مقالات

چگونه سرویس بهداشتی کوچک را بزرگ جلوه دهیم؟

این روزها واحد آپارتمان های مسکونی نسبت به خانه های قدیمی از مساحت کمتری برخوردار هستند. در این شرایط از مساحت قسمت هایی که کمتر دیده می شود گرفته و به محیط های ضروری تر داشته می شود. سرویس بهداشتی و حمام یکی از این مکان ها است.

برای دکوراسیون سرویس بهداشتی ترفندهایی وجود دارد که با رعایت آنها می توانید به نتیجه ایی تضمین شده و مطلوب برسید بدون اینکه محدودیت فضا آزارتان بدهد.

 

 

یکی از این نکات استفاده از آینه های بزرگ در دکوراسیون سرویس بهداشتی است.

بعنوان مثال آینه بالا روشویی را  بدون توجه به سایز و کانتر روشویی، از آینه ای در حد امکان بزرگ استفاده کنید. این کار به طرز شگفت انگیزی سبب می شود فضا بزرگ تر به نظر برسد. آینه نه تنها فضا بلکه میزان نور و روشنایی موجود در فضا را دو برابر می کند.

 

 

نکته بعدی استفاده از تجهیزات شناور و بدون پایه است. در مورد توالت فرنگی و همچنین سینک روشویی کابینت دار که فضای زیادی را در بر می گیرند، می توانید در صورت تمایل بر وجودشان در سرویس بهداشتی از انواع شناور و بدون پایه که با تکیه بر دیوار نصب می شود استفاده کنید تا فضا بزرگ تر و دلبازتر جلوه کند.

 

 

در دکوراسیون سرویس بهداشتی بهتر است تا جایی که می توانید از اشیا و عناصری با گوشه های گرد و نرم استفاده کنید. اشیای بیضی مانند معمولا جای زیادی اشغال می کنند اما بیشتر هم بچشم می آیند و به لحاظ روانی باعث کوچک جلوه کردن فضا می شود.

 

 

اگر سرویس بهداشتی شما با حمام مشترک است بهتر است از پرده برای تفکیک این دو قسمت استفاده کنید. پرده جایگزین مناسبی برای دیوار حتی از نوع شیشه ایی می باشد.در این صورت مواقعی که نیاز به جداسازی دو قسمت از فضا نیست پرده را کنار بکشید و فضا را وسیع تر جلوه بدهید.

 

 

همه می دانیم که سفید انتخابی کلاسیک و بسیار پرطرفدار برای تزیین سرویس بهداشتی کوچک و همینطور حمام های نقلی است. اما برای خیلی ها سفید رنگی است که دیگر از مد افتاده و حسابی نگاه ها را بی احساس کرده.

 

 

اولین رنگ برای جایگزینی رنگ سفید، رنگ زرد است. وقتی قدم به فضایی زرد رنگ می گذارید سخت می شود احساس شادی و خوشحالی نکرد. زرد را می شود با رنگ های زیادی ترکیب کرد یا اینکه آنرا به صورت تک رنگ در حمام و دستشویی بکار برد. در حقیقت رنگ زرد بقدری روشن است که استفاده از آنها در محیط های کوچک، فضا را مرتب، جادار و همینطور هدفمند نشان می دهد. البته ترکیب رنگ سفید و زرد به صورت راه راه می تواند تعادل عالی در فضای سرویس بهداشتی منزلتان ایجاد کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *