مقالات

وسایل نظم دهنده ی دکوراسیون خانه های کوچک

با توجه به کوچکی و محدودیت های فضای داخلی خانه های امروزی به ناچار باید برای استفاده ی بهینه از وسایل ، نظم دهی مناسب انجام داد که برای این کار نیاز به وسایلی هست که بتوان با آنها به بهترین شکل ممکن وسایل خانه را نظم داد .

نظم دهنده ها: قفسه

قفسه ها همانطور که از نامشان پیداست، وسیله ای برای قرار دادن وسایل مختلف روی آن ها و یا درون آن هاست. در قدیم قفسه های فلزی این نقش را ایفا می کردند، اما امروزه همان قفسه ها تبدیل به شکل های مختلف شده اند. که یکی از این اشکال، قفسه هایی سبک و زیبا از جنس پلاستیک مخصوص هستند.

نظم دهنده ها: کمد دیواری

یکی از لوازم اساسی و مهم که از دیرباز برای نظم دهی و طبقه بندی مورد استفاده قرار می گیرد، کمد دیواری است. در انتخاب کمد دیواری باید به جنس و ابعاد آن توجه ویژه ای داشته باشیم. نباید کمدی را انتخاب کنیم که هم وزن زیاد آن و هم سایز بزرگش مانع استفاده ی راحت و مناسب از آن شود.

نظم دهنده ها: جاکفشی

کفش ها را نه می توان از خانه به بیرون منتقل کرد و نه می توان از تعدادش کم کرد. بلکه باید برای مرتب کردن شان به فکر راه حل بود. یکی از راه حل ها برای نظم دهی به کفش ها، استفاده از جا کفشی است. حالا برای انتخاب جا کفشی باید مواردی مانند سلیقه ی شخصی، جنس جا کفشی، ابعاد آن، رنگ آن و … مورد بررسی قرار بگیرد. مهم این است که ما بدانیم چه می خواهیم.

نظم دهنده ها: دراور و کشو

امروزه در هر خانه ای استفاده از دراورهای کشو دار بسیار معمول و رایج است. این کشوها قبل از هر چیزی، وظیفه ی طبقه بندی و نظم دهی را بر عهده دارند. اما از آن جایی که هر روز مدل ها و طرح های جدید و متنوع روانه ی بازار می شود،

نظم دهنده ها: کتابخانه

یکی از وسایلی که موارد استفاده ی آن زیاد است اما کمتر با دید نظم دهنده به آن نگاه می شود، کتابخانه است. امروزه کتابخانه ها فقط به شکل قدیمی و کلاسیک ساخته نمی شوند، بلکه می توانند در ابعاد و طرح های مختلف ساخته شده و حتی درب دار باشند! یکی از مزایای درب دار بودن کتابخانه، جلوگیری از آشفتگی بصری فضا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *