مقالات

دکوراسیون های کلاسیک با مبل های لوکس شزلون

یکی از وسایل مهم در دکوراسیون فضای داخلی مبل ها هستند که نقش مهمی را در زیبایی خانه به عهده دارند که ازجمله ی این مبل ها به شزلون معروف است که در ادامه به توصیف آن خواهیم پرداخت

 شزلون چیست؟

پیش از هر موضوعی بد نیست با مبل شزلون آشنا شویم، شزلون ها به گونه ای از مبلمان گفته می شود که به صورت مبل تک در فضای دکوراسیون داخلی قرار می گیرد و معمولا دارای یک دسته قوس دار است.

 

 

مبل شزلون تاجدار

شزلون تاجدار در واقع گونه ای از همان شزلون های سلطنتی هستند با این تفاوت که این مدل بیشتر در ترکیب با ست مبلمان در فضای نشیمن استفاده می شود و عمدتا  برای دکوراسیون اتاق خواب های امروزی مورد استفاده قرار نمی گیرد.

مبل شزلون سلطنتی

شزلون سلطنتی یکی از پرطرفدارترین انواع مبل در خانواده مبلمان کلاسیک هستند که مانند انواع مبلمان کلاسیک دارای دسته های چوبی منبت کاری شده، همراه با پارچه های ساتن و یا مخمل هستند. 

 

مبل شزلون مدل چستر فیلد

محصولات چسترفیلد به عمود و استوار بودن، استفاده از دکمه، دسته های استوانه ای و پشتی های تر و تمیز و برابر مشهور بوده و معمولا از جنس چرم، مخملی هستند. مبلمان چستر فیلد علاوه بر اینکه ظاهری لوکس دارند برای دکوراسیون های مدرن نیز بسیار پر کاربرد هستند و ظاهر رمزآلودی را در دکوراسیون خانه های مدرن ایجاد می کنند.

 

مبل شزلون چرم

شزلون ها به طور کلی دارای بدنه چوبی و پارچه هایی از جنس ساتن و مخمل هستند اما همان طور که می دانید سبک مدرن هیچ قاعده ای نمی شناسد به سادگی می توانید یک شزلون مدرن با بدنه ی فلزی و از جنس چرمی داشته باشید و ظاهری خاص به فضای دکوراسیون داخلی خود ببخشید.

 

مبل شزلون اسپرت

مبل شزلون اسپرت یا همان شزلون مدرن یکی از انواع پر طرفدار برای دکوراسیون اتاق خواب های بزرگ است. این مبلمان ها همگی از جنس چوب بامبو و الیاف طبیعی هستند که می توانند به خوبی با انواع سبک های دکوراسیون داخلی هماهنگ شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *