مقالات

دکوراسیون داخلی سال 2021

دکوراسیون سال 2021

خانه می‌بایست مکان دل باشد. خانه‌های زیادی هستند که فراموش شده‌اند و کسی دیگر به آن‌ها توجه نمی‌کند. دلیل اصلی آن این است که بسیاری از مردم وقتی را صرف این نمی‌کنند که برای بهره‌بری تمام از پتانسیل خانه‌شان برنامه ریزی کنند. این بسیار مهم است که از تغییر دکوراسیون غافل نشویم.

شاید بپرسید که چرا یک خانه باید مدام و حداکثر سالانه تغییر کند و این چه مزیت‌هایی ممکن است داشته باشد.

مزایای تغییر دکوراسیون

منظره‌ای جدید

وقتی که وارد یک ماشین نو و صفر می‌شوید بوی ماشین تازه را می‌بویید. اما اون بو بعد از مدتی از بین خواهد رفت. درست مانند خانه! آن حس و رایحه تازگی خانه بعد از چند سال زندگی کردن از بین خواهد رفت. اگر دلتان می‌خواهد حس تازگی خانه را حفظ کنید تغییر دکوراسیون را در نظر داشته باشید. این کار زندگی جدیدی به فضای قدیمی می‌بخشد و باعث می‌شود همه چیز نو و تازه باشد.

الهام

اگر شما فردی هستید که به قدرت خلاقیتتان و ذهنتان باور دارید و از آن کار می‌کشید، فضایی که در آن زندگی می‌کنید، بدانید که دکوراسیون تجربه شما از زندگی، قدرت سازندگی و خلاقیت شما را متاثر می‌کند و در میزان آن تاثیر به سزایی دارد. میزان الهام‌بخشی محیطی که در آن زندگی می‌کنید به شما کمک می‌کند تا بهتر و جدیدتر خلق کنید و به ایده‌های بزرگ‌تری برسید.

لذت

انتخاب آیتم‌هایی که به فضا عمق و ابعاد می‌دهد، همیشه لذت‌بخش است. اگر در اتاقی بنشینید که دکوراسیون خوشی دارد، راحت می‌شود ساعت‌ها نشست، قطعات اتاق را بازبررسی کرد و از نقطه نظر و سلیقه طراح آن دکور لذت برد.

طراحان جدید

بسیاری از متخصصان اعتراف می‌کنند که یکی از بهترین روش‌ها برای بدست‌آوری موفقیت بلند مدت همکاری با دیگران است. همکاری و همفکری با دیگران باعث می‌شود که ویژن ما گسترده‌تر و بهتر شود. همین اصطلاح و مفهوم را می‌توان درباره‌ی پروژه تغییر دکوراسیون یک خانه هم تعمیم داد. پیشنهاد ما این است که هر سال یک استایل، حالت یا در کل یک ویژن جدیدی که به آن علاقه دارید را بسازید و با متخصص های دکوراسیون مشورت کنید. با انواع طراحان کار کنید تا همه چیز به روز و بی پروا بماند.

دکوراسیون داخلی سال 2021

اپیدمی ویروس کرونا صنایع زیادی را تحت تاثیر قرار دارد و دکوراسیون داخلی از این قضیه مستثنا نیست. افراد بیشتری وقت خود را داخل خانه‌شان صرف می‌کنند و این نه تنها نیاز به راحتی و آسودگی بیش‌تری دارد بلکه همچنین نیاز به فضای باز تری هست چرا که سبک زندگی جدید مردم نیاز به فضای بیش‌تری دارد. حالا علت آن چه دفتر خانگی باشد چه نیاز به فضای مناسب برای برقراری ارتباط و آموزش از راه دور باشد و حتی آشپزخانه هم یک سازماندهی هوشمند لازم دارد تا بتواند مقدار مواد غذایی بیش‌تری را ذخیره کند. همه‌ی بخش‌های خانه به احتمال زیاد نیاز به تازه‌سازی دارند.
به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که شما را با ترندهای برتر دکوراسیون داخلی سال 2021 آشنا کنیم. اگر به دکوراسیون علاقه دارید با ما همراه شوید تا متوجه شوید که از دنیای دکور و طراحی در آینده نزدیک چه چیزهایی را می‌توان انتظار داشت. از ترکیبات رنگی سال و بافت‌های با دوام گرفته تا گیاهان خانگی و نورپردازی هوشمندانه.

رنگ سال 2021: زرد و خاکستری

“رنگ سال نمایانگر به فضای به روی آمده در فرهنگ جهان است و بیانگر خواسته‌های مردم از آن رنگ است. همانطور که جامعه به پیش می‌رود بیش‌تر متوجه می‌شود که رنگ یک حالت مهمی از ارتباط است و راهی برای نمادسازی افکار و ایده‌ها. بسیاری از طراحان و برندها زبان رنگ را می‌پذیرند تا به هم بپیوندند و متعهد شوند.”
سخنگو موسس رنگ پانتون

گیاهان خانگی

کافی است یه گردش در اینستاگرام یا پینترست بزنید تا ببینید که گیاهان خانگی از همیشه رو مُدتر هستند. درست است که د دهه نود میلادی مدتی گیاهان از رو مد افتادند اما مفتخریم که بگوییم دیگه اینطور نیست. گیاهان و درخت‌های خانگی همچنان بخش جدا نشدنی از دکوراسیون داخلی خواهند بود. آن‌ها هوای خانه را تازه نگه می‌دارند، روشنی و آرامش طبیعت را به داخل خانه می‌آورند، روی قفسه یا میز نقش یک اثر زیبا را هم می‌توانند بازی کنند و نگه‌داری از آنها نه تنها تجربه‌ی زیبایی است بلکه باعث دلگرمی ما نیز می‌شود. ایجاد و گسترش مجموعه‌ای از گیاهان خانگی از همه جهت یک برد است. هم از جهت روانی، هم کاربردی و هم زیبایی.

نورپردازی یونیک و دکوری

وقتی سال نو می‌شود مردم به دنبال راه‌هایی هستند که خانه‌شان را به فضایی کاربردی و آسوده تبدیل کنند. برای مثال اگر چراغ‌های معمولی را با آپشن‌های خاص‌تری جایگزین کنیم به ما اجازه می‌دهد تا براساس نیازمان که هرچیزی می‌تواند باشد برنامه‌ریزی کنیم و محیطی مناسب خلق کنیم. حالا آن نیاز می‌تواند محیطی برای برقراری کلاس یا جلسه آنلاین، آشپزی برای دورهمی‌ها یا فقط ریلکس کردن در پذیرایی باشد.

بافت ها و پارچه‌های بادوام

پارچه‌هایی که خوب دوام می‌آورند، مناسب هستند و می‌توانند چندین بار شسته شوند(برای مثال ملافه‌ها و روکش‌های بالش) اهمیت بیش‌تری خواهند داشت چون وقتی بیش‌تری را در خانه برای کار کردن و یاد گرفتن می‌گذرانیم.
در این زمان ما بیش‌تر از همیشه نیاز به ریلکس کردن در فضای گرم و راحت داریم و ترکیب طرح و انتخاب‌های هوشمندانه بسیار کمک می‌کنند.

اشکال هندسی

قطعات الهام گرفته شده از ممفیس در دهه هشتاد میلادی پیش از مدرنیزه شدن، هنوز در بین ما وجود دارد. ما به دنبال لبه‌های سخت هندسی هستیم که به فضای ما یک تنش دراماتیک می‌افزاید.

اسباب چندکاره

سال پیش خیلی از اتاق‌های ما تبدیل به ایستگاه کاری ما شدند. شغلمان را وارد پذیرایی کردیم، کلاس‌هایمان را وارد آشپزخانه کردیم، و ورزش را وارد اتاق خواب کردیم. امسال ما راه‌هایی پیدا خواهیم کرد تا از زاویه‌ای دیگر به خانه‌هایمان نگاه کنیم و قسمت‌ها را با هم ترکیب می‌کنیم تا به برگرداندن بالانس و تعادل به فضاهای چندکاره‌ی ما کمک کند.

ماکسیمالیسم

با اضافه کردن وسایل و اسبابی که دوست دارید، به اتاق خودتان هویت ببخشید. اخیرا ماکسیمالیسم به اوج خود برگشته است چون ما امسال در جست و جوی شلوغ‌تر کردن خانه‌هایمان هستیم.
بعد از یک دهه‌ی مینیمالیسیتی، ما دوست داریم که دکوراسیون‌های زیاد و شلوغ را برگردانیم. ما خانه‌هایمان گسترش می‌دهیم تا ما را به کاوش بکشاند و راضی نگه دارد.
طراحان دکوراسیون طرح می‌کنند تا روایتی را بیان کنند. قدیم را با جدید می‌پوشانند تا داستان هیجان انگیزی از طریق دکور به مخاطب انتقال دهند. هر جسمی در خانه جمله ای را می‌گوید، از طریق سایه، انتخاب بافت، رنگ یا گذشته‌ای خاص. این همچنین علاقه‌ی ما را نسبت به اجسام و اشیائی که نمایانگر وسوغاتی زندگی ما هستند را بازتاب می‌دهد. مردم در حال بازپس‌گیری حس فردگرایی هستند این را می‌توان از طرح چوب و طرح گل‌های تاریک راجع به تاریخ، حس کرد؟
اتاق کار باید اتاقی برای فکر و خلاقیت باشد. باید خطوط شفاف داشته باشد. الگوهای هنری محیط باید الهامی باشد تا به ما در تمرکز و در حل مسئله کمک کند.

توصیه میشود در کنار مقاله دکوراسیون داخلی سال 2021 :

برای مشاهده پست دکوراسیون سال 2021 در اینستاگرام اینجا کلیک کنید

حتما مقاله رنگ زرد در دکوراسیون را بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *