مقالات

طراحی منازل کوچک

منازلی که از فضای کمی بهره می برند بسیار بیشتر از منازل بزرگ احتیاج به صرف سلیقه و تکنیک برای طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی و چیدمان می باشند.

اگر به فکر بازسازی منزل هستید حتما در طراحی سقف خود از انحنا و طرح های قوس دار استفاده کنید تا فضای شما شبیه مکعب نشود و اگر محدود به تغییر دکوراسیون داخلی هستید می توانید در وسایل بزرگ خود مانند مبلمان از انحنا استفاده کرده و چشم را از حالت یکنواختی منزل خارج کنید.در فضاسازی کابینت آشپزخانه و کانتر دقت بسیار زیادی کنید.

 

 

از تمامی فضاها با تکنیک های طراحی داخلی استفده کرده و کارایی محیط خود را بالا ببرید ، مثلا استفاده از دکورهای افقی که فضارا عریض تر نشان می دهد یا استفاده از درب برای دکوری ها، برای کمتر نشان داده شدن خورده ریزها، و استفاده از یک رنگ با طیف مناسب و روشن در کابینت آشپزخانه ، و ف منزل که بشدت در دلباز شدن محیط تاثیز خواهند گذاشت.

البته این به این معنا نیس که کل محیط خود را سفید یا روشن استفاده از متریالی با رنگ روشن و براق برای کدر نظر بگیرید.از پهن کردن فرش های بزگ در سالن کوچک بشدت دوری کرده و سعی کنید هر فضا را متناسب با متراژ آن دکور کنید و به آن عمق ببخشید.در طراحی فضا ها و چیمان محیط از پیچیدگی دوری کنید و سعی کنید از شر لوازمی که خیلی کم به آن نیاز دارید یا محیط را شلوغ میکند خلاص شوید چرا که در زمان بهم ریختگی احساس ناخوشایندی در منازل کوچک بوجود خواهد آمد.

 

 

بسیاری از منازل از کمبود فضای کافی رنج می برند و بخاطر کوچک بودن محیط رسیدگی به امور طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی منزل را امری بیهوده وبی نیاز می دانند در صورتی که منازل کوچک احتیاج بیشتری به امور طراحی داخلی دارد چرا که سانت به سانت این فضاها جای تفکر برای کارایی و بازدهی بیشتراست و حتی در انتخاب لوازم منزل باید بسیار هوشمندانه تصمیم گرفته شود.

 

 

و وسایل مانند میز نهار خوری ، دکوری ها و وسایلی که کمتر از آن ها استفاده می کنید باید به شکل کم جا و هوشمندانه طراحی شوند که ضمن زیبایی و استفاده راحت بتوان از فضای بیشتر منزل استفاده کرد. .از پلان محیط شروع می کنیم ، در ابتدا به نظر می رسد بهترین طراحی پلان برای منازل جمع و جور استفاده از پلان های باز و یکپارچه است ، منازلی که اگر در کنار وروردی آن بایستید کاملا اتاق ها، آشپزخانه ودیگر اجزای منزل در دید شما خواهند بود در صورتی که بهتر است طراحی پلان به گونه ای باشد که مخاطب با یک نگاه نتواند به کل فضا مشرف باشد و حتی متراژ محیط را هم پیش بینی کند . از دیگر نکات طراحی داخلی منازل کوچک استفاده از سقف کناف است که ضمن دکوراتیو کردن فضا در ۵ سانتی متر عمق هم قابل اجراست وارتفاع منزل شمارا بسیار مناسب خواهد کرد، ضمن آنکه می توانید از نورپردازی تو کار در سقف کناف استفاده کنید ، که کم مصرف و زیباست. از لوسترها و موارد شبیه به آن که از سقف منزل آویزانند و تاثیر منفی در دلباز نشان دادن فضا دارند مخصوصا در آشپزخانه و سالن سعی کنید استفاده نکنید و فضا را یکدست تر نشان دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *