مقالات

شیوه های افزودن فضا به دکوراسیون های کوچک

خانه های بسیاری وجود دارند که از فضای اندکی برخوردارند و برای چیدن دکوراسیون با مشکل جاومکان روبرو میشوند از آن جایی که همیشه نمی توان با نقل مکان این معضل را رفع نمود پس با یک برنامه ریزی خلاقانه و استفاده ی درست از همه ی فضاهای خانه میتوان محیط منزل را زیبا و چه بسا جذاب تر از خانه های بزرگ نمود واما راهکارهایی که مشکل کمبود فضا را رفع می نمایند به شرح زیر است :

۱. در مقابل وسایل اضافی و بی استفاده در دکوراسیون بی رحم باشید!

مبارزه با جانور پنهان ریخت و پاش و شکست دادن آن، خانه ی کنونی شما را دو برابر بزرگ تر نشان می دهد. خلاص شدن از ریخت و پاش به معنای دور انداختن تمام وسایل تان نیست، بلکه تنها لازم است روزی ۵ دقیقه برای آن وقت بگذارید.
در این نشیمن باریک با رنگ های خنثی، شلف تعدادی قاب عکس پراکنده و لوازم دیگر را در بر می گیرد، اما نتیجه ی نهایی آرامش و نظم است.

۲. از هر سانتی متر منزل کوچک خود استفاده کنید!

استفاده ی هوشمندانه از هر گوشه و کنار فضا برای نگهداری وسایل، اولین راه حلی است که می تواند محدودیت فضاهای کوچک را کمتر کند. چشم تان را در خانه تان بچرخانید و هر گوشه، شکاف یا سطح فراموش شده ای از دیوار را کشف کنید.

۳. شجاعت برداشتن دیوارها را داشته باشید!

این خانه ی کوچک با پلان باز بدون هیچ دیوار داخلی مسلما خیلی بزرگ تر از مجموعه ای از اتاق های کوچک به نظر می رسد. سقف های بلند نیز حس بزرگی فضا را افزایش می دهند. نمایان کردن خرپاها و الوارهای سقف به فضا تناسبات و حس متفاوتی می بخشد، البته در صورتی که این کار از نظر سازنده به بنا آسیبی نزند.

۴. آشپزخانه کوچک و کاربردی خود را دوست داشته باشید!

در یک دنیای ایده آل، ممکن است شما اجاق گاز ی حرفه ای و پیشرفته، یک جزیره ی بزرگ در آشپزخانه و یک بار صبحانه ی جدا با ۶ صندلی چهارپایه برای آن دوست داشته باشید. اما در واقعیت اگر تنها یک اجاق گاز، یخچال، سینک و فضای کانتر کافی برای آماده کردن غذا و تستر تان داشته باشید، اوضاع تان خوب است.
نکته ی کلیدی این است که دکوراسیون آشپزخانه ی شما هم کاربردی و هم جذاب باشد

۵. فضایی برای میز ناهارخوری ایجاد کنید!

آیا با میز غذاخوری پر کاربرد در خانه های کوچک آشنا هستید؟ حتما نیازی نیست یک ست میز و صندلی ناهارخوری ۱۲ نفره داشته باشید. اما حتی کوچک ترین فضاهای غذاخوری می توانند فوق العاده به نظر برسند، اگر از صندلی های مورد علاقه تان و یک میز ساده استفاده کنید و با چند تابلو زیبا این فضا را بیارایید.
هرگز یک فضای تنگ را با یک میز ناهارخوری خیلی بزرگ پر نکنید، چون باعث می شود فضا کوچک تر به نظر برسد. مبلمان با خطوط ساده انتخاب کنید تا اثری زیبا و مشخص داشته باشد.

۶. فضاها را ماهرانه تقسیم بندی کنید!

بسیاری از مردم با خانه های بزرگ از فضاهایی که در اختیار دارند استفاده ی مفید نمی کنند. یک فضای ناخوشایند، در نهایت یک فضای مرده می شود و به عنوان راهرو یا برای جعبه های غیرضروری و میز پادیواری مورد استفاده قرار می گیرد. بر خلاف آن، در یک خانه ی کوچک، منطقه بندی مؤثر و بی رحمانه الزامی است. شما می توانید بهترین استفاده از فضاها در آپارتمانی کوچک داشته باشید.

۷. از مبل راحتی جمع و جور استفاده کنید!

اگر می توانید یک مبل راحتی در فضای کوچک تان جا دهید، پس قدم اصلی را برداشته اید و آسایش شما تأمین است. طراحی  یک فضای کوچک چقدر می تواند دنج و راحت باشد

۸. از طاقچه ها و فرورفتگی ها استفاده مفید کنید!

بسیاری از ما دوست داریم فضایی جدا برای مطالعه داشته باشیم، اما در خانه های کوچک این کار را نکنید. اگر در خانه ای موقتی و نقلی زندگی می کنید، استفاده از طاقچه ی غذاخوری یا نشیمن برای میز تحریر می تواند یک راه حل خوب و غیر مزاحم باشد.

۹. سبک را پیش از ابعاد در دکوراسیون اتاق خواب در نظر بگیرید!

بسیاری از اتاق های هتل های کوچک لوکس، نقلی هستند اما هنگام چک کردن تصور می کنید بزرگ هستند. آن ها ثابت می کنند درباره دکوراسیون اتاق خواب، سبک و راحتی در اولویت قرار دارد.
تا وقتی که شما فضایی برای وسایل ضروری تان دارید – تخت خواب، محلی برای نگهداری لباس ها و یک میز پاتختی – در واقع این تمام چیزی است که نیاز دارید. اگر بتوانید یک صندلی راحتی و یک میز تلویزیون هم در این فضا جا دهید، چه بهتر!

۱۰. ساده اما شیک در فضای کوچک باز

می بینید که در این فضای کوچک بدون هیچ عنصر تقسیم کننده ای، فضاهای نشیمن، غذاخوری و شخصی به زیبایی تعریف شده اند. فضایی که با برخورداری از نور فراوان و استفاده از رنگ های خردلی، لیمویی و نارنجی، با هویت و فریبنده شده است. رنگ آمیزی دیوار ها به رنگ سفید نیز مثل همیشه بهترین راه برای بزرگ تر نشان دادن یک فضای کوچک است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *