مقالات

نحوه اندازه گیری منزل جهت نصب پارکت لمینت

امروزه افراد زیادی جهت تغییر دکوراسیون منزل خوذ اقدام به نصب پارکت می کنند. اندازه گیری برای پارکت قواعد و قوانین خود را دارد که در زیر برای شما آورده ایم:

۱- محاسبه مساحت خانه یا محل کار:

برای این کار ابتدا یک نقشه ساده از منزلتان را بر روی کاغذ رسم کنید ، سپس دیوارهای منزل را اندازه گیری کنید و اندازه ها را در کنار دیوار مربوطه بر روی نقشه ای که کشیدید یادداشت کنید.

اکنون شما می بایست مساحت منزل خود را حساب کنید، قسمت هایی را که قصد دارید لمینیت کنید را به صورت مستطیل های کوچکتر فرضی تقسیم کنید و سپس مساحت هر یک را حساب کنید و در انتها مساحت ها را با هم جمع بزنید تا مساحت کل به دست بیاید.

۲- محاسبه قرنیز و ابزارهای دور کار :

برای محاسبه قرنیز ها می بایست محیط دور کار را با توجه به اعداد روی نقشه خود بدست بیاورید.

– اگر دیوارهای خانه شما بلند است بهتر است از قرنیز ۹ سانت در غیر این صورت از قرنیز ۷ سانت استفاده کنید.

– جاهایی که کمتر از ۵ سانتی متر ارتفاع دارد مانند زیر درب ، درب بالکن و … را جداگانه اندازه گیری نمایید . در این قسمت ها باید از ابزار میت یا خط کش استفاده شود.

– برای قسمت هایی که بین ۵ تا ۸ سانتی متر می باشد مانند درب سرویس ، کمد دیواری و … از ابزار دیگری به نام اسکوتی یا اسکوتیا استفاده می شود.

– بعد از اندازه گیری پارکت و قرنیز نوبت به پروفیل جداکننده بین اتاق ها (میانه) می رسد. باید به این نکنه توجه کنید که پارکت در مرز بین اتاق و سالن پذیرایی باید بریده شود و بین شکاف ها از پروفیل میانه استفاده شود.

– در انتها برای قسمت هایی که اختلاف سطح دارند و انتهای درب ورودی از پروفیل گرده استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *