مقالات

سبک انتقالی در طراحی دکوراسیون داخلی

از جمله سبک هایی که در دکوراسیون داخلی خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد سبک انتقالی است که این سبک ترکیبی از همه ی آنچه در فضای داخلی وجود دارد می باشد قوانین و قواعد خاصص دارد که می توانید با مطالع ه این بخش از مقالات بیشتر با این سبک آشنا شوید .

سبك انتقالی : تركیبی از مبلمان، سطوح، مواد و مصالح، و پارچه‌های سنتی و مدرن و دارای طراحی ماندگار و كلاسیك است. خطوط مبلمان ساده اما پیچیده‌اند و در آن‌ها بیش‌تر از خطوط صاف و در مواردی از خطوط نرم استفاده می‌شود. پارچه‌ها به گوناگونی طرح‌های گرافیكی هستند و در كاناپه‌های پرتزئین با روكش‌های بافت‌دار و چارچوب‌های چوبی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

رنگ : پالت رنگی سبك انتقالی برای ایجاد فضایی ساده و روشن فاقد رنگ است. قهوه‌ای تیره به تركیب رنگ‌های خنثی مانند خاكستری، قهوه‌ای روشن، و وانیلی عمق می‌بخشد.

وسایل تزئینی : در سبك انتقالی در انتخاب وسایل تزئینی رویكردی دقیق و مینیمالیستی وجود دارد؛ برای مثال یك گلدان سفالی بر روی طاقچه پنجره قرار می‌گیرد، عكس‌هایی با زمینه سفید و قاب‌های سیاه یا نقره‌ای بر روی دیوار نصب می‌شوند، و یا یك سینی چوبی محلی برای قرارگیری یك شمعدان نقره‌ای مهیا می‌كند. چنین تركیب‌هایی كنتراست فوق‌العاده زیبایی با مبلمان به وجود می‌آورند.

 

پارچه : عدم وجود رنگ فضای خوبی برای پارچه‌هایی نظیر پارچه‌های مخملی زیتونی در یك كاناپه و یا یك پارچه كتان سفید و لطیف در یك صندلی به وجود می‌آورد. گزینه‌های مناسب دیگر در سبك انتقالی چرم‌های نرم، پارچه‌های بافت‌دار، و پارچه‌های جیر هستند.

مبلمان : از خطوط منحنی و صاف در سبك انتقالی استفاده می‌شود. چنین تركیبی هم سلیقه مردانه و هم سلیقه زنانه را راضی نگه می‌دارد. اندازه مبلمان در این سبك نه خیلی بزرگ و نه خیلی كوچك است. عدم وجود تزئینات زیاد و طراحی برجسته تمركز را بر روی مهارت در طراحی نگه می‌دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *