مقالات

دکوراسیون متفاوت با ایده هایی کاموایی

یکی از عوامل زیبا سازی دکوراسیون داخلی هنر می باشد که می توان از هنرهای کمتر شناخته شده استفاده نمود تا چیدمانی چشمگیر تر و فضایی منحصر به فردتر را تجربه نمود

یکی از این هنرهایی که می شود از آن به نحوی زیبا در طراحی دکوراسیون داخلی خانه بهره برد هنر کوک زدن روی وسایل دکوری یا شماره دوزی است. به وسیله کامواهای رنگی و زیبا صورت می گیرد، جالب است بدانید که برای این کار می توانید توری های مخصوص به این کار و نقشه های زیبا را تهیه کنید و با آن ها چهره ای متفاوت به خانه تان ببخشید.  حالا که کم کم به فصل های سرد سال نزدیک می شویم، ایده استفاده از چنین هنرهایی می تواند خوب و کاربردی باشد.

 

۱- کوسن های کوکی

دلتان می خواهد ظاهر کوسن هایتان را عوض کنید؟ خب پس همین الان به سراغ کامواهای قدیمی که برای روز مبادا داخل کمد تان قرار داده بودید بروید و شروع کنید به زدن کوک های ضربدری روی آن. می توانید از چند رنگ مختلف استفاده کنید تا جذابیت کوسن هایتان بیشتر شود. حتی می توانید برای زیر لیوانی های تان هم از همین ترفند استفاده کنید. یادتان باشد که کوسن ، کوچک اما تاثیر گذار در دکوراسیون منزل است.

۲- کاناپه های کوکی

بعد از آن که دوختن کوسن های تان تمام شد حالا نوبت آن است که به سراغ کاناپه ها بروید، شش صفحه کوک زده به اندازه های دلخواه تان را به صورت مکعب به هم بدوزید و داخل آن را از پشم شیشه پر کنید، و کوسن های کوکی خود را هم روی آن بگذارید تا مجموعه ای از مبلمان های کوکی جذاب داشته باشید.این کار باعث می شود طرز فکرتان را به کاناپه تغییر دهید.

۳- فنس های حیاط تان را کاموایی کنید

ظاهر نازیبای فنس های حیاط تان را دوست ندارید؟ خب راه حل آن بسیار ساده است می توانید با مقداری کاموا و کمی خلاقیت طرحی از یک گل زیبا را روی آن نقش بزنید. کاموا ها را به حالت ضربدری روی فنس ها گره بزنید و فنس های دور باغچه خانه تان را با این کار چهره ای متفاوت ببخشید. به این کار زندگی تازه، در حیاط خانه می گویند.

 

۴- صندلی های تزیین شده با کاموا و هنر کوک زنی

آیا در خانه شما هم صندلی های قدیمی رنگ و رو فته ای پیدا می شود که می خواهید از شر آن ها خلاص شوید؟ شما می توانید با مقداری رنگ و کمی کاموا معجزه کنید و ظاهر این صندلی ها را جذابیت خاصی ببخشید. به عکس بالا نگاه کنید، این صندلی ها برای تان جذاب نیستند.

 

۵- تابلوهای کاموایی

از این کامواهای رنگی می توانید برای ساخت تابلوهای کاموایی جذاب استفاده کنید، حالا که به فصل های سرد سال نزدیک می شویم وجود چنین عناصر تزیینی در دکوراسیون داخلی خانه می تواند جذاب و گیرا باشد.

 

۶- لوستر های کوکی جذاب

چقدر جذاب می شود اگر در اتاق خواب های تان لوستر هایی داشته باشید که نقش و طرح های روی آن را خودتان زده باشید. و هر دفعه که روی تخت دراز می کشید و چشم تان به این لوسترهای زیبا می افتد به هنرمند بودن خود افتخار کنید.

 

۷- فرش های کاموایی

هنر کوک زنی می تواند در ابعاد بزرگ تر هم مورد استفاده قرار بگیرد، مثلا برای درست کردن یک فرش بامزه و زیبا برای فضای غذاهخوری خانه تان، این کار شاید کمی وقت گیر به نظر برسد ولی مطمئنا نتیجه نهایی آن شما را شگفت زده خواهد کرد.

 

۸- وسایل روی میز تحریرتان را با کاموا تریین کنید

استفاده از وسیله های کاموایی روی میز تحریرتان می تواند میز شما را جذاب و منحصر به فرد کند. مثلا جا مدادی ها یا ست لوازم اداریتان. برای استفاده از کاموا ها هیچ محدودیتی وجود ندارد.

 

۹- ظروف کاموایی

وقتی که شروع به استفاده از هنر کوک زنی کاموایی می کنید دیگر نمی توانید از آن دست بکشید، دلتان می خواهد هر چیزی را با استفاده از این تکنیک رنگ و جلوه ببخشید، حتی ممکن است به ظرف هایی هم که پتانسیل این کار را دارند هم رحم نکنید، درست مثل چیزی که در عکس بالا می بینید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *