مقالات

پرده ها ی طرحدار زبرا و کرکره ها را چگونه انتخاب کنیم

بسیاری از مردم دوست دارند در هنگام انتخاب طرح و رنگ برای پرده های طرحدار زبرا ، کرکره ها و پارچه های تزئینی آن را همانند رنگ قالب دکوراسیون انتخاب کنند.

بسیاری از صاحبخانه ها رنگ های تیره را برای تزیین پنجره ها انتخاب می کنند.

با این حال، طراحان داخلی می دانند که الگوهای درست در ترکیب های مناسب می توانند یک نقطه کانونی مهم برای چشم فراهم کنند، در حالی که به ایجاد یک ظاهر زیبا کمک می کند.

نحوه انتخاب پرده طرح دار برای فضای شما

هنگامی که به انتخاب طرح ها برای پرده های طرحدار زبرا  می پردازیم، چندنکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

اول، شما درمورد رنگ بندی تان باید فکر کنید. اگر شما الگوهای زیادی در مبلمان خود نداشته باشید، پنجره شما می تواند یک مکان عالی برای داشتن علاقه کوچک تان  باشد، در حالی که با چشم میتواند منظره بیرون را هم ببیند.

 از طرح هایی که حداقل یک رنگ از آن  با بقیه دکوراسیون شما منطبق باشد انتخاب کنید . به عنوان مثال، اگر شما یک اتاق با مبل های خاکستری داشته باشید، کرکره ها یا پرده ها را با طرحی شبیه به خاکستری مشابه در طرح دیزاین کنید.

مطمئن شوید علاوه بر انتخاب رنگ مناسب ، اندازه  درست  را هم  انتخاب کرده اید. اگر پنجره های بزرگ داشته باشید، طرح های درشت تر می توانند مناسب باشند. و اگر طرح های کم و خلوت یا یک پالت رنگ روشن تر در یک اتاق داشته باشید، طرح های درشت تر می توانند چشمگیر باشند.

اگر شما از قبل  طرح های خاصی دارید یا اگر شما با طرح های بزرگتر احساس راحتی نمی کنید طرح های ظریف مانند پارچه های راه راه یا پارچه های توری می توانند جذاب باشند و هنوز هم به شما امکان اضافه کردن کمی علاقه تجسمی مورد نظرتان را می دهد.

اگر در حال حاضرطرح هایی در اندازه  متغیر در یک اتاق دارید ،دقت کنید دریک خانواده مشابه طرح مورد نظر قرار بگیرید. به عنوان مثال، اگر شما در حال حاضر در اتاق خود از خطوط  راه دار باریک استفاده کرده باشید، نوارهای درشت تر روی پارچه یا کرکره ها خود می تواند فوق العاده باشد و می توانند به ایجاد یک نگاه کلی پیوسته کمک کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *