشور است. تفاوت عمده ای که حصیرهای این دو منطقه با هم دارند این است که حصیرهای مناطق شمالی شمال از یولاف، جو دو سر و گندم بافته می‌شود و برای ماندگاری نیاز به رطوبت دارند، به همین دلیل است که حصیرهای خطه شمال پس از چند وقت به‌خاطر از دست دادن رطوبتشان ظاهرشان پوسته‌ پوسته می شود. در مقابل حصیرهای خطه ی جنوب از پوست درخت خرما بافته می‌شود و به دلیل گرمای بسیار بالای محیط به رطوبت کمتری نیاز دارد و ظاهر خود را حفظ می کنند پس برای مبلمان حصیری استفاده از حصیرهای خطه جنوب توصیه می شود.

روش نگهداری مبلمان حصیری

بر خلاف تصور برخی در مورد طول عمر کوتاه محصولات حصیری باید گفت که اگر مبلمان حصیری را از جنس مرغوب تهیه کنید و آن را در شرایط خوب نگهداری کنید، بیش از ده سال برای شما کارایی خواهد داشت. برای نگهداری از حصیر علاوه بر حفاظت در برابر حرارت و آتش، فشار، ضربه و اشیای نوک‌تیز و برنده بهتر است هر از گاهی حصیرتان را خیس کنید تا رطوبت مبلمان حصیری‌تان را حفظ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *