مقالات

دیوار مدرن، با پنل سه بعدی

در یک مکان اگر تمام اجزای طراحی دکوراسیون وجود داشته باشد بازهم اتاق صاف و یکنواخت به نظر میرسد.
در هر محیط بسته، مساحت کل دیوارها تقریبا ۴ برابر بزرگ‌ تر از مساحت کف یا سقف آن فضا است. علاوه بر این، قرار گرفتن در زاویه مستقیم دید، دیوارها را به کانون توجه در هر محیطی تبدیل می‌ کند؛ پس باید بیش تر به آن ها توجه نماییم.
حس‌ هایی که از سطوح خارجی اشیاء ناشی می‌شوند (صاف، صیقلی، نرم، زبر، خشن و…) از راه حس لامسه منتقل می‌ شود. فکر کنید یک قالی نرم را زیر پاهایتان حس می‌ کنید، دستتان را روی سطح خشن یک میز چوبی حرکت می‌دهید و یا در میان کوسن‌های چرمی روی نیمکت فرو می‌ روید، البته به خاطر داشته باشید که برای احساس بافت‌ ها حتما نباید آن ها را به‌ صورت فیزیکی لمس کنیم. با دیدنشان نیز می‌ توانیم آن ها را ادراک نماییم؛ برای مثال شما با دیدن مصالح می‌ توانید بفهمید که سطح آن صاف است یا زیر و حس موردنظر به شما منتقل می‌ شود، پس می‌توانیم بافت‌ ها را به دودسته فیزیکی و دیداری تقسیم کنیم. برای ایجاد بافت بر روی دیوار راهکارهای مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از مصالحی جدید، یعنی پنل‌ های سه‌ بعدی (تری دی پنل) است.

 

 
دیوار ساده، دیوار بافت‌دار؛ مسئله این است
زمانی که وارد فضای داخلی خانه می‌ شویم اولین چیزی که موردتوجه‌ مان قرار می‌ گیرد دکوراسیون و نحوه آرایش آن فضاست و در این میان، دیوارها بیش ترین توجه را به خودشان جذب می‌ کنند. یک طراحی داخلی فوق‌ العاده با دیوارهای سه‌ بعدی می‌ تواند توجه میهمانان و بازدیدکنندگان را به خود جلب کند.
پنل‌ های دیواری دکوراتیو را از مواد مختلفی چون پلاستیک، چوب، MDF، پارچه و مصالح دیگر می‌ سازند. پنل‌ های مدرن دیوار می‌توانند تمام یک دیوار خالی را پوشش دهند و یا فقط بخشی از آن را تزئین کنند و رنگ‌ های زیبا و مطابق مد روز، الگوهای دکوراتیو جذاب و بافت به دیوارهای کسل‌ کننده و خالی اضافه نمایند. پنل‌ های دیواری جدید، شبیه پوشش‌ های دیواری چوبی سنتی نیستند که کاملا صاف باشند. این پنل‌ ها به دیوار خالی بُعد و طراحی سه‌ بعدی اعجاب‌ آوری می‌ بخشند و فضای داخلی گرم، راحت و خارق‌ العاده‌ ای می‌ سازند.

 

 
طراحی دیوار با پنل‌ های سه‌ بعدی که شکل و زمینه‌ های بی‌ شماری دارند زندگی را به خانه شما می‌ آورند. با استفاده از این‌ چنین پنل‌ هایی شما می‌ توانید برای خانه خود، ظاهری مدرن ایجاد کنید. پنل‌ های سه‌ بعدی، توهمی بصری برای بیننده ایجاد می‌ کنند. شما می‌ توانید با کمک پنل‌ های سه‌ بعدی طرح دار با رنگ‌ های مختلف در خانه‌ تان ظاهر مجلل و زیبایی برقرار نمایید. چنین پنل‌ هایی به فضای شما وسعت می‌ دهند، به‌ خصوص زمانی که از رنگ‌ های روشن و پاستل بر روی آن ها استفاده شود. گاهی هم نیاز دارید رنگی سرزنده و شاداب و بافت به رنگ‌ های خنثی اتاقتان بیفزایید که پنل‌ های سه‌ بعدی می‌ توانند برایتان این امکان را فراهم نمایند.

انواع پنل های سه بعدی
پنل‌ های سه‌ بعدی موجود در بازار را با توجه به مصالح مورد استفاده می‌ توان دسته‌ بندی کرد. یکی از پرکاربردترین انواع آن پنل‌ های MDF هستند که معمولا طرح‌ های هندسی بر روی آن ها با دستگاه CNC برش می‌ شود و یا طرح به‌ صورت سه‌ بعدی با ضخامت‌ های مختلف بر روی سطح کار، کنده‌ کاری می‌ گردد؛ به‌ این‌ ترتیب با اضافه کردن چنین بافتی شما می‌ توانید مقیاس یک دیوار طولانی را به‌اصطلاح خرد کنید. یکی از دیوارهایی که بیش تر از باقی دیوارها تمایل به نشان دادن آن داریم، دیوار تلویزیون است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *