مقالات

پرده ی کرکره ای بهترین نوع پرده برای منزل

طبیعتا پرده ی انتخابی هر منزلی پرده ای است که اجازه ی کنترل نور را به بدهد. در این خصوص پرده ی کرکره ای بهترین مدلی است که میتوان از آن در دکوراسیون منزل خود طراحی کرد.

۱. پرده های کرکره ای برای خانه های کوچک 

وقتی فضاهای خانه کوچک است، وسیله ها و مبلمان هایی که در آن استفاده می شود باید دارای کمترین تزئینات باشد. پرده های کرکره ای برای خانه های کوچک بسیار مناسب هستند، اگر دلیلش را می پرسید، باید بگویم به دلیل این که این نوع پرده ها فقط قاب پنجره را می پوشانند و تزئینات اضافی ندارند.

 

 

۲. کنترل نور در پرده کرکره ای 

اگر می بینید که روی مناسب بودن پرده های کرکره ای برای دکوراسیون داخلی خانه های کوچک اصرار داریم در حالی که پرده های شید رول هم به همین شکل هستند به این دلیل است که این دو پرده یک تفاوت عمده دارند و آن هم در ظاهرشان است و پرده های کرکره ای قدرت کنترل نور بهتری به نسبت پرده های شید رول دارند و همین برتری آن ها باعث می شود که آن ها گزینه اول باشند.

 

 

۳. انواع پرده کرکره ای برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه 

پرده های کرکره ای معمولا در دو جنس آلومینیومی و چوبی تهیه و تولید می شوند. نوع آلومینیومی آن بیشتر در فضاهای اداری و فضاهای عمومی تر کاربرد دارد و نوع چوبی آن برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه مناسب تر است. البته محدودیتی برای استفاده هر کدوم از آن ها در فضاهای مختلف وجود ندارد.

۴. پرده کرکره ای برای خانه های مدرن 

پرده کرکره ای بر خلاف تصور شما ظاهری مدرن دارد اما چون آن ها را از دیرباز در خانه ها دیده ایم فکر می کنیم که قدیمی شده اند.اما اگر دقت کنید  این پرده ها نیز با گذشت زمان تغییر کرده اند و حالا آن ها هم می توانند در خانه هایی با سبک دکوراسیونی مدرن جلوه گری کنند.

 

 

۵. رنگ بندی پرده های کرکره ای جهت استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی خانه 

شما می توانید پرده های کرکره ای را در انواع و اقسام رنگ ها تهیه کنید. آن ها به قدری منعطف هستند که به شما این اجازه را می دهند تا رنگ آن ها را با دکوراسیون داخلی منزل تان ست کنید.

۶. پرده کرکره ای مناسب برای خانه کلاسیک 

اگر سبک دکوراسیونی خانه تان کلاسیک است، نگران نباشید، نوع چوبی پرده های کرکره ای برای دکوراسیون داخلی خانه هایی به سبک کلاسیک مناسب هستند.

 

 

نکته ی دیگری در ارتباط با ضخامت پرده های کرکره 

پرده های کرکره ای دارای انواع و اقسام ضخامت ها هستند که این اجازه را به شما می دهند تا مقیاس آن ها را متناسب با مساحت فضای داخلی خانه تان انتخاب کنید. پرده هایی که دارای ضخامت کمتر هستند برای فضاهای داخلی با مساحت کم و کوچک و پرده کرکره ای با ضخامت زیاد برای فضاهای بزرگ تر مناسب هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *