مقالات

طراحی دکوراسیون اتاق پسرانه

معمولا بعد از تشخیص جنسیت کودک اولین دغدغه ی والدین چیدمان و طراحی دکوراسیون متناسب با جنسیت کودک می باشد که قطعا هر جنسیتی روحیات خاص خود را دارد و دکوراسیونی متناسب با روحیات خود را می طلبد .

می توانید شکل ایده آلی از دکوراسیون اتاق خواب پسرانه فرزند خود را از همان روزی که فهمیدید فرزندتان پسر است در ذهن خود شکل دهید. به رنگ هایی که دوست دارید در این فضا استفاده کنید فکر کنید. به پارچه هایی که به نظرتان برای پسرتان دوست داشتنی و هیجان انگیز به نظر می رسد.

شادابی در دکوراسیون اتاق پسرانه

یکی از ویژگی هایی که دکوراسیون اتاق خواب کودک باید از آن برخوردار باشد داشتن رنگ های متنوع و شاد است. طبیعتا دکوراسیون اتاق پسرانه نیز از این مسئله مستثنی نیست. یکی از پیشنهاداتی که ما برایتان داریم این است که به سراغ رنگ آمیزی دیوار بروید و بر روی آن نقاشی هایی بکشید که به مرور زمان و با بزرگ شدن و مرحله به مرحله رشد کردن پسر دلبندتان طرح و نقش های آن را تغییر دهید.

می توانید به سراغ روتختی و لوازم خوابی با طرح های متنوع و زیبا بروید. بگذارید مرد جوانتان از تک تک لحظه های بودن در آن اتاق لذت ببرد.

سعی کنید یک الگویی را انتخاب کنید و بر اساس همان الگو، دکوراسیون اتاق خواب پسرانه خود را طراحی نمایید؛ برای مثال در این عکس از طرح های لگو استفاده شده و دکوراسیون اتاق خواب بر این اساس پیش رفته است.

انتخاب رنگ و طرح مناسب برای دکوراسیون اتاق پسرانه

رنگ را از یاد نبرید! می توانید به سراغ رنگ هایی بروید که جنب و جوش زیادی داشته و مرد جوان شما را به وجد می آورد؛ برای مثال برای دیوار این اتاق خواب از رنگ سبز یا آبی استفاده شده که باعث جنب و جوش و احساس شادی در فضا شده است.

اگر هم تصمیم دارید تا دکوراسیون اتاق خواب پسرانه فرزند خود را کمی آرام تر کرده و احساس آرامش آن را بیشتر نمایید می توانید مانند این تصویر از طرح های راه راه سفید و آبی بهره بگیرید. می توانید حتی هر دوی الگوهای شاد و آرام را در کنار یکدیگر نیز تجربه کنید!

سعی کنید  در دکوراسیون اتاق خواب فرزند خود از الگو و زمینه ای استفاده کنید که چشم شما را بیش از حد در فضا نچرخاند! این کار ذهن فرزند شما را مشوش خواهد کرد!می توانید از رنگ های یکسان، ولی در طرح های مختلف استفاده کنید. این کار نیز می تواند برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه شما مناسب باشد.

 

رویاهای قهرمان کوچک در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

سعی کنید به  پسر دوست داشتنی و شجاع خود کمک کنید تا به رویاهایش دست یابد. اگر مرد جوان شما به ماشین و ماشین سواری علاقه زیادی دارد به سراغ تخت خوابی با همین شمایل بروید و یا اگر دوست دارد قایقی داشته باشد مانند این تصویر از تخت خوابی با شکل قایق استفاده نمایید.

 به سراغ لوازم تزئینی دوست داشتنی آنها بروید. از ساعت گرفته تا مجسمه و تابلو و … .

ایجاد کردن دکوراسیونی سرد و ساده نیز غالبا برای پسرانی که به نوجوانی می رسند مناسب خواهد بود. مانند این تصویر می توانید از رنگ مشکی برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید. مطمئن باشید که پسرتان بدش نخواهد آمد!

نور و روشنایی در دکوراسیون اتاق پسرانه

سعی کنید در انتخاب منابع روشنایی اتاق پسرانه خود نیز سلیقه به خرج دهید!

فراموش نکنیم که طراحی اتاق خواب پسرانه مثل هر بخشی از دکوراسیون منزل از اهمیت بسیاری برخوردار است. ما می خواهیم به فرزند خود کمک کنیم تا در این اتاق احساس امنیت پیدا کرده و کم کم به رویاهایش نزدیک تر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *