مقالات

دیزاین اتاق پذیرایی

برای داشتن چیدمانی متفاوت برای اتاق پذیرایی فقط گذاشتن مبل و لوازم دکوری کافی نیست. باید نکات مهم طراحی دکوراسیون پذیرایی را هم دانست تا بتوان اتاق پذیرایی را به بهترین شکل دیزاین کنیم.

اتاق پذیرایی مهم ترین بخش هر منزلی است زیرا ساکنین منزل بیشتر وقت خود را در این محیط سپری می کنند. دانستن نکات طراحی اتاق پذیرایی برای داشتن چیدمانی ایده آل و خاص در این بخش از خانه کمک می کنند. در ادامه با نکات اصولی دکوراسیون پذیرایی برای منازل ایرانی آشنا خواهید شد.

 

در انتخاب لوازم اساسی و اصلی اتاق پذیرایی بسیار دقت کنید. برای مثال مبلمان را نمی توان زود به زود تعویض کرد پس مبلمانی را خریداری کنید که با بیشتر لوازم پذیرایی هماهنگی دارند. بهتر است در فضاهای کوچک از مبلمان راحتی و شیک با بیشترین کارایی برای اتاق پذیرایی استفاده شود. مبلمان کم حجم نیز فضای کافی برای رفت و آمد میزبان و مهمانان فراهم می کند. می توان برای مبلمان با طرح ساده و تک رنگ از کوسن ها رنگی با طرح های خاص و زیبا استفاده کرد.

 

برای اتاق نشیمن نقطه کانونی که مورد دید باشد مثل تابلوی بزرگ و زیبا، تلویزیون، شومینه و یا پنجره ای بزرگ در نظر گرفته می شود. مبلمان را روبروی نقطه کانونی قرار دهید. بقیه وسایل دکوراسیون اتاق پذیرایی را به شکلی متقارن یا U در اطراف مبلمان قرار دهید. برای مثال اگر در یک سمت مبل ویترین و در سمت دیگر صندلی قرار دهید، تعادل و تقارن برهم می خورد.

 

یکی دیگر از نکات دیزاین اتاق پذیرایی برای داشتن دکوراسیونی زیبا، تزئین دیوار های آن است. می توان دیوارهای اتاق نشیمن را با عکس های خانوادگی، تابلوها و آثار هنری، کاغذ دیواری سه بعدی و پوستری با طرح های خاص و فانتزی، نقاشی های متفاوت تزئین کرد. بدین ترتیب فضای اتاق نشیمن سرد و یکنواخت نخواهد شد.
در دکوراسیون اتاق پذیرایی خانه های ایرانی، فرش نیز بخش مهمی از چیدمان محسوب می شود زیرا گرما و جلوه خاصی به محیط می دهد. بنابراین می توان بسته به سلیقه از فرش های کلاسیک، مدرن و یا آنتیک استفاده کرد.

 

نور پردازی نیز در دیزاین اتاق پذیرایی اهمیت به سزایی دارد. با لوسترهای لوکس و آباژورهای مدرن، می توان دکوراسیون اتاق پذیرایی را بسیار جالب و متفاوت کرد.

 

بوفه و یا ویترین نیز در دیزاین بیشتر پذیرایی های خانه های ایرانی در نظر گرفته می شود. زیرا ظروف لوکس و شیک درخشش و زیبایی خاصی به فضای سالن پذیرایی می بخشند. اما امروزه استفاده از کنسول، بوفه و یا قفسه های مدرن و شناور جای بوفه ها را گرفته اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *