مقالات

شستشوی پرده زبرا

مسلما برخی از شما از پرده های زبرا استفاده می کنید. این پرده های کرکره ای و راه راه که استفاده از آن ها بسیار راحت است، مانند سایر پرده ها نیاز به شستشو دارند، اما به این خاطر که ظاهر و نوع آن ها کمی با دیگر مدل های پرده متفاوت است، شاید شستن آن ها کمی چالش برانگیز به نظر بیاید. اگر شما هم جزو کسانی هستید که می خواهند نحوه صحیح شتسشوی این پرده ها را یاد بگیرند، همراه ما باشید.

 

 

پرده زبرا یک پرده دو لایه است و ترکیبی از تور و پارچه می باشد. دو لایه مذکور که در حالت موازی نسبت به هم قرار دارند، توسط نوارهای پارچه ای در فواصل مشخصی به هم وصل هستند. پرده زبرا به طور کلی یک گزینه مناسب برای دکوراسیون های امروزی به شمار می رود، زیرا می توان با تغییر زاویه تیغه های آن، میزان نور عبوری را تنظیم کرد و علاوه بر این، استفاده از آن نیز بسیار آسان است و به راحتی با کشیدن قرقره جمع و باز می شود. با این حال، شاید امر شستشوی این پرده ها کمی مشکل ساز به نظر بیاید که واقعا اینطور نیست.
از آن جا که هر پرده ای پس از مدت مشخصی آلودگی را به خود جذب کرده و کدر می شود، نمی توان شستشوی آن ها را نادیده گرفت. مسلما برای شستن هر پرده ای هم اصول خاصی وجود دارد که باید طبق آن ها عمل کرد. شستشوی پرده زبرا نیز به خاطر مدل خاص این پرده کمی متفاوت است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. پرده زبرا به این خاطر که ساختاری دو لایه از تور و پارچه دارد، باید طی هر فصل حداقل یک بار شستشو شود. این شستشو باعث می شود گرد و غبار و آلودگی جمع شده در مابین لایه ها از بین برود و در نتیجه، عوارضی مانند آلرژی را محدودتر می کند. حال در رابطه با این که این پرده ها را چگونه باید شست، بیش تر توضیح خواهیم داد.

 

 

پرده زبرا را باید چند وقت یک بار شستشو داد؟

این که در طول سال چند بار به پاکیزگی پرده زبرا رسیدگی می کنید، به خود شما بستگی دارد. به طور کلی، بهتر است که هر هفته یک غبارزدایی سطحی انجام دهید تا پرده ها زیاد آلوده نشوند، اما اگر نمی توانید به صورت مداوم به این کار رسیدگی کنید، می توانید طی هر فصل یا هر شش ماه یک بار جهت شستشوی کامل پرده اقدام کنید.
شستشوی پرده زبرا به صورت هفتگی

شما می توانید در صورت تمایل، این پرده ها را هر هفته به صورت سطحی تمیز کنید. برای این کار، می توان از شامپو فرش استفاده کرد یا بخارشور را به کار گرفت. طی شستشوی هفتگی، تنها کافی است به صورت ایستاده و بدون باز کردن پرده به تمیز کردن آن بپردازید. اگر این کار را به صورت مداوم انجام دهید، دیگر نیازی نخواهد بود که به این زودی ها کل پرده را بشویید.

شستشوی پرده زبرا به صورت فصلی

در رابطه با پرده هایی که به صورت هفتگی تمیز می شوند، شستشوی کامل پرده کمی به تعویق خواهد افتاد، اما به طور کلی بهتر است این پرده ها را هر فصل یک بار به طور کامل شستشو دهید. در صورتی که پرده ها تمیز به نظر می رسند، می توانید هر شش ماه یک بار این عمل را تکرار کنید. برای شستشوی کامل، پرده را باز کرده و با استفاده از ترکیب مواد شوینده و آب و به کمک اسفنج، پرده را بشویید. در نهایت، پرده را آبکشی کرده و به صورت صاف آویزان کنید تا خشک شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *