مقالات

چند اصول ساده از فنگ شویی در دکوراسیون داخلی برای جذب ثروت

Related image

ثروت واقعی یعنی داشتن چیزهایی که در آرزوی آنها هستید که درنهایت با کار سخت و تلاش به‌دست می‌آید. اما فنگ شویی ثروت می‌تواند به شما کمک کند پول بیشتری ذخیره کنید و مقدار آن را در زندگی‌تان افزایش دهید. فنگ شویی ثروت به شما کمک می‌کند فضایی ایجاد کنید که با قراردادن آگاهانه اشیا در مکان‌های مشخص منجر به جذب ثروت شود. اما به‌یاد داشته باشید که محیط به‌تنهایی نمی‌تواند موفقیت و کامیابی را تضمین کند و نمی‌تواند جایگزین تلاش برای رسیدن اهداف تان شود.

فنگ شویی هنر و علم باستانی هست که بیش از 3000 سال پیش در چین باستان ایجاد و ثبت ملی شده است . در معنی لفظی فنگ به معنی باد و شو به معنی واتر آب هست که با سلامتی همراه هست که در فرهنگ عامه فنگ شویی خوب   به معنی ثروت و خوبی همراه است  و فنگ شویی بد در فرهنگ چین به معنی بدبختی و بداقبالی است .

شاخه هایی از علم فنگ شویی مثل علم ستاره شناسی ، نجوم ، فییک ، فلسفه و طالع بینی  به 6000 سال پیش می رسد.  که ریشه از درک طبیعت دئویست دارد واینکه زمین زنده هست و انرژی چگونه تولید و دفع می شود و این انرژی چگونه بازیابی میشود.

فنگ شویی علمی هست که  هنر چگونه قرار دادن اشیاء و وسایل داخلی  خونه و فضا های مختلف که تاثیر آن برا انرژی داخلی فضا و روی انسان می باشد . هنر فنگ شویی مجموعه پیچیده از  دانش علوم دئویست هست که  تاکید دارد چگونه با محیط پیرامون در تعادل و هماهنگ باشیم تا انرژی مثبت دریافت کنیم .  طبق  اصول فنگ شویی به  بسیار از مسیرهای خوشبختی ، روابط عاشقانه موفق و ثروت هدایت خواهیم شد.

توجه داشته باشید شما میتوانید با رعایت چند اصول ساده از فنگ شویی برای بیشتر کردن فضای منزل و خونتون و ذهنون استفاده کنید توصیه های فنگ شویی به ما میگه که شما میتوانید ثروت بیشتر در منزل و محل کارتون جذب کنید

1- در ورودی خانه 

اولین چیزی در یک خانه به چشم میاد در ورودی آن است درب ورودی محل عبور انرژی هست که تعیین کنند میکند چه میزان و چه نوع انرژی در ان عیو ر کند  در ورودی خانه و محل کار باید بزرگ و محکم باشد و هیچگونه صدایی نباشد بدهد و همیشه باز باشد   همیشه باید تمیز و با طراوت باشد و در مقابل آن گل‌های زیبا بکارید. ایده‌ی این کار این است که جریان انرژی از در ورودی خانه‌تان به‌سهولت انجام شود، چیزی شبیه به جریان آب محوطه‌ی ورودی خانه‌تان باید زیبا باشد و به‌خوبی رنگ‌آمیزی شده باشد. پادری باید درخشان و نو باشد. سطل‌های زباله، گلدان‌های شکسته‌ی قدیمی و چیزهای دیگری را که مانع جریان انرژی از درب ورودی می‌شود، از سر راه بردارید.

 

2- کنج های داخلی 

 

از دیگر نکاتی که برای تمیز و مرتب نگه داشتن کنج ثروت باید به آن توجه داشت پرهیز از نگهداری هر گونه جسمی است که می‌تواند به وجهه‌ی مثبت مال و ثروت خدشه وارد کند. به عنوان مثال اگر دفترچه‌ی قسط بانک یا قبض پرداخت شده یا نشده‌ی آب و برق خود را در کنج ثروت نگهداری کنید این امر می‌تواند انرژی مثبت مربوط به جذب مال و دارایی ذخیره شده در اتاق شما را هدر بدهد. چرا که اجسام مذکور به عنوان نمادی از خارج شدن مال و ثروت از دست شما شناخته می‌شود.

 

Image result for ‫کنج های داخلی خانه‬‎

 

3- استفاده از آینه کاری 

ر کنار استفاده از رنگ‌هایی که به آن اشاره شد می‌توانید از وجود آینه نیز در محل زندگی خود استفاده کنید. البته معمولا در اکثر خانه‌ها می‌توان حداقل یک آینه پیدا کرد و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد. دلیل استفاده از آینه آن است که همواره از این وسیله به عنوان جذب کننده‌ی ثروت یاد می‌شود. همچنین توصیه شده است که از وجود آینه‌هایی با برخورداری از قاب طلایی در محل زندگی افراد استفاده شود. به این دلیل که رنگ طلایی به عنوان نمادی از ثروت و دارایی محسوب می‌شود. علاوه بر آن بهتر است تنها از آینه‌هایی با قاب گرد یا مستطیل در کنج ثروت استفاده کرد. بنابراین آینه‌هایی که قاب آنها از شکل‌های دیگری برخوردار است از اولویت انتخاب خارج می‌شوند.

 

 

4- فضای سبز و گل و گیاه 

یکی دیگر از تکنیک‌های مهم فنگ شویی ثروت استفاده از گل و گلدان در محلی است که به عنوان کنج ثروت خود برگزیده‌اید. از قرار معلوم قرار دادن گیاهانی که از وجود گل‌های بنفش یا قرمز بهره می‌برند در کنج ثروت می‌تواند در جذب انرژی لازم برای کسب مال و دارایی بسیار مفید و موثر عمل کند. همچنین توصیه شده است که نباید از گیاهان پر خار یا گیاهانی که برگ‌های سفت و سخت دارند در محل زندگی استفاده کرد. در کشور چین گیاه بامبو به وفور یافت می‌شود. از همین رو استفاده از این گیاه به دلیل رشد قابل توجهی که از آن برخوردار است معمولا مفید قلمداد می‌شود. به همین دلیل اکثر چینی‌ها در کنج ثروت خود از گیاه بامبو نگهداری می‌کنند. علاوه بر آن استفاده از گیاهانی که برگ‌های آنها گرد و شبیه به سکه است نیز برای جذب انرژی مثبت توصیه شده است.

 

5- توجه خاص به نمادها

 

نماد آب 

آب یکی از نمادهای باستانی مرتبط با ثروت است. درنتیجه یک آب‌نما در کنج ثروت خانه‌تان قرار دهید. مطمئن شوید که نور خوبی روی آب‌نما وجود دارد و به‌گونه‌ای قرار داده شده است که گویی آب وارد خانه‌ی شما می‌شود؛ نه اینکه از آن خارج می‌شود. همچنین برخی بر این باورند که قراردادن مجسمه‌ی اژدها در کنار نماد آب می‌تواند باعث جذب ثروت شود. اگر امکان قراردادن آب‌نما را در خانه‌یتان ندارید، از تصاویر آب جاری مانند آبشار یا رودخانه‌ی خروشان در خانه‌تان استفاده کنید. مطمئن شوید که آب درون آب‌نما راکد نشده است و از عکس‌های مرتبط با طوفان‌های سهمگین استفاده نکنید. از نمادهای آب در اتاق خواب‌تان استفاده نکنید؛ چرا که می‌تواند تأثیر منفی برروی وضعیت مالی‌تان بگذارد.

 

6- اجسام  کریستال

علاوه بر آینه‌ اجسام کریستالی نیز می‌توانند جذب کننده‌ی انرژی‌های مربوط به ثروت و دارایی باشند. به طور کل کریستال به عنوان ماده‌ای شناخته می‌شود که استفاده از آن در کنج ثروت توصیه شده است. البته اگر در کنار کریستال به سنگ‌های قیمتی هم دسترسی دارید حتما از وجود آنها در کنج ثروت خود بهره بگیرید.

کریستال لیمویی به‌عنوان نمادی که می‌تواند ثروت را جذب کند، شناخته می‌شود. سنگ ثروت معروف دیگر پیریت است. درخت جواهرات که سنگ‌هایی مانند یاقوت بنفش، کریستال لیمویی، مرجان، مروارید یا عقیق در آن کار شده است نیز به‌عنوان جذب‌کننده‌ی ثروت شناخته می‌شود. می‌توانید این درخت را در کنج ثروت خانه‌تان قرار ده

7- رنگهای ثروت 

از جمله عواملی که می‌تواند موجب جذب انرژی‌های‌ مثبت مربوط به کسب مال و دارایی شود استفاده از رنگ‌های مناسب در مکانی است که به عنوان کنج ثروت خود برگزیده‌اید. در تکنیک‌های فنگ شویی رنگ‌هایی نظیر زرد، آبی، طلایی، سبز، قهوه‌ای، بنفش، قرمز و سیاه به عنوان رنگ‌های جذب کننده‌ی ثروت و دارایی شناخته می‌شود. بنابراین بهتر است تا حد امکان از وجود آنها در محل زندگی خود استفاده نمایید. به این معنی که سعی کنید وسایل و لوازم خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنید از وجود چنین رنگ‌هایی برخوردار باشد. همچنین می‌توانید رنگ اتاق‌های خود را نیز از میان یکی از رنگ‌های مذکور یا ترکیبی از آنها انتخاب کنید. در مجموع بهتر است در ترکیب‌بندی رنگ محل زندگی خود، به خصوص مکانی که آن را به عنوان کنج ثروت برگزیده‌اید، تا حد امکان از وجود رنگ‌های یاد شده استفاده شود.

Image result for ‫رنگ شناسی در دکوراسیون داخلی‬‎

 

 

8- مراقبت از  آشپزخانه 

شپزخانه نماد پرورش است، ازاین‌رو مهم‌ترین بخش خانه‌ی شما درنظر گرفته می‌شود. مطمئن شوید که نور کافی دارد و فضای کاملا بازی دارد. اگر آشپزخانه شما کوچک است، کاری کنید که بزرگ به‌نظر برسد. برای مثال آینه در آن قرار بدهید تا احساس کنید که فضای بزرگی است. اگر ورودی آشپزخانه از محلی که در آن کار می‌کنید، قابل دیدن نیست، از آینه استفاده کنید تا بتوانید آن را ببینید. اجاق گازتان را تمیز نگه دارید. سطل آشغال را درجایی بگذارید که قابل‌دیدن نباشد. از نمادهای ثروت مانند انگور سبز یا بنفش، پرتقال یا گل‌های تازه در ناحیه‌ی ثروت آشپزخانه‌تان استفاده کنید

Image result for ‫مراقبت از اشپزخانه‬‎

 

9- ظرفهای نگهداری غذا

با پر نگه‌داشتن ظرف‌های نگهداری غذا و نوشیدنی، با نگاه‌کردن به آنها و برداشتن‌شان احساس ثروتمندبودن داشته باشیدا

 

Related image

 

`10- باغچه و حیاط 

باغچه‌تان را زیبا درست کنید. یک آب‌نما به باغچه اضافه کنید. مسیرهای منحنی ملایم برای باغچه طراحی کنید تا انرژی به‌آرامی در آن جریان داشته باشد. از مجسمه‌های فلزی مانند لاک‌پشت یا بادساز استفاده کنید. برای جذب‌کردن ثروت گل‌های قرمز یا بنفش اضافه کنید.

Image result for decorating home with feng shui

 

11- سوراخ ها و ترکهای داخلی منزل 

سوراخ‌هایی که به‌خاطر میخ و پیچ در دیوار باقی مانده‌اند، می‌توانند باعث نشت انرژی از خانه‌ی شما شوند. این سوراخ‌ها را به‌گونه‌ای پر کنید که قابل‌دیدن نباشند تا از نشت‌کردن انرژی جلوگیری شود. همچنین می‌توانید از درپوش‌های مات یا همرنگ دیوار برای پوشاندن سوراخ استفاده کنید. از درپوش‌های شفاف استفاده نکنید؛ چرا که برای اهداف فنگ شویی مناسب نیستند.

12- کیف پول 

افزون بر آن سعی کنید درون کیف پول شما نیز مانند کنج ثروتی که برای خود تدارک دیده‌اید همیشه مرتب و منظم و تمیز باشد. به این معنی که از نگهداری ملزومات اضافه‌ای نظیر کارت‌های تبلیغاتی و قبوض یا صورت حساب‌های متعدد در آن خودداری کنید. همچنین توجه به رنگ مناسب برای کیف پول نیز موضوعی است که همواره باید به آن توجه داشت. از همین رو سعی کنید بیشتر از کیف پول‌هایی با رنگ‌های تیره استفاده نمایید. البته رنگ‌هایی که در سطور پیشین این متن به آنها اشاره شد نیز رنگ‌های مناسبی برای کیف پول شما به شمار می‌روند.

 

 

 

 

13- آهوی کوهی 

برای افزایش طول عمر و سلامتی بیشتر عکس‌هایی از آهوی کوهی، دختران زیبا، درخت کاج یا بامبو را در سمت راست نصب می‌کنند. برای ایجاد فضای دانش و معرفت از رنگ زرد و بژ برای محیط استفاده می‌شود. برای پیشرفت شغلی اتاق کار را در قسمت شمالی خانه قرار می‌دهند. از رنگ سفید در منزل برای استحکام پیوند خانوادگی استفاده می‌شود
.درنتیجه به داوری و تجربه‌ی خودتان اعتماد کنید و ببینید چه چیزی برای شما مناسب است.

حال که شما به طور کلی با مفهوم فنگ شویی آشنا شدید  در آینده قرار است درمورد طراحی منزل به سبک فنگ شویی بپردازیم .

مشاور و اجرای در امور فنگ شویی و  طراحی دکوراسیون داخلی به سبک فنگ شویی  

مهندس محسن اسدی 

09155106859

05136111211

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *