مقالات

نورپردازی اتاق خواب با چراغ های مدرن

ایده های مسکونی - نمای ساختمان

در بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی، نورپردازی فضاها از اهمیت ویژه ای برخورداراست و در صورتی که اصولی انجام پذیرد باعث آرامش و آسایش می شود، نورپردازی اتاق خواب یکی از بهترین راه ها برای خواب راحت داخل اتاق خواب می باشد.

هدف اصلی در یک اتاق خواب دست یافتن به نور پس زمینه ای و عاری از درخشش و بدون خیره کردن چشم است. به گفته کارشناسان در اتاق هایی که وسعت زیاد آنها امکان به کارگیری لوازم و اثاثیه ی پایه آزاد را فراهم می کند، این نورپردازی عمومی کاربردی، اغلب به وسیله ی چراغ ها تامین شده و همیشه به وسیله ی نورهای کنار تخت و به طور جداگانه کنترل می شوند.

در فضاهای محدود و فضاهای داخلی مدرن، نورپردازی بالاتاب در یک بخش اتاق می تواند راه حل مناسبی باشد که شاید به پدید آمدن حوضچه ای از نور منجر شود. اگر در اتاق کمد وجود داشته باشد، می توان درها را با نورهای پایین تاب مخفی، دیوار شویی کرد.

در پاره ای از موارد می توان با استفاده از نورهای پایین تاب کم درخشش بر سر تختی گران قیمت اتاق تاکید گذارد و نقطه تمرکز پدید آورد. نتیجه به کارگیری این تکنیک فوق العاده است; اما فراموش نکنید که برای کنترل این نورها کلید جداگانه ای در نظر بگیرید تا بتوانید برای پرهیز از تابش مستقیم، هنگام خواب آنها را خاموش کنید.

نورپردازی اتاق

چراغ های موضعی

چراغ های موضعی بهترین نوع نورپردازی پس زمینه را برای اتاق فراهم می کند، که بهتر است علاوه بر یک یا دو چراغی که در فضای اتاق موجود است در هر طرف تخت خواب نیز یک چراغ قرار داده شود. جلوی گنجه ها و کمدها را با منابع پایین تاب و کم ولتاژ مخفی روشن کنید. این تکنیک یک منبع نور مفید را به محیط اضافه کرده; و در عین حال بر نور عمومی نیز می افزاید.

یک چراغ مطالعه ی کنار تختی، نیز می تواند نور کافی برای مطالعه را فراهم آورد; اما یک منبع نور فیبراپتیک یا ال. ای. دی. منبع نور متمرکزی را فراهم می آورد؛ یعنی نور لازم برای روشن ساختن; صفحات کتاب، را به خوبی مهیا می کند.

پیشنهاد میشود حتما به صفحه اینستاگرام پروان دکور سر بزنید!

تلگرام پروان دکور
اینستاگرام پروان دکور

2 دیدگاه در “نورپردازی اتاق خواب با چراغ های مدرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *