مقالات

طراحی و بازسازی ساختمان

طراحی و بازسازی ساختمان

طراحی و بازسازی ساختمان

بازسازی بدون طراحی هرگز ، توصیه ای که این روزها به همه کارفرما داریم . با توجه به گران شدن کلیه مصالح و متریال مصرفی و درنتیجه افزایش هزینه های بازسازی ، اهمیت طراحی اصولی و اجرایی قبل از بازسازی از هر زمان دیگری مهمتر شده است . کارفرمای محترم ، طراحی قبل از بازسازی هزینه نیست ، بلکه سرمایه گذاری است .

بازسازی و طراحی داخلی

بازسازی بدون طراحی داخلی مثل رفتن به یک مسیر ناشناخته بدون نقشه راه است . حتی اگر به مقصد برسید زمان ، انرژی و هزینه بیشتری را صرف کرده اید . با این تفاوت که نداشتن طراحی داخلی در بازسازی ، در بیشتر مواقع شما را مجبور به دوباره کاری خواهد کرد .

طراحی و بازسازی خانه های قدیمی

داشتن طراحی برای عملیات بازسازی خانه های قدیمی بسیار مهمتر از طراحی برای آپارتمان های نوساز است ، چون انجام تغییرات مجدد و دوباره کاری ها در خانه های قدیمی بسیار گران تر و در بیشتر مواقع غیر قابل انجام است . به عنوان مثال بدون داشتن طراحی اصولی اقدام به جابجایی دیوارها در یک خانه قدیمی می کنید; و بعد متوجه می شوید که دیوار مورد نظر دیوار باربر (حمال) بوده است; و مجبور می شود باهزینه بسیار گزاف ، نبود دیوار را باسازه های فولادی جبران نمایید.

طراحی و بازسازی ساختمان

بازسازی و طراحی داخلی ساختمان

پس به خاطر داشته باشید بازسازی و طراحی داخلی ساختمان ، دو جزء جدایی ناپذیر در کلیه عملیات های بازسازی است . طراحی داخلی کمک می کند تا قبل از اجرای عملیات بازسازی ، پایان کار را مشاهده و تصور کنید ، درک درستی از هزینه ها داشته باشید . زمان انجام عملیات را بادقت بالاتری برآورد کنید .

طراحی و بازسازی آپارتمان

دلیل اهمیت داشتن طراحی در بازسازی آپارتمان ، این است که نداشتن طراحی مناسب ، ممکن است باعث ایجاد خسارت به واحدهای دیگر در حین عملیات بازسازی گردد . از طرفی محدودیت فضایی که در بیشتر آپارتمان ها وجود دارد ، داشتن یک طراحی دقیق با جانمایی مناسب را از هر جای دیگری ضروری تر می کند . در بعضی موارد در آپارتمان ها بازسازی ها به دلیل تغییر فضاها و کاربرد آنها اتفاق می افتد مثل اضافه کردن اتاق خواب یا تغییر و جابجایی محل آشپزخانه و سرویس بهداشتی ها . در این موارد عملیات بازسازی بدون طراحی یک ریسک بزرگ است .

طراحی و بازسازی منزل

اگر قصد بازسازی منزل شخصی خود را داشته باشید ، باز هم تمام دلایلی که برای ضرورت طراحی مطرح کردیم ، در مورد شما صدق خواهد کرد . اتفاقا دراین حالت چون اختیار کامل منزل برای شماست ، با انجام یک طراحی اصولی و حرفه ای می توانید اقدام به خلق فضاهای خاص و با سلیقه خودتان کنید بدون اینکه تاثیر منفی در دیگر فضاها و یا کاربری آن ها داشته باشد . از دلایل اهمیت طراحی در بازسازی منزل ، تغییرات مربوط به حیاط و محوطه و ایجاد فضای سبز و باغچه هاست که ، طراحی به شما کمک می کند حتی با یک هزینه بسیار پایین یک فضای سبز اختصاصی و دنج برای خود خلق کنید . پس باز هم توصیه می کنیم از طراحی قبل ازبازسازی منزل یا محل کار خود غافل نشوید .

تلگرام پروان دکور
اینستاگرام پروان دکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *