مقالات

مزایای منحصر به فرد کاغذ دیواری های پارچه ای نسبت به رنگ و کاغذ دیواری های سنتی

کاغذدیواری

مزایای منحصر به فرد کاغذ دیواری های پارچه ای نسبت به رنگ و کاغذ دیواری های سنتی

امروزه یکی از ابزارهای مناسب طراحی داخلی منزل پوشش دیوارها بود و دیگر رنگ آمیزی و یا کاغذ دیواری ها پاسخگوی نیازهای طراحان برای طراحی های منحصر به فرد و نیاز مشتریان نمی باشد .  در ذیل به موارد معایب استفاده از رنگ و کاغذ دیواری ها طول نسبتا مر پایین رنگ و کاغذ دیواری های معمولی نسبت به کاغذ دیواری های پارچی ، کاغذ دیواری های مخمل آمریکایی و طرح ساتن و گیپور بلژیکی  است همچنین استفاده گسترده از پوششهای رنگ ، کاغذ دیواری ، بلکا ، استیکر و پوستر های دیواری و ديوار پوشهای PVC (که میتوان انواع آن را از طریق خرید اینترنتی سفارش داد) در مکانهای عمومی و خصوصی که باعث رواج آن در تمامی سطوح مصرف کنندگان گردیده است و جنبه منحصر به فرد بودن و لوکس بودن تزئینات داخلی را از بین برده است. عایق  جذب  انعکاس صدا در سالنها و تالارها با پوشش رنگ و کاغذ دیواری میشود و  در هزینه های زیر سازی(دیوارهای گچی تراز و صاف و یکدست و بتونه کاری شده و روغن خورده) جهت نصب کاغذ دیواری و یا رنگ میتوان صرفه جویی کرد  در هنگام رنگ آمیزی و بوی نامطبوع رنگ تا مدتی پس از رنگ آمیزی باعث آلودگی محیط و هوا   میشود و  عدم پوشش ترکهای موجود روی دیوار در زیر کار و یا ترکهایی که پس از نصب مجدداً ظاهر می گردند  کاغذ دیواری های پارچه ای تحمل ضربه و یا فشارهایی (مانند لک و فرورفتگی و خراش بر روی کاغذ دیواری و رنگ) که پس از استفاده ممکن است بر روی دیوار اعمال گردد که در دیوارها با پوشش پارچه ای به دلیل استفاده از لایی یا نمد الیاف ویسکوز و نرمی دیوار، این ضربات و فشارها بر دیوار بی اثر خواهند بود. و از ورآمدگی و کنده شدن کاغذ دیواری پس از اولین شستشوی آن جلوگیری میشود.  هزینه بسیار بالای کاغذ دیواری های معمولی    به نسبت پارچه کوبی(دیوار کوبی یا یارچه کشی روی دیوار کاهش می یاید  از معایب گسترده بر روی دیوار پس از کندن کاغذ دیواری و باقی ماندن ذرات کاغذ و چسب بر روی دیوار که معمولاً هزینه مجدد رنگ و بتونه کاری را به استفاده کننده تحمیل می کند  اما در کاغذ دیواری های پارچه در صورت خسته شدن از طرح تکراری و یا کثیف شدن تنها با کند و شستن کاغذ های کثیف امکان پذیر است و امکان نصب پارچه بر روی دیوارهای سیمانی و سرامیکی بدون نیاز به تخریب ندارند .

 

فواید (پارچه کوبی) روی دیوار یا استفاده از کاغذ دیواری پارچه ای

 • جنبه زیبایی منحصر بودن و تک بودن تزئینات
 • استفاده از اصیل ترین و لوکس ترین روشها برای پوشش دیوار
 • امکان انتخاب پارچه های متنوع با جذاب ترین رنگها و طرح ها
 • امکان انتخاب هماهنگ پوشش دیوار با مبلمان، پرده، روتختی و …
 • عایق صدا و جلوگیری از انعکاس صدا در سالن های بزرگ و همچنین جهت جلوگیری از خروج صدا از دیوار مشترک آپارتمانها و قابل استفاده جهت آکوستیک نمودن اتاق تلویزیون و اتاق موسیقی. همچنین برای عملکرد بالاتر می توان از عایق های صوتی چسب دار که با تزریق نیتروژن و دانسیته بالا عملکرد بهتری ایجاد می کنند در زیر کار استفاده نمود.
 • عایق سرما و گرما در دیوارهای ساختمان که در مجاورت مستقیم با آفتاب و یا سرما هستند
 • در مورد دیوار های ساختمانها با مشکل ترک های دائمی، پارچه کشی روی دیوار به عنوان یک راه حل مناسب کاملا دیوار و ترکهای آن را پوشش میدهد و با گذشت زمان در مقایسه با پوشش های دیگر (رنگ و کاغذ دیواری که بعد از گذشت چند هفته ترکهای دیوار ظاهر می گردد) ترک های دیوار به هیچ وجه بر روی دیوار آشکار نمی گردند.
 • امکان تعویض و یا ترمیم پارچه های دیوار به طور مجزا
 • ماندگاری و استحکام بالای آن (عمر مفید حداقل 16 سال )
 • محافظت از دیوار ساخته شده و جلوگیری از استحکاک آن
 • نگهداری راحت و مقرون به صرفه این نوع کاغذ دیواری ها

 

نحوه  نصب پارچه بر روی دیوار یا پاره کوبی بروی دیوار :

هدف پروان دکور  بهبود نصب پارچه روی دیوار به صورت تکنیکی بوده است، حال در مجموعه ما این کار توسعه یافته، بصورتی که پارچه های قابل ملاحظه بر روی دیوار کاملا کشیده شده و لبه های انتهایی پارچه روی دیوار کاملا تمیز و بدون استفاده از نوار و طناب سرمه نصب میشود.سیستم نصب پارچه به صورتی می باشد که 3 میلیمتر از دیوار بطور یکسان و بدون برآمدگی با نمد بهداشتی الیاف لایکو پوشیده میشود  که بعنوان لایه زیر کار جهت نصب هر چه بهتر آن و نرمی دیوار و ضد صدا  و ضدگرما و سرما بودن و ماندگاری هرچه بیشتر پارچه بر روی دیوار استفاده می گردد.

متناسب با فضا از هر نوع پارچه ای اعم از تافته ، کتان ، مخمل و …با تنوع طرح و رنگ که در مبلمان و پرده و … استفاده میگردد میتوان به عنوان پارچه های دیوار نیز استفاده نمود .

 

معرفی  روش های نصب پارچه و یا پارچه کوبی روی دیوار :

 • روشنصب کاغذ دیوار پارچه  قدیمی یا کلاسیک: در این روش که در زمانهای گذشته و در قرون 18 و 19 به دلیل نبود تکنولوژی های امروزی استفاده میشده، از میخ های سرپهن فولادی و در این اواخر از سوزن منگنه برای نصب پارچه بر روی دیوار استفاده میشده و معمولا پارچه  در قابهای چوبی و یا گچی توسط میخ و یا سوزن منگنه نصب میگردیده و پس از اتمام نصب لبه های پارچه برش خورده و میخ ها و سوزنها بوسیله طناب سرمه و یا نوار پوشانده میشد.  در این روش پارچه ها به خوبی کشیده نمیشوند مخصوصا در مورد پارچه های ابریشمی پس از مدتی این پارچه ها شل شده و روی دیوار چروک می شوند.
 • روش نصب کاغذ دیواری پاره ای مدرن: این روش در قرن بیستم و با اختراع  ابزارهای جدید رویه کوبی با بهره گیری از روش کلاسیک و به روز آوری روشهای قدیمی بوجود آمد که به این روشClean edge system یا روش لبه ی تمیز گفته میشود. این روش در حال حاضر در کشورهای اروپایی و آمریکا و استرالیا اجرا می گردد. در این روش دیگر از میخ و یا منگنه برای ثابت کردن پارچه استفاده نمی شود بلکه از طریق برگردان کردن پارچه ها بوسیله زوارهایی که در زیر کار نصب میشود لبه های تمیز و با دوام در انتهای دیوارها ایجاد میگردد. در این روش پارچه در بالاترین حد ممکن کشیده میشود و با گذشت زمان شل نشده و چروک نمیگردد. گروه طراحی و دکوراسیون باروک با بهبود این روش و استفاده از روشهای خلاقانه بهترین خدمات پارچه کوبی را به شما دوستان ارایه می دهد.
 • روش پنل های پارچه ای دیواری: این روش به نوعی پارچه کوبی مینیمال محسوب میگردد و در طرح های مدرن و لوکس امروزی به چشم میخورد. از این پنل ها برای هدبرد تخت و یا فضای نشیمن و اطراف شومینه های مدرن میتوان استفاده کرد.در این روش دیوار به تعدادی از پنل ها با سایزهای دلخواه با نظر طراح تقسیم میشود سپس بوسیله روشهای رویه کوبی با پارچه های مختلف از جمله کتان، مخمل، چرم و یا ابریشم روکش میگردد و سپس بدون استفاده از میخ و با استفاده از روشهای خلاقانه بر روی دیوار به صورت منظم نصب می شوند. گروه طراحی و دکوراسیون داخلی باروک بهترین خدمات را در خصوص طراحی و نصب پنل های پارچه ای ارایه می دهد.
 • کاغذ دیواری پارچه ای را در برندهای معروف اروپایی و چینی در ایران و سفارشی خارج از ایران موجود کرده ایم تا بتوانیم سرویس ویژه ای را به مشتریان محترم ارایه نماییم
 • کاغذ دیواری پارچه ای همانند کاغذ دیواری های معمولی رول 50 سانتی متری میباشد ولی پارچه دیواری با ارتفاع 3 متر میباشد در عرض حدود 50 متر که میتوان به صورت یک تکه روی دیوار نصب نمود.

 

کارشناس و مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند :

ادمین تلگرام :

@pn24admin

?09155106859

☎051-36 11 12 11

کانال تلگرام :

@parvandecor

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *