مقالات

زیبا سازی دکوراسیون با آینه کاری مدرن

یکی از تزییناتی که در زیبا سازی دکوراسیون تاثیر شگرفی دارد آینه کاری های مدرن است که در گذشته های دور فقط در خانه های اشرافی مورد استفاده قرار می گرفتند اما امروزه با گذشت زمان و تغییر سلیقه ها وهزینه ها مورد استفاده ی بیشتری قرار گرفته است.

آینه‌‌‌کاری منزل به سبک خانه‌های دونفره!

این روزها اما ورق کاملا برگشته است. آینه‌کاری‌های قدیمی هنوز ارج‌ و قرب خودشان را دارند ولی نوع جدید و مدرنی از این نوع تزیینات وارد بازار دکوراسیون شده که ‌به همه‌ ما این امکان را می‌دهد تا بتوانیم از آینه در خانه‌هایمان استفاده کنیم. شاید یک زمانی آینه‌کاری بیشتر یک جور تجمل به‌حساب می‌آمد، اما در عصر خانه‌های دونفره آینه‌کاری منزل با تجمل‌گرایی فاصله گرفته و بیشتر به‌عنوان یک راه‌حل برای بزرگ‌تر و نورانی‌تر نشان دادن فضا به آن نگاه می‌شود.

سایز آینه‌ها هم نسبت به گذشته بزرگ‌تر شده‌اند؛ چون کار با آنها راحت‌تر است. ضمن اینکه فضا را بهتر نشان می‌دهند و نورشان هم راحت‌تر پخش می‌شود.

 

اگر استاد نیستید، دست تنها آینه‌کاری نکنید!

آینه‌کاری – آن‌هم با آینه‌های بزرگ – هرچند در نگاه اول ساده به نظر می‌رسد، اما پیچ و خم‌های فراوانی دارد. همه‌ ما می‌توانیم یک قاب بزرگ آینه‌ای را روی دیوار خانه‌مان، در مهمان‌خانه یا حتی اتاق نشیمن بکوبیم، اما واقعیت این است که اگر کارمان را درست بلد نباشیم، بعد از مدتی آینه‌ها دلمان را می‌زنند، تمیز کردن‌شان سخت می‌شود و کارمان گره می‌خورد. تازه اگر شانس بیاوریم و چسب آینه‌ها تمام دکوراسیون خودساخته‌مان را نقش زمین نکند.

این ‌روزها شرکت‌هایی به دنیا آمده‌اند که سر و کارشان با شیشه است،  و ‌قبل از سفارش دکور خانه‌تان را به دقت از همه نظر واکاوی می‌کنند، مکان‌هایی که آینه حالشان را بهتر می‌کند، معرفی کرده و کارشان را شروع می‌کند.

این کارشناسان ممکن است در مواردی تصور ما را از دکور آینه‌ای و آینه کاری مدرن به‌هم بریزند؛ مثلا در حالی که ما فکر می‌کنیم آینه جایش در مهمان‌خانه است، آنها سفارش ‌کنند که آشپزخانه یا حتی اتاق‌خواب‌مان را آینه‌کاری کنیم.

ایده‌های‌شان شاید در نگاه اول عجیب به نظر برسد اما نتیجه‌ کار، خاص و فوق‌العاده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *