مقالات

راهرو تاریک و تنگ را چگونه روشن جلوه دهیم؟

بیشتر خانه های قدیمی راهرو و راه پله هایی تنگ و تاریک دارند اما این فقط مربوط به خانه های قدیمی نمی شود بلکه امروزه با وجود خانه های مدرن هنوز این مشکل دیده می شود. اگر به دکوراسیون منزل خود اهمیت می دهید می توانید با گرفتن ایده هایی جذاب و اجرا کردن آن ها بسیار  راحت این فضا را برای خود روشن و دل نشین جلوه دهید. این فضا معرف سلیقه و طراحی شما برای کل خانه است. همچنین این فضا برای اینکه کاغذدیواری بزنید ، تابلویی هنری نصب کنید. در این مطلب ایده‌هایی برای بهتر کردن این فضا و ساختن یک مواجه اولیه خوب آورده‌ایم که شما هم از آن الهام بگیرید:

 

طراحی مینیمالیست

حتما نباید کار عجیبی انجام شود تا طراحی داخلی جذاب باشد. راهرو با کفپوش چوبی (پارکت) ، دیوار خاکستری ، قرنیز سفید و هالوژن‌های سقفی در ساده ترین حالت اما زیبا هستند. صندلی چوبی و تابلو نقاشی حس مطلوبی را به دکور اضافه میکند.

کاغذدیواری

کاغذدیواری ای زیبا برای راهرو و ورودی در نظر بگیرید. راهروها بهترین محل برای انتخاب یک کاغذ دیواری غیر معمول هستند تا جسارت در طراحی را به نمایش بگذارید به خصوص اگر نمیخواهید این کار را در بخش دیگری از خانه انجام دهید. کاغذدیواری با طرح درخت اما گلبهی رنگ به خوبی ورودی و راهرو منزل را زیبا جلوه می دهد.

 

 

آیینه ها

بارها اشاره کرده‌ایم که استفاده از آیینه‌ها ترفندی ساده برای فضاهای کوچک و تاریک است که طراحان از آن بهره میبرند. دیوارهای راهرو با پانل چوبی طراحی شده و باکسی برای نمایش شی دکوراتیو ایجاد و نورپردازی شده است. علاوه بر سقف هالوژن‌ها در کف هم برای روشنایی به کار رفته اند. این عوامل باعث شده این راهرو بسیار باریک و طویل از تونلی تنگ و تاریک فاصله بگیرد. آینه های پازلی

یک گالری کوچک درست کنید

دیوارهای راهرو را پر از تابلوهای نقاشی و قاب عکس کنید تا به این فضا جان بدهید. این تصاویر و تابلوها رنگ و جذابیت را اضافه میکند و دراور ساده و سفید از شلوغ و در هم شدن بیش از حد جلوگیری میکند.

برای خانه‌های یک یا دو طبقه و ویلا از درب ورودی تمام صلب استفاده نکنید. درب ورودی با قسمتی پانل‌های شیشه‌ای اجازه میدهد نور طبیعی وارد فضا شود و ورودی و راهرو را از تاریکی نجات بدهد. آبی و قرمزی اگر در پلکان استفاده شود ترفندی برای آوردن رنگ در این بخش میباشد.

از سفید خالص زیاد استفاده کنید

برای اینکه راهروها روشن‌تر به نظر برسد دیوارها را به رنگ سفید دراورید. این حالت پانلی دیوار هویت بیشتری نسبت به دیوار گچی ساده به فضا میدهد.

ترفند: از درب‌های شیشه‌ای برای داخل استفاده کنید تا اجازه ورود نور را حتی زمانی که بسته هستند بدهد.

اگر امکان آن وجود دارد کفپوش ورودی و راهرو را متفاوت و از کاشی طرح‌دار استفاده کنید این یعنی یک بازسازی کوچک. کاشی همواره در خانه‌های قدیمی‌تر استفاده میشده است که به فضا طرح و رنگ و لعاب میبخشد. درب ورودی با شیشه‌های مشجر رنگی از ویژگی‌های دیگر و تاثیر گذار در این ورودی است.

راهروی تنگ و تاریکطوری راهرو را بچینید که انگار نشیمن خانه است! کتابخانه تنها قفسه‌ای برای نگهداری وسایل نیست. اینکار باعث میشود راهرو وارد فضاهای زندگی شما شود و این احساس را که فضایی پرت و بی اهمیت است از بین ببرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *