مقالات

موکت و تاثیر آن بر فضای خانه

برای خانه های مبله شده ی امروزی یکی از مناسب ترین کفپوش ها موکت می باشد چرا که می توان موکت را با توجه به مبل مورد استفاده ست نمود و زیبایی محیط خانه را مضاعف نمود .

طراحان دکوراسیون داخلی انتخاب موکت برای کف اتاق را نکته ای بسیار مهم و اساسی می دانند به طوری که کف اتاق را پایه اصلی و اساسی اتاق می پندارند .پس اگر انتخاب شما برای کفپوش موکت است باید تاثیر موکت در فضای خانه را به خوبی بشناسید

در طراحی دکوراسیون فضای خانه اکثر دکوراتور ها اساس تزئین خودشان را بر اساس طرح و نقش پوشش کف بنا می کنند به همین علت همیشه پوشش کف اهمیت بالایی دارد و تاثیر موکت در فضای خانه کاملا محسوس است

دکوراتور ها باید در نظر داشته باشند که در اتاق هایی که رفت وآمد آن زیاد است از کف پوش های ضخیم و مقاوم استفاده کنند ودر اتاق های کم رفت آمد از کف پوش های نازک تر و زیبا و تزئینی استفاده کنند .

کف پوش ها با توجه به کاربرد و ظاهرشان به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که عبارت اند از :

الف) فرش

ب) قالیچه

ج) کف‌پوش‌ وینیل قابل انعطاف

د) سرامیک

و) کاشی وینیل

ه) چوب و غیره

تمامی موارد بالا در دسته ی کف پوش ها در فضا های مختلف جای می گیرد .

از دیرباز انتخاب اول هر خانواده ای برای پوشش کف اتاق بوده است و شما می توانید با استفاده از طرح های مختلف موکت ها فضای خانه را دلینشین تر کنید .

جالب است بدانید که موکت ها علاوه بر زیبایی عایق مناسبی برای گرما و صدا هستند به همین علت پیشنهاد می کنیم اگر خانه شما در جای پر سر و صدا قرار دارد یا در جای بسیار سر ، حتما از عایقی مثل موکت ها استفاده کنید که تاثیر قابل توجهی در مهار کردن صدا و سرما و گرما دارد .

این روز ها کارخانه های موکت بافی با بافتن موکت ها در طرح ها و رنگ های مختلف توانسته اند که در تمام سنین مشتری خاص خود را جلب کنند .

اگر شما به همراه خانواده برای خرید موکت به بازار بروید برای هراتاقتان از جمله فضای پذیرایی که باید موکت به اصطلاح سنگین و زیبا داشته باشد انتخاب کنید و هم می توانید از موکت های با طرح و نقش های کارتونی و کودکانه برای فرزندانتان استفاده کنید تا فضای اتاق خواب کودک به یک فضای جذاب و دلنشین تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *