مقالات

پوستردیواری ، انواع و مزایای آن

نوع خاصی از دیوار پوش ها که اخیرا مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته پوستردیواری می باشد که دارای انواع مختلف و مزایای چشمگیری است و همین مسئله باعث جلب توجه افراد زیادی شده است

پوستر دیواری دیوارپوشی است مانند کاغذ دیواری با این تفاوت که طرحهای روی آن مانند پوستر از یک شکل و موضوع کامل و بزرگ مانند تصویری از یک ساحل و یا عکسی از یکک درخت و منظره اطراف آن تشکیل شده است. اکثر تصاویر چاپ شده بر روی پوستر دیواری ها سه بعدی بوده و به همین خاطر به پوستر دیواری سه بعدی خطاب می شوند که بعضیی افراد به اشتباه آن را کاغذ دیواری سه بعدی می نامند.

 

پوستر دیواری بر روی دیوار چسبیده می شود و همانطور که اشاره شد، از طرح بزرگی تشکیل شده که بخاطر امکان نصب و سهولت نصب آن بر روی دیوار، برش خورده و مانندد کاغذ دیواری بصورت نوارهای طولی کانر هم قرار گرفته و شکل مورد نظر را تشکیل می دهند .

پوستر دیواری به دو صورت آماده و سفارشی در بازار موجود می باشد . هر دو نوع کاغذ دیواری پوستری بصورت شیت هایی کنار یکدیگر قرار گرفته و طرح مورد نظر را تشکیل می دهند . طرح های هر دو نوع کاغذ دیواری پوستری سه بعدی بوده و هر دو قابل شستشو می باشند .

پوستر دیواری سه بعدی آماده اصولا ساخت کشورهای خارجی از جمله چین می باشد که در ابعاد مشخص تولید و عرضه میگردد . این پوستر ها بصورت 1 تکه ( عرض 184 و ارتفاع 127 ) ، 2 تکه ( عرض 92 و ارتفاع 220 )، 4 تکه ( عرض 194 و ارتفاع 270 ) و 8 تکه ( عرض 368 و ارتفاع 254 ) پوجود می باشد و همان طور که مشخص است محدودیت ابعاد داشته و با توجه به سایز دیوار باید یکی از گزینه ها انتخاب گردد و متراژ اضافه پس از نصب بریده شود که باعث ناقص شدن طرح می شود و یا کوچکتر از دیوار باشد که در نتیجه قسمتهایی از دیوار خالی میماند و مجبور به استفاده از قابهای گچی و چوبی و یا استفاده از متریالهای دیگری برای آن شوید .

در حالی که در پوستر سفارشی، ابعاد به اندازه دیوار شما چاپ و تولید می شود که در نتیجه طرح پوستر بصورت کامل بر روی دیواری نصب میگردد و از مهمترین مزیت پوستر دیواری یا همان کاعذ دیواری پوستری می باشد . لازم است که پوستر های سفارشی در ایران بر روی کاغذ دیواری قابل شستشوی خارجی و توسط دستگاههای خارجی چاپ و تولید می گردد و با نصب تکه های کاغذ دیواری در کنار هم طرح مورد نظر ایجاد می گردد .

از دیگر مزایایپوستر سفارشی در ابعاد دلخواه می توان به طرحهای بسیار زیاد آن و طرحهای اختصاصی آن اشاره کرد که امکان استفاده از طرحهای ایرانی و سنتی و همچنین طرح دلخواه و سفارشی مشتری که توسط گرافیست های هنرمند ایرانی طراحی می شود را می دهد. همچنین چاپ عکس شخصی افراد بر روی پوستر و نصب بر روی دیوار هم  امکان پذیر می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *