مقالات

ویژ گیهای طراحی داخلی دکوراسیون های لوکس

طراحی و دکوراسیون داخلی خانه های لوکس اصول و مبانی ویژه ی خود را دارند بسته به این که از چه سبک معماری ، مدرن یا کلاسیک ساخته شده باشند ازتزیینات خاص خود در طراحی داخلی دکوراسیون استفاده می نمایند .

طراحی داخلی لوکس: پارچه دیواری

بسیاری از افرادی که به کاغذ دیواری و طرح های متنوع آن علاقه ی زیادی دارند، به دنبال طرح ها و جنس های جدیدی هستند. از همین رو برخی از این افراد متناسب با دکوراسیون خانه خود دست به انتخاب پارچه دیواری می زنند. پارچه دیواری همانطور که از نامش پیداست، همان کاغذ دیواری است که از جنس پارچه نسوز ساخته می شود. پارچه دیواری معمولا دارای طرح ها و رنگ های کلاسیک و لوکس بوده و متناسب خانه هایی با دکوراسیون لوکس است.

 

طراحی داخلی لوکس: پتینه کاری و نقاشی

تا به حال به سقف و دیوارهای خانه های لوکس و کلاسیک دقت کرده اید؟ اگر یادتان مانده باشد در اکثر این خانه ها ما شاهد طرح ها و نقش های رنگی و خاص هستیم. معمولا این طرح ها را یا با نقاشی مستقیم بر روی گچ و یا با پتینه کاری انجام می دهند که تاثیر مستقیمی بر روی دکوراسیون لوکس خانه دارد.

طراحی داخلی لوکس: گچبری

استفاده از گچبری کمک بسیار زیادی به معماری داخلی لوکس خانه می کند. درست است که امروزه کمتر از گچبری و طرح های متنوع آن استفاده می شود، اما نباید فراموش کرد که علت استفاده از گچبری در معماری داخلی نوع سبک و معماری هر فضا است که طبیعتا امروزه استفاده از سبک های کلاسیک در معماری را کمتر می بینیم.

طراحی داخلی لوکس: کفپوش سنگی و سرامیکی

یکی دیگر از مواردی که سبک معماری و دکوراسیون داخلی خانه را مشخص می کند، نوع کفپوش است. معمولا در خانه های لوکس که کمتر از فرش استفاده می شود، از سنگ و سرامیک طرح دار به عنوان کفپوش استفاده می شود. این نوع پوشش کف شخصیت و جذابیت خاصی به خانه می بخشد.

 

طراحی داخلی لوکس: نورپردازی

بدون شک نورپردازی یکی از مسائل اصلی در شکل دادن به طراحی داخلی هر نوع خانه ای است. در طراحی داخلی خانه های لوکس هم نورپردازی به کمک زیباسازی خانه آمده است، البته که برای این نوع دکوراسیون، اصول نورپردازی مختص به خودش است: از میزان و شدت نور گرفته تا رنگ آن و مخصوصا لوازم نورپردازی.

طراحی داخلی لوکس: نرده

شاید باید این اتفاق را بپذیریم که معمولا خانه هایی با معماری کلاسیک، به صورت دوبلکس ساخته می شوند و برای ارتباط بین طبقات و نیم طبقات از پله گرد استفاده می شود؛ به همین منظور در این خانه ها نرده جایگاه مهمی در طراحی داخلی لوکس دارد. معمولا در این خانه ها از نرده های چوبی منبت کاری شده یا سنگی در رنگ های طلایی یا سفید استفاده می شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *