مقالات

نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری

کاغذدیواری مشهد

با توجه به درخواست زیاد استفاده از کاغذ دیواری و پوستر های سه بعدی    یکی از پر چالش ترین و مشکلات  تمیز کردن کاغذ دیواری و پوستر های 3بعدی هست که مشتریان زیادی از ما میپرسند نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری به چه صورت هست

1- حتی تمیزکننده ترین پاک کننده می تواند نادیده گرفتن کاغذ دیواری را نادیده بگیرد. فراموش کردن آسان است ما معمولاً در مورد آن فکر نمی کنیم تا آن بهار تمیز ، یا وقتی متوجه می شویم که یک کودک هنری اولین بوم خود را پیدا کرده است. تصویر زمینه باعث گرد و غبار و گرد و غبار می شود. بنابراین ، اکثر کاغذ دیواری ها از تمیز کردن گاه به گاه سود می برند. بسته به وضعیت تصویر زمینه شما ، پاک کردن آن ممکن است نیاز به گرد و غبار و از بین بردن لکه داشته باشد. خوشبختانه ، این کار غیرممکن نیست. با داشتن مواد مناسب ، مقداری سرسختی و کمی چربی آرنج می توانید دیواره های خود را به حالت اولیه خود برگردانید.

2
نوع تصویر زمینه خود را تعیین کنید. بفهمید که چه نوع کاغذ دیواری روی دیوارهای خود دارید. تمیز کردن کاغذ دیواری وینیل کار دشواری نیست. کاغذ دیواری پارچه ای روکش گاهی اوقات با یک پوشش اکریلیک یا وینیل پوشانده شده است که به راحتی قابل شستشو است. کاغذ دیواری ساده نباید خیس شود. در صورت امکان ، باید آن را تمیز کنید. [1]
می توانید کاغذ دیواری وینیل را شستشو دهید ، اما باید مطمئن شوید که با هیچ سایشی پاک نمی شوید. برای مثال نمی خواهید از یک اسفنج خشن استفاده کنید.
دیوارهایی را تمیز کنید که پوشش محافظی با اسفنج خشک نداشته باشد. یک اسفنج خشک که فاقد رطوبت است ، به آرامی از آلودگی خاک روی کاغذ دیواری شما خلاص می شود.

نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری

نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری

کاغذ دیواری را تمیز کنید. مقدار کمی صابون ظرف ، حدود دو قاشق غذاخوری میز ، با آب گرم در یک سطل مخلوط کنید. برای جلوگیری از رنگ آمیزی کاغذ دیواری با مواد شوینده رنگی از صابون شفاف استفاده کنید. یک پارچه یا اسفنج نرم را در محلول تمیز کردن فرو کنید. پاک کننده اضافی را درون سطل قرار دهید. محلول تمیز کردن را با چیدن کمی از آن بر روی ناحیه ای ناخوشایند آزمایش کنید. اگر به کاغذ دیواری آسیب نرساند ، روند تمیز کردن را شروع کنید. سطح را از بالا به پایین پاک کنید. در جهت درزهای عمودی تمیز کنید. یک بخش را یکجا و با حرکت دایره ای تمیز کنید.
از صابون زیاد استفاده نکنید. استفاده از مقدار زیادی صابون باعث می شود خاک به دیوارها چسبیده باشد.
ممکن است شما مایل به استفاده از لنت های مخصوص شستشو نباشید زیرا آنها معمولاً برای کاغذ دیواری بسیار خشن هستند
آزمایش محلول تمیز کردن در ناحیه ای پنهان و کوچک باعث می شود در صورت خراب شدن تمیز کننده ، به کلیه دیوار آسیب نرسانید. سطح نزدیک تخته های پایه به ندرت مورد توجه دیگران قرار می گیرد و مکان خوبی برای تشخیص آن است

تمیز کردن کاغذ دیواری آنقدر مشکل نیست که فکر کنید. در حقیقت ، بیشتر مواقع دقت می کنید که کاغذ دیواری که با آنها روبرو می شویم ، تمیز شود. البته این به شدت دود و بقایای دوده ای که با آن روبرو هستید بستگی دارد.
در هنگام داشتن کاغذ دیواری به شدت بافت دار یا پارچه ای متفاوت از تصویر زمینه تخت متوسط ​​شما که حتی ممکن است یک لایه پلاستیکی در بالای آن وجود داشته باشد ، باید چند نکته را در نظر بگیرید.
نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری

نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری

آیا کاغذ دیواری آسیب قبلی دارد؟ اگر بله ، ممکن است نتوانید آن را به درستی تمیز کنید بنابراین نیاز به تعویض دارد.
آیا جایگزینی آسان است؟ اگر صاحب خانه نتواند جایگزین آن شود ، ممکن است برای ذخیره کردن آن سخت تر تلاش کنید.
آتش چقدر بد بود؟ اگر پوشش دوده زیادی ، متوسط ​​تا سنگین وجود دارد ، احتمالاً شما با جایگزینی روبرو هستید.
آیا تمیز کردن آن در مقابل جایگزینی آن مقرون به صرفه است؟
برای تمیز کردن کاغذ دیواری با روشی خشک در اینجا مراحلی که شما می خواهید انجام دهید وجود دارد. اول ، HEPA منطقه آسیب دیده را خالی کند. از بالا شروع کنید و راه خود را به سمت پایین منطقه با سکته های طولانی و حتی طولانی کار کنید. هرگز خلاء را روی کاغذ دیواری مالش ندهید زیرا می توانید به آن آسیب بزنید. مطمئن باشید که فشاری که شما اعمال می کنید یکنواخت و خیلی محکم نیست. من یک حرکت دو پا را از یک طرف به طرف دیگر انجام می دهم و قبل از حرکت به قسمت بعدی ، از بالا به پایین می روم. این امر باعث می شود ردیابی مکان هایی که قبلاً تخلیه شده اید آسان باشد.
نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری

نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری

در مرحله بعد ، از اسفنج شیمیایی تمیز کننده خشک استفاده کنید و این روند را در کل منطقه آسیب دیده که تازه خلاء کرده اید ، تکرار کنید. اگر کاغذ دیواری مخملی یا تیره باشد ، ممکن است در این مرحله از چندین اسفنج استفاده کنید زیرا رنگ روی اسفنج شما باز می شود. هرگز با اسفنج در حرکتی عقب و جلو مالش ندهید. این می تواند به کاغذ دیواری آسیب برساند و اسفنج را ناکارآمد کند. در صورت لزوم ، می توانید بار دیگر با یک اسفنج شیمیایی به منطقه بروید تا دیگر دوده خاموش نشود.

Image titled Clean Wallpaper Step 6

اگر کاغذ دیواری می تواند در برابر تمیز کردن مرطوب مقاومت کند ، می توانید از یک اسفنج بزرگ استفاده کنید که کمی با مرطوب کننده بسیار ملایم مرطوب شده باشد تا محل آسیب دیده را بشویید. بسیار مهم است که اسفنج خیلی مرطوب نباشد زیرا در صورت استفاده از آب زیاد می توانید باعث افزایش کاغذ دیواری شوید.
استفاده از یک اسفنج در صورتی که کاغذ دیواری شما بافتنی باشد ، از این رو بسیار مهم است ، بنابراین می توانید به طور موثر تمیز کنید. یک بار دیگر ، می خواهید منطقه را با استفاده از سکته های طولانی و حتی با فشار ملایم تمیز کنید.
خوب است که یک ناحیه کوچک را آزمایش کنید تا ببینید که آیا هر رنگی شروع به خونریزی می کند و اگر چنین است ، فوراً متوقف شوید. تصویر زمینه نیاز به تعویض دارد. همیشه با کمترین روش تهاجمی شروع کنید و در صورت نیاز پرخاشگر شوید.
پس از حذف همه باقیمانده ها ، یک ژنراتور هیدروکسیل را تنظیم کنید تا هر گونه بوی موجود در صورت لزوم را از بین ببرد. این کار معمولاً در 24 تا 48 ساعت به طول می انجامد تا بسته به میزان آتش سوزی همه بو را از بین ببرد.
تمیز کردن کاغذ دیواری هزینه بیشتری دارد زیرا فرآیندهای بسیار فشرده تر از تمیز کردن پوشش های دیواری ساده هستند. Xactimate برای این روشهای تمیز کردن اضافی که برای تمیز کردن کاغذ دیواری لازم است قیمت ویژه ای دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *