مقالات

سنگ دکوراتیو انتخابی مناسب برای فضای داخلی

یکی از کفپوش های مناسب والبته زیبا برای فضای داخلی خانه کفپوش های سنگی و به عبارتی سنگ دکوراتیو ها هستند که به دلیل مزایای چشمگیری که دارند در بین افراد از محبوبیت خاصی برخوردارند .

 

سنگ گرانیت

شاید بتوان گفت که گرانیت جزء محبوب ترین سنگ های موجود در بازار است، چرا که هم دوام بالا و بسیار مناسبی دارد و هم در رنگ های مختلفی ارائه می شود. این در حالی است که شاید تعداد خیلی کمی از سنگ های موجود در بازار، هر دوی این ویژگی ها را دارا هستند.

سنگ مرمر

سنگ مرمر هنوز هم قهرمان بی رقیبی در بافت و شکل ظاهری به حساب می آید. رنگ های متفاوتی از سنگ مرمر وجود دارد که طرح اصلی آنها وجود رگه هایی در بافت ظاهریشان است. باید به این نکته نیز اشاره کرد که نه تنها سنگ مرمر جزء گران ترین سنگ ها است، بلکه از بادوام ترین هایشان نیز به حساب می آید.

سنگ تراورتن

تراورتن سنگی است به رنگ بژ که از خانواده سنگ های آهکی به حساب می آید. این سنگ مقاوت بالایی دارد، اما در مقایسه با گرانیت و سنگ مرمر، راحت تر دچار زنگ زدگی می شود.

سنگ اسلیت

سنگ اسلیت، نوعی دیگر از سنگ های طبیعی است که دوام بسیار بالایی دارد. شما می توانید تقریبا هر رنگ و بافتی را در این نوع از سنگ ها بیابید. پیشنهادی که برایتان داریم استفاده از این نوع سنگ برای دکوراسیون آشپزخانه است، به نوعی که تنها نشانه هایی از آن را بر روی دیوار نصب نمایید؛ یعنی برای مثال دیوارپوش شما گرانیتی باشد و رگه ها و نشانه هایی از سنگ طبیعی نیز مابین آنها قرار دهید تا جلوه بیشتری پیدا کند.

ماسه سنگ

ماسه سنگ نیز نوع دیگری از سنگ های طبیعی است که در مقابل زنگ زدگی حساس بوده و بافت نرم و ظاهر بسیار زیبایی نیز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *