مقالات

شیوه ها ی افزایش طول عمر موکت

یکی دیگر از کفپوش های منازل امروزی موکت ها هستند که از ویژگیهای خاصی برخوردارند و شرایط نگهداری خاص خود را دارند که با رعایت این شرایط میتوانید طول عمر موکت ها را افزایش دهید.

موکتها معمولا یک فضای خاص و ویژه به دکوراسیون خانه می بخشند رنگ و بافت موکت ها بسیار در فضای خانه و روحیه شما تاثیر دارد به یاد داشته باشید که همیشه برای آن که موکت شما به زیبایی بدرخشد و یا به اصلاح خودمانی تو چشم باشد سعی کنید به صورت مرتب آن ها تمیز کنید و لکه ها و سوختگی ها را از روی آن بر طرف کنید . پس نیاز به راهکارهایی برای افزایش طول عمر موکت دارید.

برای داشتن موکتهای زیبا و افزایش طول عمر موکت به نکات زیر توجه فرمایید :

الف) بر طرف کردن لکه : بعد از مشاهده ی اولین لکه بر روی موکتها سعی کنید آن را بر طرف کنید برای پاک کردن لکه های ماییع می توانید از یک حوله جنس کتان و با دستمال سفید استفاده کنید .

توجه داشته باشید که دستمال را روی آن نکشید فقط فشار دهید و مایع موجود را جمع آوری کنید .

( طرز تهیه لکه بر خانگی : مقداری مایع ظرف شویی ، آب ) دقت کنید که موکتها خیس نشود مقداری تر شود و بعد دستمال را به آرامی بر روی آن بکشید .

در موکتهای پشمی برای از بین بردن لکه هرگز از ترکیبات قلیایی استفاده نکنید و فقط و فقط از آب ولرم استفاده کنید تا به بافت موکت آسیب وارد نشود .

موکتهایی که از الیاف گیاهی بافته شده اند بعد از برطرف کردن لکه آن را سریعا خشک کنید زیرا این الیاف بسیار حساس هستند .

ب) سوختگی : در موکتهایی که دارای پرز می باشند با یک چسم تیز بخش سوخته شده را از بین الیاف جدا کنید .

از گوشه و کنار موکت نخ های اضافی را جدا کنید و با چسب بر روی محل سوختگی بچسبانید

ج) لکه شمع : با استفاده از قاشق سریعا برای جدا کردن لکه شمع از روی موکتها اقدام کنید .

بر روی لکه شمع دستمال سفید بگذارید و اتو یا سشوار بکشید و زمانی که شمع کاملا جذب پارچه سفید شد آن را از روی موکت بردارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *